Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolar Endeksi 351 Bin Gelen ABD İşsizlik Maaş Başvurularıyla Geriledi

ABD’de haftalık işsizlik maaş başvuruları beklentinin üzerinde gelirken, ülke para biriminin 6 majör döviz karşısında değerini gösteren endeks ekside seyrediyor.
Dolar Endeksi 351 Bin Gelen ABD İşsizlik Maaş Başvurularıyla Geriledi

Amerikan işgücü piyasasında son haftalarda iyileşme gösteren işsizlik maaş başvurularında tablo bozuldu. ABD Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre 18 Eylül’de biten haftada, 351 bin Amerikalı işsizlik ödeneğinden yararlanmak için başvuru yaptı.

Bir önceki haftanın verisi 3 bin yukarı yönde revize edilirken, artış miktarı 16 bini işaret etti. Piyasanın beklentisi haftalık 320 bin başvuru gelmesiydi. Bu sayı dört haftalık ortalamaların en yükseği olarak kaydedildi.

Amerikan dolar endeksi (DXY) işsizlik maaş başvurularındaki artışla geriledi.
Dolar Endeksi %0,30 Ekside
Kaynak: MarketWatch

%0,30 ekside 93,17 seviyesinde seyreden endeks, gün içinde 93,09 – 93,52 arasında hareket etti. Önceki gün kapanışı 93,46 seviyesinden yaptı. Perşembe gününe 93,48 seviyesinden başladı.

Kademeli düşüş gösteren endeks, işsizlik maaş başvurularının açıklanmasıyla günün en düşüğünü gördü. Ardından hafif toparlandı. Uzmanlar dolar endeksinin yakın zamanda 94 seviyesinin üzerine çıkmasını beklemiyor.

Amerikan dolarının 6 majör dövizin ticaret ağırlıklı sepeti karşısında performansını hesaplayan endeks, dün akşam ABD Merkez Bankası’nın faiz açıklamasının yapıldığı sıralarda 93,04’ten 93,51’e yükseldi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum