Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna Hisseleri Güven Verici Aşı Gelişmesiyle %7,5 Yükseldi

ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna, bugün yine Omicron’a ilişkin umut vadeden bir açıklamayla gündeme geldi. Hisseler açılış öncesinde yükseldi.
Moderna Hisseleri Güven Verici Aşı Gelişmesiyle %7,5 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Önde gelen biyoteknoloji şirketi Moderna, bugün yaptığı açıklamada üçüncü dozun Omicron varyantına karşı antikor seviyesini 37 kat artırdığını duyurdu.

Şirket, onaylanmış destekleyici dozunun nötralize edici antikor seviyelerini, güçlendirme öncesi seviyelere göre 37 kat artırabileceğini belirterek bunun güven verici olduğunu söyledi. Şirketin Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisseleri, açılış öncesinde güçlü yükseldi.

TSİ 16.45’te yüzde 7,5 artıda işlem gören hisseler, pozitif bir seansın işaretini verdi.
Moderna Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Hisseler 5 günde yüzde 8,5 oranında artarken yıl başından bu yana yüzde 182 oranında kayda değer şekilde arttı. Bir yılda ise yüzde 113’lük getiri sağladı.

Moderna CEO’su Stéphane Bancel bugünkü açıklamada Omicron varyantından COVID-19 vakalarındaki çarpıcı artışın herkesi ilgilendirdiğini söyleyerek üçüncü doza ilişkin verileri “güven verici” ifadeleriyle nitelendirdi.

Ayrıca ileriye dönük olarak şöyle konuştu:

“Bu son derece bulaşıcı varyanta yanıt vermek için Moderna, gelecekte gerekli olması durumunda Omicron’a özgü bir güçlendirici adayını klinik testlere hızla ilerletmeye devam edecektir.

Ayrıca, SARS-CoV-2’ye karşı en iyi aşılama stratejileri konusunda kanıta dayalı kararlar almalarına yardımcı olmak için destek stratejilerimizde halk sağlığı yetkilileriyle veri oluşturmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu