Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyadaki Kadınlar Arasında En Çok Konuşan Tabii ki; Türk Kadınları

Çoğu kadın için konuşmak oldukça önemlidir. Yapılan bir araştırma sonucunda dünyada en çok konuşan kadınların Türk olduğu tespit edilmiş. İşte detaylar…
Dünyadaki Kadınlar Arasında En Çok Konuşan Tabii ki; Türk Kadınları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Arkadaşlık uygulaması tarafından yapılan ankete göre dünyada en çok konuşan kadınların başını ülkemiz kadınları çekiyor. Konuşmaktan hiç sıkılmayan kadınlar için paradan daha önemli duygular vardır. Bu duyguları konuşarak ya da en çok kullanılan beden dili ve anlamları ile karşı tarafa iletirler.

Konuşmak kadar vücut dili de kadınlar için oldukça önemlidir. Öyle ki karşısındaki kişi sır küpü olsa dahi jest-mimiklerini, hal ve hareketlerini inceleyerek mercek altına alırlar. Ardından da karşısındaki kişinin nasıl birisi olduğunu anlarlar.

Türk Kadınları Neden En Çok Konuşanlar Listesinde Birinci Sırada?

Türk Kadınları Neden En Çok Konuşanlar Listesinde Birinci Sırada?Birinci sırada olmasak şaşırırdık tabii ki. Peki, hangi hususlar araştırılmışta birinci olmamızı sağladı? Tamamen mesajlaşma miktarına bakılmış. Ülkemiz kadınları ortalama günde 10 mesaj ile dünyanın en çok konuşan kadınları arasında baş sıraya oturmuş. Bu bence oldukça düşük bir rakam. Çünkü mobil cihazlarımızda internet paketlerimiz yüklü. Aynı zamanda çoğu yerde wi-fi bağlantısı mevcut. Hal böyle olunca sosyal medya hesaplarımızdan çıkmıyoruz ve ilgimizi çeken her şeyi arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Dünyanın en pahalı topuklu ayakkabıları, kadınların hayır diyemeyeceği nişan yüzükleri, Türkiye’nin en iyi Instagram butiği ve isimleri gibi türlü türlü konular hakkında yorumlar yapıyoruz.

Bazı zamanlarda mesaj gönderirken kendi kendimize de konuşuyoruz. “Şu kadar param olsaydı, kesin bu elbiseyi alırdım, Ayşe bu etek sana çok yakışır, tam senin tarzın…” gibi cümleleri istemsizce sıralıyoruz. Başka bir araştırmada da bu durumun delilik olmadığı kanısına varılmıştı. Paratic.com olarak biz de kendi kendine konuşmanın delilik olmadığının açık işaretleri hakkında bahsetmiştik. İster kadın ister erkek olsun bu durumlarla bazen karşılaşabiliyoruz, değil mi?

Kadınlar için konuşma eylemi ekmek, su kadar değerli olabiliyor. Özellikle ev hanımları için bu durum böyle. Çünkü bütün gün evde tek başlarına durmaktan içleri sıkılıyor. Para kazanmak isteyen ev hanımlarına müthiş önerileri bir yana bırakıp, konuşacak birilerini arıyorlar. Konuşulacak konunun çok önemli olmasına da gerek yok. Havadan – sudan, televizyonda görülen ünlülerin hayatından, kullandıkları parfümlerden, sahip oldukları evlerden tutun da her şey hakkında yorumda bulunuyorlar. Katy Perry, Lady Gaga, Beyonce gibi dünyanın en seksi kadın şarkıcılarının birbirinden lüks otomobilleri, en iyi ve kalıcı kadın parfümleri listesi, güçlü kadınların dikkat çekici özellikleri gibi konuları örnek olarak gösterebiliriz.

Türk Kadınları Dışında Dünyada En Çok Konuşan Kadınlar Hangi Ülkede Yaşıyor?

Türk Kadınları Dışında Dünyada En Çok Konuşan Kadınlar Hangi Ülkede Yaşıyor?Dünyada en çok konuşan kadınların başını Türk kadınları alsa da ikinci sırada Hintli kadınlar yer alıyor. Ortalama günde en az 8 mesaj atıyorlar. Özellikle şu sıralar Hintli kadınların en pahalı geleneksel elbisesi, en iyi ve yeni Hint dizileri ilgilerini çekiyorlar. Listede üçüncü sırayı Arjantinli kadınlar alıyor. Ortalama 6 mesaj atarak, en çok konuşan kadınlar listesinde üçüncü sıradalar.

4. sırada İspanyol ve Brezil kadınları yer alıyor. Ortalama 3 mesaj atıyorlar. Bu Türk kadınlarına göre oldukça düşük bir rakam. Listede daha az mesaj atan kadınlara geçiş yapıyoruz. Bu erkekleri sevindirebilir. Sürekli konuşan, mesaj atan bir kadın yok karşılarında. Ortalama 2 mesaj ile İtalyan kadınları 5. sırada yer alırken; 1 mesaj ile de Kanadalı, Fransız ve İsveç kadınları 6. sıraya yerleştiler. Günde bir veya hiç mesaj atmayan kadınlar ise Norveç, ABD, Avustralya, Danimarka, İngiltere olarak listede son sırada yer almaktadırlar.

Son olarak dip not ilave edecek olursak; Türk kadınları sevgili-eş seçiminde, Türk erkekleri dışında %53 oranla Amerikalıları tercih ediyor. Amerikan erkekleri kadar olmasa da %10 oranla İngiliz erkekleri de tercihler dahilinde. Bunun dışında %7 oranla İtalyan, %5 oranla Rus ve Hollandalı erkekler; Türk kadınlarının ilgisini çekiyorlar. Kadınların erkeklerde en çok aradığı özellikler, erkeklerin kadınlardan umutsuzca beklediği şeyler yıllar yılı tartışma konusu olmuştur. Çok fazla konuşsak da, olur olmadık şeylere trip atsak da; Türk kadını candır, kurban olun!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.