Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%3’e Yakın Artan Bakır Haziran Ortasından Sonra En Yükseği Gördü

Güçlü yükselen bakırın ons türü, 15 Haziran sonrası en yüksek değerini test etti.
%3’e Yakın Artan Bakır Haziran Ortasından Sonra En Yükseği Gördü

Mayıs ayında 4,8875 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran bakır, haftanın ilk gününde en çok artan emtialar arasında yer aldı. Cuma günü 4,45 dolardan kapanış yapan kırmızı metal, bugüne yatay başladıktan sonra dalgalanarak arttı.

4,41 dolar gün içi en düşük seviyesi olurken 4,51 dolar gün içi en yükseği oldu. Tepe nokta bakırın 15 Haziran’dan sonra en güçlü değerini işaretledi.

TSİ 16.10’da yüzde 2,5 kazançla ilerleyen değerli metal, aynı dakikalarda kahve ve kakaonun ardından en çok artan emtia oldu.
Bakır Güçlü Yükseldi
Kaynak: piyara.paratic.com

Ons türü bakırın haftalık kazancı yüzde 7’ye yaklaşırken aylık kazancı yüzde 5’e yaklaştı. Yıllık bazda ise yüzde 55 değer kazandı.

Bakır vadeli işlemlerindeki yükseliş, Çin’in rezerv satışlarının beklenenden düşük gelmesiyle desteklendi. Ulusal Gıda ve Stratejik Rezervler İdaresi’nden geçen hafta yapılan açıklamada 29 Temmuz’da devlet rezervlerinden 30 bin ton bakır satılacağı duyurulurken bu beklentilerden az geldi.

Çin, 5 Temmuz’da yine beklentilerin altında 20 bin ton bakır rezervi satmıştı. Bununla birlikte Çin’in 30 bin ton bakırın yanında 90 bin ton alüminyum ve 50 bin ton çinko daha satacağı öğrenilmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum