Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gümüş 3 Haftanın Yükseğinden Çekilirken En Çok Düşen Emtia Oldu

Üç haftanın yüksek seviyelerinden gerileyen gümüş, en çok düşen emtia olarak öne çıktı.
Gümüş 3 Haftanın Yükseğinden Çekilirken En Çok Düşen Emtia Oldu

Dün 25,67 dolarla 23 Mart’tan sonra en yüksek seviyesine ulaşan gümüş, bugün ekside hareket etse de 25 dolar üzerindeki seyrini koruyor.

Değerli metal, ABD Merkez Bankası’nın para politikasının öngörülebilir gelecekte büyük olasılıkla değişmeyeceğine dair defalarca güvence vermesi ve artan küresel ekonomik beklentilerden destek bulmaya devam ediyor.

Bununla birlikte FED Başkanı Jerome Powell’ın Perşembe günkü IMF Bahar Toplantısı’nda ABD ekonomisinin aşıların hızlandırılmasıyla güçlü bir toparlanmaya doğru ilerlediğini söylemesi duyarlılığı iyileştirdi.

Dün yaklaşık 3 haftanın en yükseğini gören gümüş, bugün TSİ 11.30’a kadar 25,17 ila 25,55 dolar aralığında hareket etti.
Gümüş 25,17 Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Güne hafif başladıktan sonra düşüşe geçen değerli maden, Asya seansında 25,55’lik en yükseği test ettikten sonra gerilemeyi hızlandırdı. TSİ 11.33’de yüzde 1,45 ekside 25,22 seviyelerinde hareket ederken görüldü. Son verilere göre yıllık bazda yüzde 58,30 artıda dururken aylık bazda yüzde 4 civarında eksiye düştü.

Yine de fiyatların ABD Başkanı Joe Biden’ın devasa altyapı harcama planından destek bulması bekleniyor. Biden’ın önerilerinin gerçekleştirilmesi için ABD’nin çok daha fazla emtiaya ihtiyaç duyacağı biliniyor ki bunların arasında öne çıkan gümüş oluyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum