Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hintli Kadınların En Pahalı Geleneksel Elbisesi

Hintli kadınlar, altın sevdalarının yanında en pahalı geleneksel elbiseleriyle de çok konuşuluyor. Saree olarak anılan elbisenin detayları aşağıda:
Hintli Kadınların En Pahalı Geleneksel Elbisesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her ulusun kendine has bir giyim tarzı vardır. Hatta bu yapı ulusun içindeki bölgelerde bile değişkenlik gösterebilir. Ama bazı toplumlar vardır ki diğerlerinden daha köklü bir kültüre ve tarihe sahiptir. Hindistan da bu ülkelerden biri. Daha önce karşılaşmadığınız bir ulus ve ona ait bireyi belki tanımakta güçlük çekebilirsiniz. Ama bu durum Hintliler için geçerli değil. Köklerine yüzyıllardır sıkı sıkı bağlı olan millet, gelenekleriyle ön plana çıkar ve diğer uluslardan kolayca ayrılır. Onların eşi benzeri olmayan birçok kültürel özelliği var bunlardan biri de Hintli kadınların giydiği geleneksel kıyafetleri.

En tanınmış Hint markalarından biri olan Chennai Silks, lüks ipekten yapılan Hintli kadınların elbiseleriyle bilinir. Bu kıyafetler dünya genelinde “saree” olarak anılır. Marka; altın, elmas, yakut ve diğer değerli mücevher ile oluşturulan tasarımlar da yapmaktadır. Elbiseler değerli taşlarla kadınlar tarafından dokunuyor. Bu kıyafet hem işçiliği hem de kullanılan malzemesiyle yüksek bir kaliteye sahip. Marka sanat eseri niteliğindeki ürünüyle en pahalı geleneksel Hint kadın elbisesi rekorunu elinde bulunduruyor. Chennai Silks, bu tasarımında malzemelerin en iyilerini kullandı. Dilerseniz bu kültürel elbiseyi birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda en pahalı Hintli kadınların en pahalı geleneksel elbisesi:

Geleneksel Kıyafetin Detayları

Geleneksel Kıyafetin DetaylarıRaja Ravi Verma “Lady Müzisyenler” olarak adlandırılan Hindistan’ın usta ressamlarından biridir. Onun usta elini bu kıyafetin üzerinde görüyoruz. Çizdiği bir resim kıyafete ustalıkla dokunmuştur. Karmaşık tasarım elbiseye ayrı bir hava katmıştır.

Altın, elmas, zümrüt, yakut, platin, gümüş, sarı safir, mavi safir, kedi gözü, topaz, inci ve mercan kullanılarak tasarlanan elbisenin üzerinde kadın figürleri var. Bu kıyafetin yapımı gerçekten zahmetli bir süreçtir ve bir takım çalışması halinde oluşturulmuştur. 30’a yakın Chennai dokumacısı bir parça oluşturmak için 7 ay çalıştı. Elbise en pahalı olmanın yanında bazı rekorlar daha kırdı. Kıyafeti tamamlamak için 7.440 jakarlı kanca kullanılmıştır. Bu da ayrı bir rekor demek.

Bir Sanat Eseri Özelliği Taşır!

Bir Sanat Eseri Özelliği TaşırElbise neredeyse 8 kilo ağırlığındadır ve en pahalı Hint kıyafeti olma rekorunu da elinde bulundurur. Ağırlığını önemli ölçüde altın ve taşlar etkilemiştir. Taşlar tamamen el işçiliğiyle ustalar tarafından kumaşın içine dokunuyor. Elbise toplamda 100.000 dolara mal oldu.

Bu kıyafet sadece bir giysi parçası olarak değil; bir sanat eseri ve Hint el sanatlarının güzel bir örneği olarak görülmelidir. Hindistan’daki becerileri vurgulamayan en nadide parçadır. Chennai Silks bu elbiseyi tanıtmak için bütün yolları denedi. Ayrıca, Hindistanlı aktrist Suhasini Mani Ratnam, Shobhana ve Jeeva sanatsal giysiyi tanıtmaya yardımcı oldu. Chennai Silks ileride birisinin en pahalı sariyi satın alacağını söylüyor.

Hintlilere ait geleneksek kadın giysisine ve özelliklerine birlikte göz attık. Geleneksel kıyafetler aslında bağlı oldukları ulusun geçmişini anlatan bir tarihi belgedir. Bizim kültürümüzde de birbirinden güzel binlerce yöresel kıyafet var. Aklınıza gelenleri ya da yörenizdeki geleneksel kıyafetleri bizimle paylaşır mısınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.