Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kadınların Erkeklerde En Çok Aradığı 10 Özellik

Kadınlar erkeklerden ne ister sorusu, yıllardır farklı yanıtlarla tartışılıyor. Ancak bazı şeyler hiç değişmiyor. İşte kadınların erkeklerden başlıca istekleri:
Kadınların Erkeklerde En Çok Aradığı 10 Özellik
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kadınlar erkeklere göre dünyanın en anlaşılmaz varlıklarıdır. Onların ne istediklerini anlamak, neye nasıl tepki vereceklerini bilmek çoğu erkek için akıl sır erdirilemez bir meseledir. İşte bu nedenle; pek çok erkek karşı tarafın kendisinden ne istediği konusunda sorun yaşar ve ilişkisini doğru şekilde sürdüremez. Ya anlam veremediği karşı tarafı da mutsuz ederek mutsuz ilişkiler yaşar ya da daldan dala konarak hayatını “ıssız adam” olarak geçirmek durumunda kalır.

Oysaki kadınların erkeklerden beklediği şeyler, çok değerli beyefendiler için o kadar da zor olmamalıdır. Çünkü benim sevgili hemcinslerimin karşı taraftan istediği, beklediği ya da onlarda aradığı özellikler, öyle yaşamın şifresi kadar karmaşık  değildir. Hatta bunun gayet açık olduğunu bile söyleyebilirim. Yalnızca erkeklerin; o istenen şeyleri vermek için yeteri kadar istekli olmaları ve karşı tarafın kendilerinden biraz daha farklı düşündüklerini kabul etmeleri gerekiyor. İşte bunun için de aşağıdaki maddeleri inceleyip, kadınların erkeklerde en çok aradığı özellikleri ne kadar taşıdıklarına karar vermeleri lazım.

Evet, sevgili beyler! Doğru insanı bulmak ya da hayatınızdaki doğru insanı kaybetmemek için kadınların erkeklerde en çok aradığı özelliklere şöyle bir bakmanızı öneririm. Ya da bakmayın ve hayatınızı karşı tarafı anlamaya çalışarak, mutlu olabileceğiniz fakat mutsuz olmayı tercih ettiğiniz ilişkileri sürdürmeye çalışarak geçirmeye devam edin. Ama eminim siz bunu yapmayacak ve hem kendinizi hem de karşı tarafı mutlu etmeyi tercih ederek aşağıdaki başlıkları tek tek inceleyeceksiniz.

İşte kadınların erkeklerde en çok aradığı 10 belirgin özellik:

Dürüstlük!

Dürüstlük!Kadınların erkeklerde en çok aradığı özellik dürüstlüktür. Çünkü kim ne derse desin; erkeklerin yalan söyleme konusunda gerçekten başarılı olabildiklerini biliyoruz. Para, iş toplantıları, arkadaşlar ve daha pek çok farklı hususta yalan söylemeye meyilli olan erkekler için dürüstlük bu nedenle çok önemli bir nitelik! Yani mutlu bir ilişki yaşamak istiyorsanız, karşınızdaki kişiye dürüst olmayı öğrenmelisiniz.

Çünkü kadınlar (yalan yakalama konusunda ne kadar başarılı olduklarını, gerektiği zaman Sherlock Holmes gibi iz peşinde koştuklarını, hiçbir şey yapmasalar bile güçlü sezgileri sayesinde yalanın kokusunu aldıklarını hepimiz biliyoruz) yalanla bir kez karşılaştıklarında karşı tarafa olan güvenlerini kaybeder ve şüpheyle yaşamaya başlarlar. Bu da çoğu kadının içinde saklı olan potansiyel paranoyanın ortaya çıkmasına ve ilişkinin kötüye gitmesine neden olur. Kısacası; yalan bir erkeğin hiç ama hiç istemeyeceği sonuçlar doğurur.

Koruyabilme Yeteneği!

