Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Mart TÜFE’sini Bekleyen Dolar Endeksi Yön Bulmaya Çalışıyor

ABD'de enflasyon artışına ilişkin endişeler devam ederken dolar endeksi yön belirlemek için açıklanacak TÜFE'yi bekliyor.
ABD Mart TÜFE’sini Bekleyen Dolar Endeksi Yön Bulmaya Çalışıyor

Düzeltici dolar rallisinin Mart sonundaki 93,44’lük 2021 zirvesiyle sona erip ermediği, bu haftaki verilerle belli olacak.

ING’nin hafta başında yayımladığı nota göre durum böyleyken Amerikan dolar endeksi (DXY) açıklanacak enflasyon verileri öncesinde 92,07’ye kadar geriledi.

92,14’lük kapanışın ardından 13 Nisan’a 92,07 ile başlayan DXY, böylelikle 3 haftanın düşük seviyelerine yakın seyretti.

TSİ  11.30 sıralarında hafif artıda 92,17 seviyelerinde hareket ederken görüldü.
ABD Dolar Endeksi Dalgalı
Kaynak: MarketWatch

Dolar endeksi yön belirlemek için TSİ 15.30’da açıklanacak ABD’nin Mart ayına yönelik tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerini bekliyor. Nitekim enflasyonda artışa ilişkin endişeler, devasa teşvik paketleri ve işletmelerin yeniden açılışları ortasında giderek artıyor.

FED Başkanı Jerome Powell ise tekrarladığı söylemleriyle enflasyon risklerini görmezden gelmeye devam ediyor. Fiyatlardaki artışın geçici olacağını savunan Powell, enflasyonun yüzde 2’ye kadar yükseldiğini görmek istediğini belirtiyor.

Bu arada DXY enflasyon verilerini odağına almışken ABD 10 yıllık tahvil getirileri TSİ 11.30’da artıda seyrediyor. Yüzde 1.695’te hareket eden getiriler yine de son dönemde ulaşılan 14 ayın yüksek seviyelerinin altında duruyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum