Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

24,39 Dolarla 2 Haftanın Yükseğine Çıkan Gümüş Aylık %7 Arttı

Dünyanın önde gelen merkez bankalarının şahin beklentileri yanıltması değerli metallere iştahı artırırken gümüş 26 Ekim sonrası en yüksek seviyesini test etti.
24,39 Dolarla 2 Haftanın Yükseğine Çıkan Gümüş Aylık %7 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Değerli metaller haftanın ilk gününde yeşil renkte işlem görüyor. Pozitif duyarlılığın nedeni olarak küresel merkez bankalarının faiz oranı ve daralma beklentilerini yanıltmaları öne çıkıyor.

Cuma günü açıklanan beklenti üstü ABD tarım dışı istihdam sonrası 24 dolar eşiğini aşan gümüş, kapanışı 24,25 dolarda yaptı. Haftanın ilk gününe 24,21 dolarla başlarken

ilk 4 saatlik kapanış sonunda 24,13 dolarla gün içi düşük seviyesini denedi.
Gümüş 24,39 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Buradan aldığı destekle toparlanırken 24,38 dolarlık yüksek seviyesini test etti. TSİ 11.33’te yüzde 0,34 artıda işlem gören gri metal, Avrupa seansında 24,39 dolara çıktı. Bu 26 Ekim sonrası en güçlü değer oldu. Son verilere göre gümüş aylık kazancını yüzde 7’ye yükseltti.

ABD’nin gösterge 10 yıllık Hazine tahvil getirisi, FED kararıyla yüzde 1,5’in altına bir aydan uzun sürenin en zayıfına gerilerken gümüş gibi metaller alıcılı seyrediyor.

ABD Merkez Bankası dışında İngiltere Merkez Bankası faiz oranlarını yükselten ilk büyük merkez bankası olacağına dair beklentileri yanılttı. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde de mevcut koşullarda 2022’de faiz artırmanın pek olası olmayacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu