Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4,48 Doları Test Eden Bakır Haftalık Kazancını %6’ya Çıkardı

En çok artanlardan bakır yüzde 1'in üzerinde artıda fiyatlanarak 4,48 doları test etti.
4,48 Doları Test Eden Bakır Haftalık Kazancını %6’ya Çıkardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yukarı yönlü hareketi sürdüren bakır vadeli işlemleri bugün 4,48 dolarla 15 Kasım sonrası yüksek seviyesini test etti. Dün en son 4,42 dolarda fiyatlanan kırmızı metal, 24 Kasım seansına yatay başlayıp Avrupa seansına kadar zayıf seyretti.

TSİ 15.30’dan sonra dik yükselişe geçen değerli maden, 4,48 dolarla yaklaşık 2 haftanın yükseğine ulaştı.

TSİ 17.01’te yüzde 1,2 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 4,39 – 4,48 oldu.
Bakır %1 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yazım sırasında en çok artan emtialar arasında öne çıkan bakır, bir haftada yüzde 6,4 değerlendi. Aylık bazda yüzde 1 düşerken yıllık kazancı yüzde 35 olarak gerçekleşti.

Yükselişin sürmesi durumunda boğalar 4,50 dolarda duran ilk teknik direncin kırılmasını bekleyecekken bu bir ayın yüksek seviyesi olacak. Yönün tersine dönüp düşüşün başlaması durumunda ise 4,42 dolardaki ilk teknik destek izlenecek.

Yukarı yönlü ivme, arzın sıkışık olması ve Çin talebine ilişkin endişelerin azalmasının metali desteklemesiyle yönlendirildi.

ANZ analisti Soni Kumari, “Çin’de güç arzının iyileştirilmesi, bakır için aşağı yönlü talep endişelerinin bir kısmını hafifletiyor. Sıkışıklığın yakın vadede devam etmesi muhtemel olduğundan aşağı yönün korunmaya devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu