Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kadınlar için Paradan Daha Önemli 10 Duygu

Kadınlar için bir ilişkide paradan çok daha önemli olan şeyler nelerdir, maddiyat olmadan bir kadın nasıl mutlu edilir sorularını sizler için yanıtladık.
Kadınlar için Paradan Daha Önemli 10 Duygu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kadınların neye değer verdiği, bir türlü anlaşmaya varamadığımız tartışmalardan biridir. Aslında bu duruma hayatın ta kendisi de diyebiliriz. “Kaç yaşına geldim kadınları çözemedim” diyen beyler, bu sözüm size! Şayet Mel Gibson’un ünlü “Kadınlar Ne İster?” filmindeki Nick Marshall gibi üstün bir yeteneğe sahip değilseniz; evet, kadınların ne istediğini bilmiyorsunuz. Ya da biliyor ama görmezden geliyorsunuz.

Diğer taraftan, kadınların sadece zengin erkek istediğini düşünen beyler de sayıca epey fazla. Sözüm ona bu zengin beyler, kadınları mutlu etmenin tek yolunun pahalı mücevherler ve hediyeler almaktan geçtiğine körü körüne inanıyorlar. Yani, “para eşittir mutluluk” denklemiyle yaşadıklarından, etraflarındaki kadınların mutsuzluğunun farkında bile olmuyorlar. Sonuçta yeni bir ilişkiye başladığında, kadınların paradan çok daha fazla önem verdiği kavramlar olduğunu fark ediyorlar. Peki, fark ettikleri genelde hangi özellikler biliyor musunuz? Gelin birlikte öğrenelim…

İşte karşınızda kadınlar için paradan daha önemli 10 duygu:

10 Sadakat

SadakatKadınların erkeklerde aradığı en önemli şeylerden birinin sadakat olduğunu biliyoruz, ama lafta sadakat değil! Evet, bir insana güvenebilmeniz için uzun zaman geçmesi gerekebilir. Ancak yeni bir ilişkiye başladığınızda, bu yolda ilk adımlarınızı göstermeye başlarsınız. İnanın bana kadınlar, 6. hisleri aşırı gelişmiş varlıklardır. Sizin tek bir bakışınız ya da hareketinizden ne yapmak istediğinizi anlayabilirler. Örneğin; yeni bir ilişki başladığında, kadınların ilk baktığı şey ne kadar uzun süreli arkadaşlıklar kurduğunuzdur. Yani yıllardır süregelen dostluklarınız varsa ve bu erkekler de düzgün görünümlü tiplerse, sadakat değerlendirmenize bir artı puan yazılacağından emin olabilirsiniz.

Ek olarak; yorucu bir iş günü geçirmiş olsanız ve yalnız kalmak isteseniz bile, bunu kız arkadaşınıza söylemeniz gerekmektedir. “Yok artık” diyen erkekleri duyar gibiyim. Ama ister inanın ister inanmayın, bu gibi durumlar ilişkinizin ne kadar güvenilir olacağını kanıtlar nitelikte olacaktır. Kadınların güvenini bir kez kazandığınız zaman, bu durumun ileride sizi dünyanın en mutlu adamı yapacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

9 Saygı

SaygıErkeklerin öncelikle, saygının kazanılacak değil de gösterilmesi gereken bir şey olduğunu anlaması gerekmektedir. Çünkü çoğu erkek; “benim saygımı önce bir kazansın, sonra duruma bakarız,” gibi anlamsız düşüncelerle dolu olduğu için bir ilişkiyi daha başlamadan bitirebilme yeteneğine sahiptir. Eğer uzun süreli bir ilişki istiyorsanız, kız arkadaşınızla tanıştığınız ilk günden son gününüze kadar, (bu ayrıldığınız gün bile olsa) saygı çerçevesi içinde hareket etmelisiniz. Sadece kız arkadaşınız yanındayken değil, her zaman etrafınıza karşı saygılı olmanız, kadınların önemsediği mutlak kriterlerden biridir.

8 Espri Anlayışı

Espri AnlayışıEsmer, uzun boylu ve yakışıklı bir erkek mi yoksa sıradan görünümlü ama komik bir erkek mi? Sizce hangisi kadınların tercihi olur? Elbette mizah anlayışından yoksun olmayan erkek tipi! Çünkü her kadının içinde sakladığı küçük bir kız vardır ve küçük kızlar eğlenceye bayılırlar. Sonuçta çok ama çok yakışıklı bile olsanız, bu durumun değişmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Zira kadınlar evde kös kös oturup, ciddiyetle izlediğiniz maçlara ya da siyaset programlarına çok kısa bir süre katlanabilirler. Ama kız arkadaşınızı gecenin bir yarısı dışarı çıkartıp en sevdiği komedyenin filmine götürürseniz, emin olun bunun karşılığını büyük bir sevgi seli ile alırsınız.

7 Zeka

ZekaZeki erkekler ne kadar çirkin olurlarsa olsunlar, kadınlar tarafından her zaman çekici olarak görüleceklerdir. Çünkü zeki bir erkek, etrafında olup bitenlerden haberdardır. Ne zaman çalışıp ne zaman eğlenmesi gerektiğini kendisi karar verebilir, sizinle farklı konularda tartışabilir ve her şeyin ötesinde gerçekten sizi anlayabilir.

Sonuçta hangi kız dünyada olup bitenlerden bihaber yaşayan ve sığ düşünen bir erkek arkadaş ister ki? Ya da arkadaşlarınızla, ailenizle yapılan muhabbetlere katılamayacak kadar bilgisiz birini? Yani siz siz olun, kadınların akıllı erkek sevdiğini unutmayın. Zira kız arkadaşınız ne sizin banka hesaplarınızı kontrol etmek ne de yapmanız gerekenler konusunda sizi uyarmak zorunda değil!

6 Güven

GüvenUkalalık ile kendine güvenmek arasında çok ince bir sınır vardır ve bu çizgiyi koruyabilenler hem ilişkilerinde hem de hayatlarında başarılı olmayı hak ederler. Bir kadının bir erkekten istediği en önemli şeylerden biri de özgüveninin gelişmiş olmasıdır. Özgüvenden kastımız, bir bara tek başınıza girip, buradan istediğiniz herhangi bir kızla çıkabilecek olmanız değil tabii ki! Özgüven hem kendinize hem kız arkadaşınıza hem de ilişkinize sonuna kadar güveniyor olmanız anlamına gelmektedir.

Örneğin siz nasıl erkek arkadaşlarınızla dışarı çıkabiliyorsanız, aynı şekilde kız arkadaşınız da yalnız başına dışarı çıkabilmelidir. Bu durumda size düşen tek şey, yalnız kaldığınız bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmek olmalıdır. Zaten kendine güvenen bir erkek, bu zaman zarfında kız arkadaşını kıskanmak gibi anlamsız şeyler yerine, çok daha yararlı işlerle meşgul olur. Merak ettiği bir filmi izler, yeni bir kitaba başlar, bitiremediği işlerini halleder vs. Günün sonunda eve dönen kadını, gülümseyerek karşılayan bir erkekten daha mutlu edecek çok az sayıda şey olduğundan hiç şüpheniz olmasın, derim.

5 Aileler ile İyi İlişkiler İçinde Olmak

Aileler ile İyi İlişkiler İçinde OlmakKadınlar için en önemli kriterlerden biri de erkeklerin ailesiyle olan ilişkileridir. Çünkü geleceğe dair planlar yapan hiçbir kadın, ailesiyle geçinemeyen bir erkek arkadaşı istemez. Daha kendi ailesiyle bile geçinemeyen bir erkek, yabancı bir kadınla nasıl geçinebilir ki diye düşünülür. Bu da gayet mantıklı bir yaklaşımdır. Ayrıca, erkeklerin yalnızca kendi aileleri ile de değil, kız arkadaşlarının aileleri ile de iyi ilişkiler kurması gerekmektedir. Sonuçta bu kriterin, sağlam bir ilişkiye temel atmanın en önemli noktalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

4 Cinsel Yaşam

Cinsel YaşamEvlilikteki en önemli yapı taşlarından biri de hiç şüphesiz cinsel yaşamdır. Cinselliğin önemli olmadığını düşünenler, neden uzun süreli, mutlu bir beraberlik yaşayamadıklarını merak eder dururlar. Bir kadını yeterince mutlu edemeyen ve sadece kendi memnuniyetini düşünen erkekler, yaşadıkları sorunların büyük kısmının bu durumdan kaynakladığının farkında bile olmazlar. İşte bu yüzden, hayatınız boyunca aynı yastığa baş koyacağınız insanın isteklerine ve düşüncelerine önem vermek oldukça önemlidir. Bunu sakın unutmayın, derim.

3 Sabır

SabırElbette sabır… Öncelikle şunu söyleyelim. İlişkide sabırlı olmak demek, sadece öfkenizi kontrol etmek demek değildir. Bu, kız arkadaşınızın hayata dair planlarını en ince ayrıntısına kadar, büyük bir sabırla dinlemeniz anlamına gelmektedir. İlişkinizde, kariyerinizde, sosyal hayatınızda kısacası her alanda sebat etmeniz demek! Sonuçta büyüklerimizin de dediği gibi: Sabrın sonu selamettir.

2 Sürprizlerle Dolu Olmak

Sürprizlerle Dolu OlmakUzun süreli bir ilişkiniz varsa, bir süre sonra işlerin rutinleştiğini görürsünüz. Bu monotonluk canınızı sıkmaya başlayan bir hal alır. İşte bu durumda yapılan doğaçlamalar, ilişkinizi yeniden canlandırmak için elverişli ortamlar doğurur. Örneğin aniden karar verilen bir hafta sonu kaçamağı ya da şehirde yeni açılan lüks restorana yapılan bir rezervasyon, kız arkadaşınızı çok mutlu edecektir. Yani işler sıkıcılaşmaya başladığında, sürprizler yaparak hayatınızı renklendirmenizi öneriyoruz. Kadınların bayıldığı sürprizlerin size de iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

1 Duygusallık

DuygusallıkErkeklerin adeta taştan yaratılmış varlıklar olduğunu düşünen kadınların, aslında pek de haksız sayılmadıklarını görüyoruz. Çünkü duygularını ifade etmekten bu kadar çekinen bir başka canlı daha sanıyorum ki yoktur. Örneğin bitkiler bile susuz kaldıklarında, tepki olarak sararıp solarlar. Peki, erkekler? Deyim yerindeyse Karadeniz’de gemileri batmış gibi durup düşünen ve sıkıntılarını anlatmak yerine içine kapanan erkekler, ilişkilerinde de mutluluğu yakalayamazlar.

Bunların yerine hem karşısındaki kadının duygularına önem verip hem de kendi yaşadıklarını anlatabilen erkekler, uzun süreli ilişkiler yaşayabilirler. Buna ek olarak, belki de yaratılışları gereği kadınlardan daha sert olan erkekler, herkese kendileri gibi bakmamayı öğrenmeliler. Peki, bu nasıl mı olacak? O kadar çok yolu var ki… Örneğin; içten bir sarılma ya da küçük bir bakış bile bu yolda atılacak başarılı adımlar olarak gösterilebilir. Bizden söylemesi…

Sonuçta; kadınlar için bir ilişkide paradan çok daha önemli olan şeyler nedir, bunları hep beraber öğrenmiş olduk. Daha doğrusu, hatırlattık diyebiliriz. Çünkü tüm erkekler bu gerçekleri biliyor; ama iş uygulamaya geldiğinde, çoğunun dili lal oluyor. Ama bu yazıyı okuyanların, ilişkilerinde yeni başlangıçlar yapacağını umuyorum. Buna ek olarak, çok parası olan sevgili beyler! Evet, para birçok şeyde etkilidir, ancak kadınların kalbini değerli taş parçalarıyla dolduramayacağınızın ayırımında olmalısınız. Ne dersiniz, haksız mıyız? Son olarak, listedeki kavramların hangisinde ya da hangilerinde başarılı olduğunuzu bize yazar mısınız? Sevgili bayanlar, tabi ki siz de en çok hangi duygunun hasretini çektiğinizi yazarsanız seviniriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.