Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Saatçilik Sektörünün Devlerinden Montblanc Firmasına Ait En Pahalı 10 Saat

Lider saatçilik şirketi Montblac, en pahalı saatleriyle dudak uçuklatıyor. En ucuzu 25 bin dolar olan 10 en pahalı saat ve özellikleri sizlerle;
Saatçilik Sektörünün Devlerinden Montblanc Firmasına Ait En Pahalı 10 Saat
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Beyefendiler, tüm dikkatinizi buraya verin! Çünkü aradığınız şıklığı ve lüksü ayağınıza getiriyoruz. Tarih sayfalarının siyah beyaz olduğu yıllardan beri saatler, özellikle erkekler için vazgeçilemez birer gösteriş aksesuarı olarak günümüze kadar gelmiştir. Salon beyefendilerinden, sportif kişilikleriyle tanınan yakışıklılara kadar her kesimden erkek, kolunda bağlı olan aksesuarla çevresine lüksü kanıtlamanın derdindir. Elbette bunu sıradan bir kol saatiyle başarabilmeniz mümkün değil. Ama kolunuzdaki aksesuarda bir Montblanc damgası varsa, rahat olun. Çünkü siz ağzınızı açmadan o çevrenize her şeyi anlatacaktır!

Ünlü Montblanc markası aslında sadece lüks saatleriyle bilinen bir marka değil. Kalem, mücevher ve deri aksesuar tasarımlarıyla geniş bir müşteri potansiyeli yakalayan firma, çok geçmeden kol saatlerinde de belli başlı firmaların arasına ismini yazdırmayı başardı. 1908 yılından bu yana aralıksız faaliyet gösteren Montblanc’ın birbirinden eşsiz tasarımları, bugün dünyanın en fazla rağbet gösterdiği ürünleri arasında yer alıyor. Tabi ki bir ürün hem lüks hem de kaliteli olunca ve arkasında da Montblanc gibi bir isme sahipse, fiyat etiketi de o ölçüde değişkenlik gösteriyor. Sizler için ünlü firmanın en pahalı 10 saatinden oluşan bir liste hazırladık ve bu listenin en ucuz ürünü 25 bin dolar! Heyecanlandınız değil mi? Şimdi dilerseniz bu 10 sanat eserine daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda saatçilik sektörünün dev isimlerinden Montblanc’a ait en pahalı saatler:

10 Montblanc Timewalker Chronograph Unisex

25 Bin Dolar

Montblanc Timewalker Chronograph UnisexBeyaz renk bir kadran ve elmaslar ile bezenmiş çerçevesi ile bu saat, kesinlikle lüks bir eşyadır. Bu saatte bulunan elmaslar, 1.16 karat ağırlıktan daha hafif değiller. Çizilmeye dayanıklı safir kristal ve 18 ayar kırmızı altından yapılmış kasası ile Timewalker Chronograph Unisex, kendinden kurmalı otomatik bir çalışma mekanizmasına sahip. Bu saatin daha ucuz versiyonunu 10 bin dolara satın alabilirsiniz, fakat şık elmas işlemelerini bu ucuz versiyonunda bulamayacaksınız. Bu model, klas timsah derisi kordonu ve 30 metreye kadar suya dayanıklı özelliğiyle bir saatten daha fazlasına sahiptir.

9 Montblanc Vintage Chronograph

52.260 Dolar

Montblanc Vintage ChronographBu güzel saat, altından yapılmış olup alttan vidalanmış safir bir kasaya sahip. 43.5 milimetre çapı ve 12.48 milimetre inceliği, bu saati eşsiz yapan özellikleri. 30 metreye kadar suya dayanıklı olması da cezbedeci başka bir özelliği. Kahverengi timsah derisinden yapılmış kayış, menevişli çelik kollar, özellikli ekranı içeren bir kronograf, 30 dakikalık sayaçların yanı sıra küçük saniyeler de bulunmaktadır. Vintage Chronograph el yapımı olmasına ek olarak, Caliber MBM 16-29’a da sahiptir.

DÜNYANIN EN GÖZDE SAAT MARKALARININ BİRBİRİNDEN LÜKS 6 MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

8 Montblanc Star Lady Automatic Moonphase Diamonds

64.100 Dolar

Montblanc Star Lady Automatic Moonphase DiamondsEn pahalı Montblanc saatlerden bir diğeri ise Montblanc Star Lady Automatic Moonphase Diamonds saatidir. İhtişamlı Star Lady Automatic Moonphase Diamonds modelinde, beyaz sedef inciden bir kadran bulunuyor. 18 ayar beyaz altından kasası 36 milimetre olup 1.8 karat ağırlığında 104 baget elmas ile süslenmiştir. Oldukça klas olan bu saat, ay fazlarını göstermesinin yanı sıra, kendinden kurmalı otomatik çalışma Mekanizması ve çizilmeye dayanıklı safir kristal bir cama da sahiptir. Saten kordonu zarif bir görünüm kazandırırken, saf altından yapılmış tokası da lükslüğünü tamamlayan bir ayrıntı olmuştur.

7 Montblanc Grand Chronographe Regulateur

100.500 Dolar

Montblanc Grand Chronographe RegulateurBaşka bir seviye ile karşımıza Montblanc Grand Chronographe Regulateur modeli geliyor. En pahalı Montblanc saatleri arasında yer alan bu saat, Grand Chronographe Regulateur modelidir. Bu pahalı saat, beyaz altından kasası ile transparan bir arka kasaya da sahiptir. Bu saat ayrıca el yapımı olup, menteşeli bir toz kapağına ve dışbükey bir çerçeveye de sahiptir. El ile dekore edilmiş özel bir dokunuş olan dairesel pürüzlü yüzeyi, ekranı çok daha kullanışlı yapıyor. Sahip olduğu bir kronograf, 30 dakika sayacı, küçük saniyeler, regülatör, güç rezervi göstergesi, ikinci bir zaman dilimi ve gece gündüz göstergesi de saatin diğer özellikleri. Saatin camı yansıtma karşıtı safirden yapılmış olup, ayrıca diğer modellerde de olduğu gibi 30 metreye kadar suya dayanıklılık göstermektedir.

6 Montblanc Petales de Rose Motif

241.200 Dolar

Montblanc Petales de Rose MotifMontblanc Petales de Rose Motif saati, Montblanc firmasının en pahalı 6. saati olarak huzurlarınıza geliyor. Bu zarif saat, beyaz altının üzerine Monako prensesi Grace’in de imzasının kazınmış olduğu, elmasların yerleştirildiği süslü bir arka kasaya sahiptir. Petales de Rose Motif modelinde, yansıtma önleyici safirden yapılmış kubbeli bir cam ile kaplı gümüş bir kadran bulunmaktadır. Rodyumlu kuvars saatin kordonu, beyaz altından ve elmaslar yerleştirilerek yapılmış olup yaprak şekli verilmiştir.

5 Montblanc Timewalker Metamorphosis

260.263 Dolar

Montblanc Timewalker MetamorphosisBir diğer pahalı Montblanc saati, Montblanc Timewalker Metamorphosis’tir. Yoğun siyah rengi üzerinde taşıyan bu saat, bir regülatör akrebi ve geriye doğru bir de yelkovanı şıklığında muhafaza eder. Damlaya benzer kasanın yan tarafında bulunan butona bastığınızda kadranın kapağı açılacak ve saat bir kronografa dönüşecektir. Çok havalı değil mi? Montblanc’ın bu modelinden sadece 29 adet üretilmiştir.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KOL SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Montblanc Exotourbillion Chronograph

274.700 Dolar

Montblanc Exotourbillion ChronographMontblanc Exotourbillion Chronograph modeli, Montblanc firmasının maliyeti en yüksek 4. saatidir. Bu lüks Montblanc’ın beyaz altın kasası, safir arka kısmına vidalanmıştır ve menteşeli toz kapağı da bulunmaktadır. Saatin ekranı; dönebilme özelliği, kronograf işlevi, 30 dakikalık sayaç, küçük saniyeler, ikinci bir zaman dilimi ve gece gündüz göstergesine sahiptir. Ayrıca,altın akrep ve yelkovanın yanı sıra, geçen kronograf saniyelerini de gösterir. Bu eşsiz tasarım, safirden yapılmış kubbeli cama ve 30 metreye kadar suya dayanıklılık özelliklerini de barındırmaktadır. Kordonu ise timsah derisinden üretilmektedir.

3 Montblanc Tourbillion Bi-Cylindrique

308.200 Dolar

Montblanc Tourbillion Bi-CylindriqueSonunda en pahalı üç saatin içerisine girmiş bulunuyoruz. Bu lüks saat, beyaz altından yapılmış kasaya, safir disklerin üzerinde siyah metalik kolların bulunduğu ekrana ve timsah derisi olan bir kordona sahiptir. 47 milimetre çapındaki bu kasa, 15 milimetre inceliğinde olup; ayrıca sedef bir kronu da barındırmaktadır. Tourbillion Bi-Cylindrique modeli de diğer saatler gibi 30 metreye kadar suya dayanıklıdır. Bu özelliklerinin yanı sıra, yansıtma önleyici camı da safirden yapılmıştır.

2 Montblanc Platinum Grand Tourbillon Heures Mysterieuses

365.750 Dolar

Montblanc Platinum Grand Tourbillon Heures MysterieusesŞimdi Montblanc Platinum Grand Tourbillon Heures Mysterieuses ile gizem zamanı. Bu oldukça pahalı saat, Montblanc firmasına ait ikinci en pahalı saat olup; platin bir kasaya, altın bir kadrana ve timsah derisi kordona sahiptir. El yapımı olan bu saatin ekranı, safir diskler üzerinde siyah metalik kollardan oluşmaktadır. Saatin ucuz olan iki versiyonu daha mevcuttur. 319 bin dolar değerindeki modeli 18 ayar beyaz altından yapılmıştır ve 18 ayar kırmızı altından yapılan versiyonu ise 302.500 dolar değerindedir.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Montblanc Regulateur Nautique Chronograph

338.600 Dolar

Montblanc Regulateur Nautique ChronographVe kazanan… Montblanc Regulateur Nautique Chronograph! En pahalı Montblanc saati küçük bir servet değerindedir. Zaten beyaz altın kasası, altından yapılmış olan kolları barındıran ekranı ve safir arka kasası olan bu tasarımın ucuz olması beklenemezdi. Kronograf kolları Pfinodal alaşımdan yapılmıştır. Çift zaman dilimi özelliğine sahip ekranı, güç rezervi göstergesi, gece gündüz ayracı, 30 dakika ve 12 saat sayacı, küçük saniyeler ve regülatör, bu eşsiz tasarımın sahip olduğu diğer özelliklerdir.

1908 yılında kırtasiyeci Claus-Johannes Voss, banker Alfred Nehemias ve mühedis August Eberstein tarafından Hamburg’da Simplo Filler Pen adı ile kurulan Montblanc; o zamanlar sadece lüks kalemler üretiyordu. 1924 yılına gelindiğinde ise “Masterpiece” adı altında kalemler ile birlikte; saat, mücevher, gözlük ve deri eşya üretimine de başladı. 1940’lı yıllarda ise Alp Dağları’ndan dolayı Montblanc adını alan bu firma, dünyadaki en büyük saat devlerinden bir tanesi olarak piyasadaki yerini aldı. Peki siz, bir başyapıt olan lüks saatlerden hangilerini daha çok beğendiniz? Yorumlarınızla bize ulaşabilirsiniz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.