Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

94 Altına İnen Dolar Endeksi 3 Haftanın Zayıf Değerini Kaydetti

94 altında seyreden dolar endeksi 3 haftanın düşük seviyesine geriledi.
94 Altına İnen Dolar Endeksi 3 Haftanın Zayıf Değerini Kaydetti

ABD para birimini emsal sepeti karşısında izleyen dolar endeksi (DXY), bugün zayıflayarak 94 altına çekildi. Dün en son 93,95’te işlem gören ABD dolar endeksi, bugüne yatay başladı. Gün boyu negatif seyrini sürdürürken 94 eşiğine çıkamadı.

Böylece 28 Eylül’den sonra ilk kez 94’ü hiç test etmeden fiyatlandı. Aynı zamanda söz konusu sonra en zayıf değerine geriledi.

TSİ 09.45’te yüzde 0,37 düşen dolar endeksi 93,63 – 93,95 aralığında kaldı.
ABD Dolar Endeksi 19 Ekim
KAYNAK: MarketWatch

Son veriler ışığında 5 günde yüzde 1 değer kaybı yaşadı. Bir ayda yüzde 0,45 artarken 3 ayda yüzde 0,70 artış kaydetti. Yıl başından bu yana kazancı ise yüzde 4’e geriledi.

Bir dizi para birimi karşısında zayıflayan dolar endeksinin düşüklüğü, hayal kırıklığı yaratan ABD fabrika verilerinin ağırlığı ve diğer ülkelerde para politikasının daha hızlı normalleşmesine ilişkin beklentilerle yönlendirildi.

Pazartesi günü açıklanan verilere göre ABD sanayi üretimi Eylül ayında beklenmedik şekilde düştü. Nedeni tedarik zinciri kısıtlamaları ve Ida Kasırgası oldu. İmalat çıktısı yarı iletken kıtlığı ve başka yerlerdeki fabrika üretimi nedeniyle yüzde 0,3 düşen motorlu taşıt ve parça üretiminde zayıflık nedeniyle düştü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum