Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gümüş 25 Dolar Üzerinde 3 Ayın Güçlü Seviyelerinde İstikrarlı Artıyor

Gümüş, enflasyona beklentilerin üzerinde artmasıyla 25 dolar üzerinde istikrarlı ilerliyor.
Gümüş 25 Dolar Üzerinde 3 Ayın Güçlü Seviyelerinde İstikrarlı Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Gümüş fiyatları, diğer emtialar gibi ABD tüketici fiyatlarının Kasım 1990’dan bu yana en dik artışla Ekim’de yüzde 6,2’ye yükselmesinin yarattığı dalgalanmadan etkilendi.

ABD’de enflasyonun beklentilerin üzerinde artması mevcut endişelerin üzerine katarken FED’in faiz artırımına ilişkin tahminler de çoğaldı. Bu durum piyasaların enflasyon riskinden korunma isteğini artırırken değer metaller için iştah arttı.

Dün en son 24,75 dolarda fiyatlanan gümüş, 11 Kasım’a 24,76 dolarla başladı.
Gümüş 11 Kasım Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 14.25’te yüzde 1,5 artıda işlem gören gümüşün hareket aralığı 24,64 – 25,14 dolar oldu. Haftalık bazda yüzde 5 değer kazanan gümüş, aylık bazda yüzde 11 artış kaydetti. Yıllık bazda yüzde 3,2 değer kazandı.

Yükselişin sürmesi durumunda ilk teknik direnç 25,28 dolara ikinci direnç 25,46 dolara işaret etti. Düşüş durumuna ilk teknik destek 24,78 dolar, ikinci destek 24,46 doları gösterdi.

İlk 4 saat sonunda 4,81 doları test eden gümüş Avrupa seansında kazançlarını artırdı. 25,09 dolara kadar yükselen gri metal, dünkü 25,21 doların ardından 6 Ağustos sonrası en güçlü değerini kaydetti.

Kıymetli metal, ABD Fed Başkanı Powell’ın geçen hafta merkez bankasının faiz artırım programında sabırlı olacağı yönündeki açıklamalarından da yararlandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu