Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şişecam Hisseleri, İhracat Şampiyonluğuna Rağmen Zirveden Çekiliyor

Şişecam hisseleri 12,52 lira ile tüm zamanların zirvesini gördükten sonra geri çekilmeye başladı ve 11,75 - 12 lira aralığında seyrediyor.
Şişecam Hisseleri, İhracat Şampiyonluğuna Rağmen Zirveden Çekiliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Şişecam, cam sanayisinin yanı sıra soda ve krom bileşiklerini kapsayan kimyasallar alanında küresel bir oyuncu olarak yoluna başarılarla devam ediyor. Bugün yapılan açıklamaya göre; Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından 4 kategoride ödüle layık görüldü.

ÇCSİB tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde Şişecam, düzcam alanında en yüksek ihracat yapan firma oldu. Ayrıca cam ev eşyası ve cam ambalaj alanlarında en yüksek ihracat yapan firma oldu. En olarak cam ambalaj alanında ihracatı en çok artıran firma ödülü de aldı.

Türkiye’de yatırımları artıran ve istihdama katkıda bulunan Şişecam, Kasım ayında Yenişehir’de soğuk tamir süreci tamamlanan ve son teknolojilere göre güncellediği 240 bin tonluk fırınını devreye aldığını açıklamıştı. Bu şekilde tüm fırınlarındaki soğuk tamir süreçlerini tamamlayıp, global ölçekte 3,5 milyon tonluk float üretim kapasitesine ulaşmış oldu.

Bu gelişmeler yaşanırken Şişecam hisseleri (SISE) TSİ 15:16 sularında %0,17 oranında düşüşle 11,90 liradan işlem görmeye başladı.
Şişecam Hisseleri Yüzde 0,17 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 24 Kasım gününde 12,52 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ama burada tutunamayan hisseler gerilemeye başladı ve 11,7 liraya kadar indi. Buradan hafif toparlanma kaydeden hisseler, dünkü işlemlerde 11,75 – 12 lira aralığında seyretti.

Dünkü işlemleri 11,92 liradan tamamlayan hisseler, bugüne 11,81 liradan başlangıç gerçekleştirdi. Açılışın ardından bir miktar yükselen hisseler, 12 lira sınırında hareket etti. Daha sonra 11,85 ile 11,95 lira aralığında dalgalanmaya başladı.

Şişecam hisselerinde aşağı yönlü eğilimin güçlenmesiyle birlikte 11,78 ve 11,66 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 11,97 ve 12,09 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %5,86 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %35,64 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %72,85 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu