Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

3,7 Dolarda Fiyatlanan Doğal Gazın Haftalık Kaybı %9’a Yaklaştı

ABD doğal gaz vadeli işlemleri, en çok düşenler arasında yer alırken 5 ayın zayıf seviyelerinde seyrini sürdürdü.
3,7 Dolarda Fiyatlanan Doğal Gazın Haftalık Kaybı %9’a Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu hafta yüzde 11 düşüşle yaklaşık 5 ayın en zayıf seviyelerine gerileyen doğal gazın haftalık kaybı yüzde 9’a yaklaştı. Dün en son 3,81 dolarda kapanış yapan doğal gaz, bugünkü seansa yatay başlayıp Avrupa seansının başlarına kadar yükseldi.

3,8760 dolara çıktıktan sonra burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi. 3,73 dolar en düşük seviyesi olurken 5 ayın düşük seviyelerinde kaldı.

TSİ 14.45’te yüzde 1,8 ekside duran doğal gaz, 3,73 – 3,87 dolar oldu.
Doğal Gaz 9 Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Enerji emtiası yazım sırasında en çok düşenler artasında ilk sıralarda yer aldı.

Son verilere göre haftalık bazda yüzde 8,8 düşen doğal gaz, aylık bazda yüzde 24 oranında değer kaybı yaşadı. Yıllık bazda getiri ise yüzde 55’e geriledi.

Doğal gazda aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda ilk teknik destek noktası 3,69 dolarda dururken ikinci destek 3,63 dolar oldu. Yönün tersine dönüp yükselişin başlaması durumunda ise izlenecek ilk teknik direnç 3,84 dolara, ikincisi 3,92 dolara işaret etti.

Doğal gazın, Temmuz sonrası en düşük seviyelerde konsolide olması ABD2deki sıcaklıkların normallerin üzerinde olmasıyla yönlendirildi. Çünkü bu ısıtma talebinin zayıf kalacağına yönelik beklentileri artırdı.

6 Ekim’de 6,52 dolarla zirveye ulaşmasından bu yana, ABD doğal gaz vadeli işlemleri yüzde 40’tan fazla düştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu