Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erkeklerin Kadınlardan Umutsuzca Beklediği Şeyler

Kadınlar erkekleri, erkekler de kadınları anlamadığından şikayet eder. Peki sizce erkeklerin kadınlardan beklentileri nelerdir?
Erkeklerin Kadınlardan Umutsuzca Beklediği Şeyler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından beri merak edilmiştir, erkeklerin kadınlardan ya da kadınların erkeklerden ne istedikleri! Evet, asırlardır konuşulan, üzerine fikirler üretilen, hemen herkesin dikkatini çeken bu konu hakkında pek çok şey yazılmış, sayısız şey çizilmiştir. Ama gel gör ki ne konu popülerliğini yitirmiş ne de istenilen şeylerin gizemi çözülebilmiştir. Yani atomu parçalara böldük, ama ne kadınların erkeklerden istediğini ne de erkeklerin kadınlardan istediklerini tam olarak anlayamadık. Belki de anladık, ama anlaşılanlar işimize gelmediği için anlamazlıktan gelmeye devam ettik. Mesela bu cümle gibi! İçinde anla fiil kökünden türemiş 3 farklı kelimenin olduğu bu cümle, çoğu erkeğe saçma veya anlaşılmaz gelecektir. Ama bunun kadınlar için sıradan bir cümleden farkı yoktur.

Demek istediğim, biz en başta fiziksel olarak tamamen farklı mekanizmalarla yaratılmışız. Beyinlerimiz farklı çalışıyor. Erkeklerinkine düz mantık diyebilirken, kadınların şeytani bir zekaya sahip olduğu herkesin farkında olduğu bir gerçek. Farklı olduğumuz daha pek çok özelliğimiz olduğunu da biliyoruz. Ama işte birbirimizden istediklerimizi düşünürken, bu farklılıkları hesaba katmayı unutuyoruz. Mesela; erkeklerin kadınlardan istediği, ama bu isteklerin hiçbir zaman gerçeğe dönüşmeyeceği saçma dilekler! Atıyorum, kadınların trip sözcüğünü kelime dağarcıklarından silip atmaları! İşte umutsuzca istenilen bu şeyler nelermiş, aşağıda hep birlikte inceleyelim derim. Özellikle de siz beyler, lütfen bu listeyi dikkatlice okuyun.

Dakikalar İçinde Hazırlanırız!

Dakikalar İçinde Hazırlanırız!Sevgili beyler, üzgünüm ama bu isteğiniz hiçbir zaman gerçeğe dönüşmeyecek. Çünkü biz kadınlar, doğamız gereği ne yazık ki sizin kadar şanslı değiliz. Makyaj, saç, giyim kuşam derken hazırlanmamızın saatleri bulduğunu artık kabullenmeniz lazım. Siz sadece saniyeler içinde duş alırken; biz uzun saçlarımızı yıkamak, durulamak, taramak, kurutmak, fön çekmek için en az yarım saate ihtiyaç duyuyoruz. Siz altınıza bir kot, üstünüze bir tişört geçirip dakikalar içinde hazırlanırken; bizim makyajımız, kıyafetimiz, aksesuarlarımız için uzun uzun düşünmemiz gerekiyor. Yani artık bu gerçeği idrak etmelisiniz.

Biz hazırlanırken etrafta dolaşıp salonun ortasında volta atmanın size hiçbir fayda sağlamayacağını artık anlayın lütfen. Bu bizim hazırlanmamızı hızlandırmıyor, aksine odaklanmamızı zorlaştırarak sizi daha fazla bekletmemize neden oluyor! Uzun lafın kısası sevgili baylar, kadınlar hiçbir zaman hem dakikalar içinde hazırlanıp hem de muhteşem görünen varlıklar olamayacaklar. Artık anlayın ve şikayet etmek yerine efendi efendi oturup sizin için güzel olmaya çalışan o muhteşem kadını bekleyin.

Hem Sıska Hem De Kıvrımlı Vücut Hatlarına Sahip Oluruz, Çünkü Hepimiz Bir Tanrıçayız!

Hem Sıska Hem De Kıvrımlı Vücut Hatlarına Sahip Oluruz, Çünkü Hepimiz Bir Tanrıçayız!Yani mantıklı düşünürseniz, bu ikisinin aynı anda olamayacağını anlamanız lazım. Ama görünen o ki sizin istekleriniz gerçekten mantık dışı! Çünkü erkeklerin çoğu zayıf kadınlardan hoşlandığını söylüyor, ama bu zayıf kadının aynı anda kıvrımlı ve düzgün vücut hatlarına da sahip olması gerekiyor. Kısacası erkeklerin kafası şöyle çalışıyor. Zayıf, çok zayıf olunca “ne o kemik torbası gibi” oluyor; biraz kilolu olunca da “abi, yemiş yemiş …” düşüncesi gelişiyor. Üzgünüm beyler; ama karşınızda bir Megan Fox bulmayı bekliyorsanız, daha çok bekleyeceksiniz.

Arada Resmi Bir İlişki Olmasa Bile Evde Kuzu Gibi Oturup Aramalarını Bekleriz!

Arada Resmi Bir İlişki Olmasa Bile Evde Kuzu Gibi Oturup Aramalarını Bekleriz!Çok değerli baylar, beyler, efendiler! Ne zaman ki siz ilişkiyi resmiyete dökersiniz, biz de o zaman başka bir erkekle flört etmekten vazgeçeriz. Yani öyle hem dışarı çıkıp hem başka kızlarla takılıp hem de her daim elinizin altında bulunduracağınız birini istiyorsanız, o iş biraz zor. Bu söylediğimi yapan o kadar çok erkek var ki hem bir ilişkiye başlamaya cesaret edemiyorlar hem de konuştukları kadının başka erkeklerle görüşmesine tahammül edemiyorlar. Oh, ne ala memleket! Sizin o dediğiniz kadınlardan taş devrinde bile yoktu efendiler. Şimdi mi bulmayı bekliyorsunuz?

Sizden Sonra Yakın Erkek Arkadaşlarımızın Yüzüne Bile Bakmayız!

Sizden Sonra Yakın Erkek Arkadaşlarımızın Yüzüne Bile Bakmayız!Bu ne kadar saçma bir yaklaşımdır yahu! Üzgünüm, ama gerçek bu! Erkeklerin kadınlardan umutsuzca beklediği şeylerden biri de en yakın erkek arkadaşlarıyla görüşmeyi kesmeleri. Çünkü onların anlayışına göre, bir erkeğin potansiyel bir rakip ya da tehlike olabilmesi için cinsiyetinin erkek olması yeterlidir. Kesin ve net! Arada yıllarca sürdürülen bir dostluğun olması onların derdi değildir çünkü. Ama konu kendi kız arkadaşlarına geldiğinde, “o kız benim çocukluk arkadaşım” demeyi de utanmazlar. Onlar için 10 yıllık dostunuzu bir kalemde silip atmanızı istemekten bir nebze olsun çekinmezler. Ama dediğim gibi, bu umutsuzca istenen bir şeydir.

Aklınızı Okuyabiliriz, Çünkü Bizim Üstün Yeteneklerimiz Var!

Aklınızı Okuyabiliriz, Çünkü Bizim Üstün Yeteneklerimiz Var!Erkeklerin kadınlardan umutsuzca beklediği şeylerden biri de kadınların gereken zamanlarda bir tür akıl okuyuculuğu yapmaları. Yani, diyelim ki evde, köyde, herhangi bir yerde buluştuk. Moraliniz bozuk, belli. Ama derdinizi adam gibi anlatmak yerine, oturup bizim üstün güçlerimizle bunu anlamamızı bekliyorsunuz. Yalan mı, değil! Biz de başlıyoruz mantıklı teoriler üretmek için kafa çalıştırmaya: “Ahmet’le mi tartıştın, işte sıkıntı mı vardı, annen iyi mi, paran mı yok, at yarışında mı kaybettin…” Eh be adam, bizi o kadar uğraştıracağına adam gibi anlatsan ya derdini? Nedir bu gizemler, tuhaf tavırlar!

Sizi Hem Gün Boyu Ararız Hem De Bunu Yaparken Hiç Bunaltmayız!

Sizi Hem Gün Boyu Ararız Hem De Bunu Yaparken Hiç Bunaltmayız!Evet, biliyorum ki erkekler öyle 10 dakikada bir aranmayı sevmez. Ama gel gör ki gün boyu aranmadıkları zamanlarda da “sen beni hiç düşünmüyor musun?” triplerine girerler. Yani bir erkeği sık sık ararsanız “ne o öyle mıç mıç” olursunuz. Nadiren ararsanız da “hatun beni sallamıyor” olursunuz. Pardon beyler, ama bunun bir orta yolu yok. Orta yolunu bulsak bile o size göre uç oluyor. O yüzden ne kadar çok aranmak istiyorsanız bunu lütfen belirtin. Hatta partneriniz için bir liste oluşturup; “beni şu saat, şu dakika ara, şu kadar süre konuşalım,” demeyi deneyebilirsiniz.

Kurallarımızdan Ödün Veririz!

Kurallarımızdan Ödün Veririz!Erkeklerin kadınlardan umutsuzca beklediği bir diğer şey ne biliyor musunuz? Kadınların onlar için kurallarından ödün vermesi! Yani bir erkekle yeterince yakınlaşmasa bile, onunla her şeyini paylaşması. Mesela, kadınların çoğu “ilk buluşmada öpüşülmez” kuralını benimsemişlerdir. İşte bunun gibi yazılı olmayan ama kadınlar için önemli olan pek çok kural olduğunu biliyoruz. Erkekler, kadınların tüm bu kurallarına anlam veremediklerini söylerler. Ama iş konuşmaya geldiğinde de eğer onunla hemen yakınlaştıysanız, sizin için “basit, kolay elde edilir” gibi saçma tabirler kullanmaktan çekinmezler. Onunla hiçbir şey paylaşmazsanız da sizi “Meryem Ana sanki” gibi suçlamalarla yerin dibine sokarlar. Yani sevgili baylar, kadınların çoğunun belirli kurallardan ödün vermeyeceğinden emin olabilirsiniz. Boş yere beklemeyin diye söylüyorum!

Aynı Anda Hem Kaçamağınız Hem de Hayatınızın Aşkı Olamayız!

Aynı Anda Hem Kaçamağınız Hem de Hayatınızın Aşkı Olamayız!Lafa gelince “hayatımın çiçeği, böceği” icraattaysa hiçbir şey yok. Evet, erkeklerin kadınlardan beklediği bir diğer şey de bu! Siz bunu bekliyorsunuz belki, ama biz aynı anda hem tatlı bir kaçamak hem de hayatınızın aşkı olamayız. Bu kurallarımıza tamamen aykırı. Eğer bir kadınla görüşeceksiniz, onun sizin için ne kadar önemli olduğuna karar verip davranışlarınızı o şekilde belirlemelisiniz. Yani bir kadınla tek gecelik ilişki yaşamak istiyorsanız, bunu belli edin. Ama yok onu başınızın tacı yapacaksanız da ona bir seks objesi gibi yaklaşmayın. Aslına bakarsanız aradaki fark o kadar net ki bunları birbirine nasıl karıştırabiliyorsunuz, gerçekten anlamıyorum!

Evet, sizin de gördüğünüz gibi erkeklerin kadınlardan umutsuzca beklediği şeyler temel olarak bunlar. Sevgili baylar, şu ana kadar muhtemelen farkında olmadığınız; ama bundan sonra hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini bildiğiniz acı gerçeklerle yüzleşmiş oldunuz. Umarım bundan sonra kadınlardan beklediğiniz şeylerin daha mantıklı olmasına dikkat edersiniz. Ne bileyim sadakat isteyin, güzel yemekler isteyin, şefkat isteyin, başının daha az ağrımasını isteyin; ama yukarıdakileri istemeyin olur mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.