Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Soğuk Havayla Güçlü Yükselen Doğal Gaz 4,41 Doları Test Etti

Doğal gaz vadeli işlemleri, bugün yüzde 3’ün üzerinde kazançla en çok artan emtia olarak ilk sırada yer alıyor. Yükselişin nedenleri ve detaylar aşağıda;
Soğuk Havayla Güçlü Yükselen Doğal Gaz 4,41 Doları Test Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğal gaz fiyatları, bugün güçlü yükselerek 6 haftanın en güçlü değerine ulaştı. 4,41 dolarla 1 Aralık sonrası en yüksek seviyesini kaydeden doğal gaz, büyük oranda hava sıcaklıklarından destek aldı.

Dün en son 4,24 dolarda fiyatlanan enerji emtiası, bugüne yatay açılış yaparken Asya seansı boyunca düz hareket etti. Avrupa seansında ise dik yükselişle son haftaların en güçlü seviyelerine çıktı.

TSİ 12.21’de yüzde 3,7 artan doğal gaz vadeli işlemlerinin gün içi hareket aralığı 4,18 – 4,41 dolar oldu.
Doğal Gaz 4,41 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre doğal gaz tüm göstergelerde pozitif performans sergiledi. Haftalık yüzde 14 artan doğal gaz, aylık yüzde 15’e yakın arttı. Yıllık bazda yüzde 60 değerlendi.

Yükseliş, hava sıcaklıklarının Ocak ayı boyunca düşük kalacağı yönündeki tahminlerle yönlendirildi. ABD’nin bazı bölgelerindeki donma olaylarının normalden daha yüksek depolama seviyelerini dengelemesi de etkili oldu.

ABD’nin Kuzeydoğu bölgesinde elektrik ve doğal gaz ücretleri, geçen haftaki kar fırtınasının ardından Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Bu arada birçok ABD eyaletinde doğalgaz kuyularının donması, üretimin azalmasına yol açtı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%