Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Rap Yıldızlarının Lüks Malikaneleri

Kalabalıklar önünde gösterdikleri performanslarıyla seyircilerini büyüleyen ünlü rap yıldızlarının muhteşem evlerini derledik.
Ünlü Rap Yıldızlarının Lüks Malikaneleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bugünkü yazımızda sizlere, dünyaca ünlü rapçilerden ve her yıl milyonlarca dolar kazanan bu müzisyenlerin olağanüstü malikanelerinden bahsedeceğiz. Ancak daha öncesinde sizleri, bu müzik dalı hakkında kısaca bilgilendirelim. Rap, hepimizin bildiği gibi ünlü ve fanatik hayranlarının olduğu bir müzik dalıdır. Bu sürekli kullandığımız ama belki de anlamını bilmediğimiz kelimenin açılımı ise bazı kesimler tarafından ritim ve şiir olarak adlandırılsa da aslında İngilizce kelime anlamı olan ”ağır eleştiri” anlamına gelmektedir.

Hip hop müziğinin bir alt kültürü olarak ortaya çıkan rapin kökeni, 1970’li yılların Amerika’sında yaşayan kenar mahalleli Afrika’lı gettolara dayanmaktadır. Çoğunlukla hızlı ve ritmik sözlerle yapılan rap şarkılarını, müziğin temposuna uygun olarak söyleyen kişiler de MC olarak anılmaktadır.

Gelelim, çok sevilen ve beğenilen bu müzik dalıyla uğraşan ünlülere. Bazen neredeyse sözlerini anlayamayacağımız kadar hızlı bir şekilde rap yapan sanatçılar, her yıl evlerine milyonlarca para götürüyorlar. Adeta bu müzisyenlere aşık olan sayıları oldukça fazla rap hayranları da müzisyenlerin her geçen yıl daha da ünlenmesine ve servetlerine servet katmasına yardım ediyorlar. Örneğin; Forbes’un yaptığı, paranın kralları listesinde Dr. Dre, Rick Ross, Jay-Z ve Puff Daddy’nin milyonlarca dolarlık servetleriyle en üst sıralarda yer aldığı belirtildi.

Peki, bu rap sanatçıları büyük servetlerini nereye harcıyorlar? Elbette, birçok farklı tutkuları da olan müzisyenlerin, ortak ve ilk sırada gelen bir yatırım araçları var. Bu yatırım unsuru ise tabii ki ünlülerin yaşamlarını devam ettirdiği ultra lüks ve şahane malikaneleri.

İşte karşınızda ünlü rap yıldızlarının lüks malikaneleri:

15 Rick Ross

Rick RossRick Ross’un rap müziği piyasasındaki en iyi sanatçılardan biri olduğu su götürmez bir gerçektir. Ayrıca, MMG isimli bir de plak şirketi bulunan rap ustası, Wale, Meek Mill, Rockie Fresh, Stalley, Gunplay ve daha birçok başarılı ismin yapımcılığını üstlenmiştir. Hem müzisyen hem de yapımcı olan Ross’un serveti bir çığ gibi büyüyor olmalı, nitekim geçtiğimiz yıl ünlü rapçi kendisine Fayetteville’de bulunan görkemli bir malikane satın aldı.

Daha önce Evander Holyfield’a ait olan evde, 12 banyo, 21 yatak odası, 7 hayvan barınağı, bir beysbol sahası, kapalı bir havuz, bowling pisti ve bir de sinema salonu bulunuyor. Bütün bu lüks yaşam alanı içinde, bir rap sanatçısının, beysbol sahasına neden ihtiyaç duyduğuna bir anlam veremesek de kabul etmeliyiz ki Rick Ross zenginlik konusunda almış başını gidiyor.

14 Will Smith

Will SmithRap müzisyenliğinden Hollywood oyunculuğuna başarılı bir şekilde geçiş yapanlar hakkında konuşursak, hiç şüphesiz Will Smith listenin başında gelenlerden birisi. 250 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu tahmin edilen ünlü ismin eşi Jada Pinkett’in de oldukça varlıklı olduğunu biliyoruz.

Başarılı çiftin bu kadar parayla ne yaptığını ise sahip oldukları ev sayesinde açıkça görebiliyoruz. Will Smith ve eşinin Calasabas’da bulunan harika evlerinde 8 araba garajı, birçok sayıda şöminesi, 2 katlı bir giriş alanı, yapay bir gölü, voleybol-basketbol sahası, tenis kortu ve bir yüzme havuzu bulunuyor. Bu şahane malikane hakkında daha ne diyebiliriz ki? Ünlü ismin evi tam da Büyük Willy’ye yaraşır tarzda yapılmış.

13 Birdman

BirdmanBryan ”Birdman” Williams rap sektöründeki en önemli adamlardan bir tanesi. Aynı zamanda Cash Money Records’un da kurucusu olan Birdman, neredeyse 20 yıldır rap dünyasından para kazanan bir ünlüdür. Lil Wayne ile birlikte çok sayıda parça kaydeden müzisyen; Tyga, Nicki Minaj ve Drake gibi birçok isimle de harika performanslar sergilemiştir.

Başarılı ünlünün büyük serveti sayesinde 2012 yılında aldığı malikane ise Miami Palm Ada’sında yer alıyor. Birdman’ın 14.5 milyon dolara satın aldığı evde, 9 yatak odası, 17 banyo, yere gömülü bir havuz bulunuyor ve ayrıca yaklaşık 2000 metrekare genişliğinde büyük bir alana sahip. Sonuçta, ünlü rap sanatçısının evi gerçekten görülmeye değer harika bir malikane.

12 50 Cent

50 CentRap müziği dünyasının en girişimci ismi, hiç kuşkusuz Curtis ”50 Cent” Jackson. Ünlü isim, müzik sektöründe hala aktif olmasının dışında, başka birçok değişik alanda da başarıyla ilerliyor. Örneğin sanatçı bir enerji içeceği markasına sahiplik yapıyorken aynı zamanda film yapımcılığı ve oyunculukta da iyi olduğunu herkese gösterdi.

Oldukça varlıklı olan 50 Cent, daha önce Mike Tyson’a ait olan, Connecticut’daki harika bir evi satın aldı. Ünlünün 2012 yılında aldığı malikanede; 52 oda, 25 banyo, bir dans kulübü ve ayrıca bir de kumarhane bulunuyor. Rap müzisyeni, gerçekten olağanüstü olan bu evi satmaya çalışıyor ancak görünen o ki kimse 50 Cent’in malikanesini elinden almaya yanaşmıyor. Anlaşılan, ev yeni sahibini buluncaya kadar, ünlü isim kumarhanesinde kendi kendine eğlenmeye devam edecek.

11 Drake

DrakeYolo Malikanesi olarak ünlenmiş, Hidden Hills’de bulunan harika ev ünlü rapçi Drake’e ait. Başarılı ismin, 2012 yılında 7.7 milyon dolara satın aldığı evde; 7 yatak odası, 9 banyo, 5 at ahırı, şelaleli büyük bir yüzme havuzu, yeraltı odası, voleybol sahası ve 24 koltuklu bir sinema bulunuyor. Tüm bunların yanında bir de şarap mahzenine sahip olan malikane, Drake’in misafirleri için sabaha kadar eğlenebilecekleri harika bir mekân olma özelliğini de taşıyor. Sonuçta, milyonlar kazanan ünlüye de böyle gösterişli bir evde yaşamak yakışırdı, değil mi?

10 Kanye West

Kanye WestRap dünyasından kazandığı servetle, harika bir malikane satın alan bir diğer ünlümüz Kanye West. Ünlü müzisyenin eşiyle birlikte 20 milyon dolar ödeyerek sahip olduğu ev, kelimenin tam anlamıyla şahane. Tıpkı diğer rap müzisyenleri Drake ve Tyga gibi, Kanye West’in de Calabasas’tan aldığı ev, oldukça büyük bir alan olan 1.500 metrekare genişliğinde olup, 8 yatak odası, bir kütüphane, 2 yüzme havuzu, oyun odası, küçük bir bar ve bir de üzüm bağına sahip. Nasıl ama böyle bir evde yaşamayı, hayal etmesi bile güzel değil mi?

9 Sean ”Diddy” Combs

Sean ''Diddy'' CombsÜnlülerin aldıkları evlere bakarsak, Kaliforniya’nın zenginlerin ev almak için gittiği en gözde yerlerden biri olduğunu görebiliriz. Tıpkı birçok başka ünlü isim gibi, Diddy’de geçtiğimiz yıl Los Angeles Holmby Hills’den tam 40 milyon dolar ödeyerek bir ev satın almış. Aslında ev değil de adeta bir saray yavrusu olan yapı, yaklaşık olarak 1.600 metrekare büyüklüğünde bir alana sahip.

Ayrıca malikanenin 35 koltuklu bir sineması, spor salonu, şarap odası, yüzme havuzu ve özel sualtı tünelleriyle havuza bağlantısı olan bir de mağarası bulunuyor. Gerçekten değerini hak eden ev, 40 milyon dolarlık fiyatıyla, 2014’de Forbes’un belirttiği 700 milyon dolar serveti olan ünlü Diddy için, aslında çok pahalı olmadığını gösteriyor.

8 Tyga

TygaBatı Yakası’nın ünlü rapçilerinden biri olan Tyga çok genç olup, sadece 25 yaşında olmasına rağmen, son zamanların en çok para kazanan ünlülerinden biri olmayı başardı. Tyga kazandığı servetiyle kendisine, Calabasas’da bulunan 6.5 milyon değerinde bir malikane satın aldı. Görünen o ki bu harika ev, rap sanatçısının 17 yaşındaki kız arkadaşı Kylie Jenner için de gece gündüz çıkmak istemediği bir mekan durumuna gelmiş.

Ünlü ismin yaklaşık 900 metrekare alana sahip olan malikanesinde; 7 yatak odası, 8 banyo, yüzme havuzu, şelale, tam donanımlı bir spor salonu ve bir de sinema salonu bulunuyor. Hepimizin gördüğü gibi, bu hayli genç olan müzisyen, tam da süper starlara uygun olan ultra lüks bir hayat yaşıyor.

7 Dr. Dre

Dr. DreRap müziği yapmasının yanında, yapımcı, aktör ve plak şirketi yöneticisi olan Dr. Dre, rap sanatçılarının arasından bir milyarder olan ilk isimlerden bir tanesi. Elbette ünlü, servetinin hakkını vererek lüks ve şatafatlı bir yaşam sürdürüyor.

Ünlünün 40 milyon dolar ödeyerek, önceki sahipleri Tom Brady ve Gisele Bundchen’dan satın aldığı ev, tamamen çevre dostu olarak inşa edilmiş. Bununla birlikte, 9 banyo, 5 yatak odası, yapay bir hendek ve bir saunası bulunan ev, yaklaşık 1.700 metrekare alana sahip. Bu harika malikaneye görür görmez aşık olan Dr. Dre, çalışmalarının karşılığında inanılmaz bir hayat yaşayarak, iş yorgunluğunu üzerinden silkeleyip atıyor.

6 Lil Wayne

Lil WayneÜnlü Lil Wayne, rap müziğinin yaşayan efsanelerinden bir tanesi ve Young Thug ile Travis Scott gibi birçok yeni sanatçı, Wayne’nin başarısını kendilerine baz alarak sanat hayatlarına ünlü ismin yolundan devam ediyorlar. Takdire şayan bir müzik ustası olan Wayne, elbette bu yolda servetini oldukça büyütmüş isimlerden. Ünlünün bu servet sayesinde 2011 yılında 11.6 milyon dolara satın aldığı evde, 9 yatak odası, 10 banyo bulunuyor.

Ayrıca 1.400 metrekare bir alana sahip olan malikanenin 3 misafir yatak odalı bir çatı terası ve camdan yapılmış harika bir asansörü var. Tüm bunların yanında, ne yazık ki ünlü rapçi bu güzel evini yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle satışa çıkardı. Fakat biz yine de sizlere bu şahane malikaneden de bahsetmek istedik.

5 Eminem

EminemBelki de tüm zamanlar boyunca en iyi beyaz rapçi olarak anılacak Eminem, aynı zamanda Joe Budden, Crooked I, Yelawolf ve Joel Ortiz gibi başarılı isimlerinde yapımcılığını üstlenmiştir. Ünlü isim, hak ederek kazandığı serveti sayesinde, 2003 yılında Michigan, Oakland Country’den kendisine göz alıcı bir malikane satın almıştır. Daha önceki sahibi K-Mart’ın yönetim kurulu başkanının olduğu ev, yaklaşık 1.400 km büyüklüğünde bir alana sahip olup, aynı zamanda evde 6 yatak odası ve 9 banyo bulunuyor. Eminem’in evi aldığı zamanki fiyatı ise 4.8 milyon dolar.

4 Ludacris

LudacrisChris ”Ludacris” Bridges bu yılı oldukça iyi geçiren, başarılı rap sanatçılarından bir isim. Ünlü müzisyenin 8. albümü olan ”Ludaversal” çıktığından bu yana, Ludacris eleştirmenlerden övgü dolu sözler işitiyor. Bununla birlikte aynı zamanda oyuncu olan ünlü, aktörün de rol aldığı Hızlı ve Öfkeli 7 filminin 800 milyon doları geçen gişe hasılatıyla da oldukça mutlu görünüyor.

Uzun bir süredir Los Angeles’da yaşayan ünlü, buradan kendisine 4.8 milyon dolar ödeyerek büyük bir malikane aldı. Ünlünün bu yeni, harika evinde ise 5 yatak odası, büyük bir havuzu ve evi çepeçevre saran bir balkonu bulunuyor. Başarılı rap yıldızı, edindiği servet sayesinde oldukça lüks ve rahat bir hayat yaşıyor, ve öyle görünüyor ki Ludacris gerçekten bunu hak ediyor, değil mi?

3 Nelly

NellyŞu an 40 yaşında olan başarılı sanatçı Nelly, St. Louis’de başladığı müzik hayatında uzun bir yol kat ederek şu ana kadar tonlarca para kazanmıştır. Ünlü sanatçı, Missouri’li olmanın avantajını kullanarak, buradan kendisi için harika bir malikane satın aldı. Nelly’nin 1.4 milyon dolar ödeyerek aldığı ev yaklaşık olarak 900 metrekare alana sahip, ayrıca evin devasa bir havuzu ve gerçek boyutlu bir basketbol sahası bulunuyor. Ünlü rapçi, malikanesini tam da kendisine göre olan bir yaşam alanına çevirerek, burada büyük bir keyifle, sahip olduğu konforun tadını çıkarıyor.

2 Pharrell Williams

Pharrell WilliamsBaşarılı rap müzisyeni Pharrell, şüphesiz sanatsal bir ruha sahip olan ünlülerden bir tanesi. Rapçinin, sanata olan düşkünlüğünü görmemiz için ise sadece evine bakmamız yeterli olacaktır. Pharrell’in Miami’de bulunan şahane evi, ünlünün eklektik tarzını apaçık bir şekilde yansıtıyor. Etrafındaki alanı yaklaşık 9.200 metrekare olan malikanede; 5 yatak odası, büyük bir sinema salonu, bir yüzme havuzu, bir açık hava mutfağı ve bir de çatı katı terası bulunuyor.

Ayrıca evin yerden tavana kadar olan camları sayesinde, ünlü isim, Miami’nin harika manzarasını 360 derece açıyla seyredebilme lüksünü yaşıyor. Ancak görünen o ki müzisyen evden sıkılmışa benziyor. Zira Pharrell’ın 12.5 milyon dolar ödeyerek satın aldığı ev, geçtiğimiz günlerde rapçi tarafından satışa çıkartıldı.

1 Jay-Z

Jay-ZJay-z ve Beyonce çiftini Dünyanın En Güçlü Çiftleri yazısında incelemiştik. Gerçekten de ünlü kişiliklerin servetleri bir araya geldiğinde, ikilinin varlıkları 1 milyar doları geçiyor. Hal böyle olunca da Beyonce ve Jay-Z dünyanın neresinde olursa olsun, istedikleri evi satın alabilme lüksüne sahip olan ayrıcalıklı çiftlerden birisi olmuşlardır.

Malikane mekanlarının seçimini Holmby Hills’den yana kullanan Jay-Z, evi satın almak yerine kiralamayı tercih etmiş. Bu harika evin kirası ise sadece bir aylık 150.000 dolar! Kira bedeli küçük bir servet olan evde ise 7 yatak odası, 8.5 banyo, 2 kütüphane, bir tenis kortu ve bir sonsuzluk havuzu bulunuyor. Anlaşılan o ki, ünlü çift, kendilerine daha uygun bir ev bulana kadar, yalnızca bir süreliğine kalmak için bu şahane malikaneyi tercih etmişler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın