Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spor Endeksi %4’ü Aşan Yükselişle En Fazla Artan Sektör Göstergesi Oldu

Borsa İstanbul spor endeksi haftaya güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra %4 civarı yükselişle aylık kayıplarını azaltmaya yöneldi.
Spor Endeksi %4’ü Aşan Yükselişle En Fazla Artan Sektör Göstergesi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul haftaya sakin bir başlangıç yaptıktan sonra Hakan Atilla’nın istifasının onaylandığı haberinin gelmesi dengeleri değiştirdi. İstifaya ilk tepki olarak düşüşe geçen BIST 100 endeksi öğleden sonraki işlemlerde %0,05 ekside 1541,19 puanda seyretmeye başladı.

Piyasadaki dalgalanmaya paralel olarak sektör endekslerinde de karışık bir seyir hakim oldu. Ancak 25 sektörden sadece 6 tanesi kırmızı bölgede seyrediyor.

Borsa İstanbul Spor Endeksi (XSPOR) ise öğleden sonraki işlemlerde %4 civarında yükselen endeks, daha sonra 985 puanda seyretmeye başladı.
XSPOR Yüzde %3,64 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

XSPOR kodlu endeks, geçen haftayı 947,24 puandan tamamlamıştı. Bu haftaya ise dik bir yükselişle 955,06 puandan başlangıç yaptı. Açılışın ardından mevcut seviyelerini koruyan endeks, 989 puana kadar tırmandı.

Spor endeksinde 989 puan, 15 Şubat 2021’de gördüğü 998,21 puanın ardından en yüksek seviye olarak kaydedildi. Endeks TSİ 15.00 sularında %4,09 oranında yükselişle 985,98 puandan işlem görüyor.

XSPOR değişim oranlarına baktığımız zaman, haftalık bazda %3,17 kazançla işlem gördüğü anlaşılıyor. Aylık bazda %4 değer kaybeden endeks, yıllık %34,80 getiri sundu. Endeksin yukarı yönlü hareketinde 991 seviyesinin önemli olduğu görülüyor.

Dört büyüklerin hisselerini içeren XSPOR endeksinde en fazla yükselen %9,82 ile Beşiktaş hissesi oldu. Fenerbahçe hisseleri %6,43 oranında yükselişle 33,14 liradan işlem görürken, Trabzonspor hisseleri %2,08 artıda seyrediyor. Galatasaray hisseleri ise %1,79 oranında düşüşle tek gerileyen spor hissesi oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu