Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%1,50 Üzeri Değerlenen Gümüş, 3 Ayın Yükseğine Yakın

Günün en çok artan emtialarından gümüş, yüzde 1,50 üzeri kazançla 3 ayın yükseklerine yakın seyrediyor.
%1,50 Üzeri Değerlenen Gümüş, 3 Ayın Yükseğine Yakın

Gümüş, 17 Mayıs işlemlerinde ons altınla aynı doğrultuda 3 ayın en yükseğine çıktı. Küresel gelişmelerde Çin’in sanayi üretimi Nisan 2021’de yıllık bazda yüzde 9,8 artarak beklentileri karşıladı.

Ulusal İstatistik Bürosu ayrıca Çin ekonomisinin Nisan ayında istikrarlı bir toparlanma kaydettiğini söyledi. Gri metaldeki yükseliş, 90 bölgesinden kurtulamayan dolar endeksindeki zayıflık ve tahvil getirilerindeki düşüşle desteklendi.

Cuma günü 27,51 dolardan kapanan gümüş, haftanın ilk gününe 27,48 dolar ile başladı.

Asya seansının ilk saatlerinde dalgalansa da dört saatlik kapanışın ardından yükseliş trendi başlattı.
Gümüş Yüzde 1,70 Yükseliş
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 08.30’da 27,9 dolara kadar tırmanarak 10 Mayıs’tan sonra 25 Şubat’ın ardından en güçlü değerini kaydetti.

Yüzde 1,50’nin üzerinde kazançla günün en çok artan emtialarından olan gümüş, TSİ 11.26’da 27,83 dolarda seyrediyor. Yükselişin sürmesi durumunda 27,99 dolar ilk teknik dirence, 27,54 dolar ilk teknik desteğe işaret ediyor.

GCM Yatırım, 26,97-27,24’ü günün önemli bölgeleri olarak gösterirken olası yükselişlerde 27,71 ve 27,93 seviyelerinin hedeflenebileceğini söyledi.

ABD varlıklarındaki zayıflığın yanı sıra değerli metal, Covid-19’dan ekonomik toparlanması hız kazandıkça aydınlanan endüstriyel taleple de artıyor. Yeşil teknolojilere doğru küresel geçiş ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından açıklanan devasa teşvik planı da fiyatların artışına destek sağlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum