Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gümüş Temmuz’un Son Haftasında 25,5 Dolar Altında

En son 16 Temmuz'da 26 dolar sınırını aşabilen gümüş, 25,50 dolar altında seyrediyor.
Gümüş Temmuz’un Son Haftasında 25,5 Dolar Altında
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu yıl gördüğü rekor seviyelerden uzak seyrini sürdüren gümüş, 25,45 dolar altında hareket ediyor. Cuma günü en son 25,23 dolardan işlem gören değerli metal, haftanın ilk gününe 25,22 dolarla yatay başladı.

İlk 4 saatlik kapanış sonunda 25,17 dolara kadar gerileyerek gün içi en düşük seviyesini kaydetti. Gün içi en yüksek değeri ise TSİ 08.30’da test ettiği 25,454 dolar oldu.

Burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirerek 25,43 ile 25,24 dolar aralığında dalgalandı.
Gümüş 25,5 Dolar altı
Kaynak: Piyasa.paratic.com

TSİ 10.33’de yüzde 0,85 kazançla ilerleyen değerli metalin aylık kaybı yüzde 3’ün üzerine çıktı. Bununla birlikte yıllık bazda yüzde 10 değerlendi. 16 Temmuz’dan bu yana 26 dolar bandına çıkamayan gri maden, böylelikle altıncı işlem gününde de 25 dolar civarlarında kaldı.

Son dönemdeki düşük seyir koronavirüs enfeksiyonlarındaki artışın, istikrarlı bir küresel ekonomik toparlanmayı ve metale talebi tehdit etmesiyle yönlendiriliyor.

Küresel piyasalarda tedirginlik yaratan Covid-19 vakalarına bakıldığında toplam rakamın 194 milyonu ölümlerinse 4 milyonu aştığı görülüyor. Salgından en çok etkilenen ilk 5 ülke ABD, Hindistan, Brezilya, Rusya ve Fransa iken tüm dünya artan ve yeni çıkan varyantlarla mücadele ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu