Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

114 Direncini de Kıran USD/JPY Ralliyi Sürdürüyor

Japon yeni üzerindeki baskılar sürerken USD/JPY, bugün yine en çok artan majör parite olarak öne çıkıyor.
114 Direncini de Kıran USD/JPY Ralliyi Sürdürüyor

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini yansıtan USD/JPY paritesi, kazançlarını genişleterek yeni kritik seviyeleri test ediyor. 114 eşiğini de aşan USD/JPY, Kasım 2018 sonrası en yüksek seviyesine çıktı.

Bu hafta 113 eşiğini aşan USD/JPY, dün en son 113,68’de işlem gördükten sonra Cuma seansına yatay başladı.

Gün boyu yükselişle hareket ederken TSİ 09.00’da 114,16 ile gün içi zirvesini kaydetti.
USD/JPY 114 Eşik
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 10.27’de yüzde 0,38 artıda duran USD/JPY, son veriler ışığında haftalık yüzde 1,6 değerlendi. Aynı anda en çok artan majör parite olarak öne çıktı.

Aylık kazancı yüzde 4 olan parite bir yılda yüzde 8 artış kaydetti.

Majör paritedeki güçlenme, özellikle de TÜFE okumalarının ardından dolardaki genel güçlenmeyle yönlendirildi. Çünkü piyasalar ABD Merkez Bankası’nın Kasım ayında para politikasını sıkılaştırmaya başlayacağına daha da kesin baktı.

Bu arada, Japonya Ekim 2020‘den bu yana deflasyon bölgesinde olduğu için Japonya Merkez Bankası’nın ultra uyumlu para politikasına devam etmesi bekleniyor. Tüm bunlara ek olarak enerji fiyatlarındaki son artış, Japonya‘nın ticaret koşullarını bozarken bunun ülkenin cari hesabını olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum