Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

14 Ayın Düşüklerinden Toparlanmaya Çalışan Gümüş 22 $ Altında

14 ayın en düşük seviyesine gerileyen gümüş, artıda ilerlese de 22 doların altında.
14 Ayın Düşüklerinden Toparlanmaya Çalışan Gümüş 22 $ Altında
Son Güncelleme: 
Yorum

Kayıplarını genişleten gümüş, dolar endeksinin bir yılın yükseğine çıkmasıyla 22 dolar eşiğinin altına geriledi.

Dolardaki güçlenme ve ABD Merkez Bankası’nın daha şahin duruşa geçeceği yönündeki beklentilerle yönlendirilen gümüş, artıda işlem görse de Temmuz 2020 sonrası en düşük seviyelerinde kaldı. Dün en son 21,51 dolarda fiyatlanan ons türü gümüş, yeni güne yatay başladı.

Gün boyu fazla dalgalanmayarak dar bir aralıkta işlem gördü.
Gümüş %0,73 Artı
KAYNAK: piyasa.paratic.com

TSİ 11.31’de yüzde 0,73 artıda ilerleyen gümüşün gün içi yüksek ve düşük seviyeleri 21,49 – 21,66 dolar oldu. Son verilere göre değerli metal bir haftada yüzde 4 değer kaybederken bir ayda yüzde 9,7 düştü. Yıllık bazda ise yüzde 7,4 değer kaybı yaşadı.

Düşüş başlarsa gümüş ayıları 21,53 dolarda duran ilk teknik destek seviyesini izleyecek. Yükselişin sürmesi durumunda ise boğalar 21,72 doları takip edecek.

Zayıf seyir FED’in yanında Norveç’in faiz oranlarını yükselten ilk büyük batılı merkez bankası olması ve İngiltere Merkez Bankası’nın ılımlı sıkılaştırmaya işaret etmesiyle de yönlendirildi.

Gümüş, 14 ayın düşüklerinden toparlanmaya çalışsa da 22 dolar eşiğinin altında kaldı. Genel olarak gümüşün 22,90 doları geçene kadar kısa vadede bile düşüş eğiliminde olduğu söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%