Koruyabilme Yeteneği!Hangi kadın onu koruyamayan bir erkekle birlikte olmak ister ki? Ya da hangi kadın korunup kollanmayı istemez? Tamam; feminist tarafı ağır basan bazı kadınlar bu dediğime karşı çıkabilir biliyorum ama koruyabilme yeteneği çoğu kadın için bir erkekte aranılan özellikler arasında olmazsa olmazlardandır. Yani her kadın ihtiyaç duyduğunda partnerinin gölgesi altına sığınabilmeyi ister, diyeyim. Zira erkeğin gücü ve şefkati sayesinde kendini güvende hisseder. Uzun lafın kısası; tıpkı babalarının gölgesine sığınan kız çocukları gibi, onlar da bazen partnerlerinin gölgesine sığınmaya ihtiyaç duyarlar.

Güvenilirlik!

Güvenilirlik!Kim güvenmediği bir insana yüreğini açabilir ki? İşte kadınlar için de en önemli şeylerden bir diğeri güvenilirliktir. Çünkü kadın güvenmediği bir erkeğe asla ama asla tam anlamıyla teslim olmaz. Karşı tarafın ona yalan söylediğini ya da ondan bir şeyler sakladığını anladığı an, ilişkiyi bitirmese bile aynı taktiği kullanmaya başlar. Yani o saatten sonra kadın da erkekten bir şeyler saklamaya, onunla her şeyini paylaşmamaya yönelir. Bir süre sonra iyice kabuğuna çekilen partnerler, sonunda ipleri tamamen koparacak, kendi yollarına ayrılacaklardır. Kısacası; sevgili beyler, adam gibi bir ilişki yaşamak istiyorsanız, karışı tarafın size sonuna kadar güvenmek istediğini unutmayın. Yok efendim bunu yapamayacaksanız da, en başından ne kadar güvenilmez olduğunuzu belli edin de partnerinizin canını boş yere yakmayın.

Anlayış!

Anlayış!Kadınların erkekler hakkında en çok şikayet ettiği konuların başında geliyor desem, aklınıza gelen ilk şey ne olurdu? Düşüncesizlikleri olabilir mi? Evet evet! Sayısız kadının, erkeklerin düşüncesiz davranışlarından şikayetçi olduğunu biliyoruz. İşte bu nedenle; size partnerinize karşı daha anlayışlı yaklaşmanız gerektiğini söylüyorum. Karşınızda bir kadın olduğunu düşünerek, gerektiği zaman onu alttan almalı ( sonuçta kadınlar erkeklere göre çok daha duygusallar ve ayrıca onlar biyolojik yapıları, hormonları ve özel günleri gereği farklılar ) gerektiğinde onu sakinleştirmeyi bilmelisiniz. Sonuç olarak; anlayışlı olur, partnerinize karşı düşünceli davranırsanız, siz de pekala kadınların listesinde yer alabilirsiniz.

Kişisel Bakımına ve Görünümüne Dikkat Etmesi!

Kişisel Bakımına ve Görünümüne Dikkat Etmesi!Evet, gelelim kişisel bakım mevzusuna! Sonuçta; karşı tarafın hoş, şık ve formda görünmesini bekleyen sadece siz olamazsınız, öyle değil mi? Kadınlardan beklenen şeyler gibi artık erkeklerden beklenenler de var! İyi bir vücut, şık giyim ve kişisel bakım, günümüzde erkeklerin de dikkat etmesi gereken konular arasında! Yani kadınların erkeklerde en çok aradığı özellikler arasında kesinlikle bu da var! Anlayacağınız sevgili beyler, görünüşünüze ve kişisel bakımınıza sadece ilişkiye yeni başladığınızda değil, her zaman dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde; hem kendinize hem de karşı tarafa saygısızlık etmiş olursunuz.

Romantizm!

Romantizm!Çok azı dışında hemen her kadın için önemlidir romantizm! Yani kadınların sizden beklediği bir diğer şey de romantik olmanızdır. Sonuçta; size Romeo gibi serenatlar yapın, yoluna güller dökün falan demiyorum. Sadece o odunsuluğu azıcık üzerinizden atmanızı ve en azından özel günlerde partnerinize romantik anlar yaşatmanızı öneriyorum. Ya da arada sırada eve çiçekle falan gidin. Ne bileyim; çantasına cüzdanına çikolata koyup, üzerine küçük notlar falan yazın. Emin olun, böyle minik jestlerle partnerinizin gönlünü her gün yeniden fethedebilirsiniz.

İdeal Bir Baba Adayı Olması!

İdeal Bir Baba Adayı Olması!Tamam, erkekler için geçerli bir kural değil belki ama kadınlar için bu böyle! Çünkü kadınlar ciddi düşündükleri birlikteliklerinde; karşı tarafın nasıl bir baba olacağı hususunda uzun uzadıya düşünürler. Erkeklerin çocuklara karşı nasıl yaklaştığını inceler, onların çocuk bakımı, eğitimi vs… konularında nasıl davrandığına bakarlar. Çünkü karşılarındaki insanın ideal bir baba adayı olup olamayacağı sorusuna cevap bulmaya çalışırlar. Yani sevgili beyler; kadınların erkeklerde en çok aradığı özellikler arasında mükemmel babalığa ne kadar meyilli olduğunuz da yer alıyor.

Maddi Başarı!

Maddi Başarı!Ve tabii ki para! Tamam, kadınların en çok aradığı özellikler arasında direkt para var demiyorum belki ama bu konunun fazlasıyla önem taşıdığını hepimiz kabul etmeliyiz. Sonuçta; her kadın birlikte olacağı erkeğin maddi açıdan başarılı olmasını ister. Yatlara, katlara sahip olmasa da en azından iyi bir işe ve para kazanma potansiyeline sahip olmasına dikkat eder. Diğer bir deyişle; har vurup harman savuran, bugün kazandığını bugün harcayan erkek, hiçbir kadın için onaylanabilir değildir. İşte bu nedenle beyler; maddi açıdan ne kadar başarılı olduğunuzu düşünmeli, değiştirmeniz gereken harcama alışkanlıklarınızı değiştirmeli, bunu kadınlar tarafından daha çok tercih edilebilir olmak için değil, en başta kendi iyiliğiniz için yapmalısınız.

Espri Anlayışı!

Espri Anlayışı!Espri anlayışı gerçekten çok önemli! Yani belki bir Cem Yılmaz olamazsınız ama kadınların komik erkeklerden hoşlandığını bilmelisiniz. Tabii, bunun sürekli goygoy yapmalısınız anlamına gelmediğini de hatırlatayım. Aksi takdirde aradaki çizgiyi kaçırır, espri anlayışı olan ideal erkekten, şebek erkeğe dönüşürsünüz. Ki bu da emin olun istemeyeceğiniz bir şey! Yani yerinde, zamanında ve kararında espri yapmalı, gerektiği zaman hayatla dalga geçebilmeli, partnerinizin içindeki küçük kız çocuğunu mutlu etmeyi bilmelisiniz. İşte bu özelliklere sahipseniz; kadınların erkeklerde en çok aradığı özelliklerden bir diğerini daha taşıyorsunuz demektir. Diğer bir deyişle; hanenize artı 1 puan daha ekleyebilirsiniz.

Sevgi, Saygı ve Nezaket!

Sevgi, Saygı ve Nezaket!Tabii ki sevgi ve saygı! Kadınların erkeklerde en çok aradığı özelliklerden bir diğeri de sevgi dolu ve saygılı olmalarıdır. Yalnızca onlara karşı değil, başkalarına karşı da sevgi ve saygıyla yaklaşmalarını isterler. Yani partneri dışında çevresindeki herkese karşı hoyratça ve ilgisizce davranan erkek de kabul edilebilir değildir. Uzun lafın kısası; beyler sevgi ve saygı konusunda dikkatli olmalısınız.

Başta partneriniz olmak üzere, sırasıyla ailesine, arkadaşlarına ve en son da başkalarına karşı nazik davranmalı, kaba tabirle “öküzlük” yapmamalısınız. Hayatınıza incelik katmayı bilmeli, karşınızdaki kişinin naiflikle özdeşleştirilen bir varlık olduğunu unutmamalısınız. Kaldı ki bu sizin sevilebilir başarılı bir insan olmanız için de mutlak koşuldur. Nihai olarak; sevin, sayın ve kibar olmayı öğrenin derim!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.