Yatırım yapmaya başla!

Haftaya Güçlü Başlayan Bakır Sert Geri Çekilerek 4 Dolar Sınırına İndi

Bakır fiyatlarındaki ralli sürerken, %2'yi aşan düşüş ve yükselişler piyasanın yeni yön arayışına girdiğini gösteriyor.
Haftaya Güçlü Başlayan Bakır Sert Geri Çekilerek 4 Dolar Sınırına İndi

Bakır fiyatlarında yaklaşık 13 aydır devam eden ralli, son günlerde %2’yi aşan düşüş ve yükselişlere sahne oluyor. Bu büyük hareketlilik rallinin sonunun gelip gelmediğini sorgulatıyor. Aynı zamanda piyasanın yeni bir yön arayışına girdiği konusunu da düşündürüyor.

Bakır fiyatı haftaya güçlü yükselişle 4,1067 dolardan başlangıç yaptıktan sonra 4,1697 dolara kadar hızlı bir çıkış gerçekleştirdi. Ancak buradan dik bir geri çekilmeye yaşayan kırmızı metal, TSİ 08.30’da 4,0113 dolara kadar geriledi.

4 dolar sınırına gerileyen bakır CFD’si TSİ 09.45 sularında %2,31 oranında ekside 4,02 dolardan alıcı buluyor.
Bakır Fiyatı %2,31 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mayıs vadeli bakır kontratları haftalık kazanımlarını yeniden sıfırlarken, rallinin bitmiş olabileceği görülüyor. Düşüşün devam etmesi durumunda ilk destek noktası 3,9643 dolarda bulunuyor. Eğer yeniden yukarıya dönüş gerçekleştirirse ilk direnç noktası 4,1227 dolara işaret ediyor.

Emtiada görülen düşüş ve yükselişler sonucu yıllık getirisi %33,02 düzeyinde yer alıyor. Aylık bazda %9,5 civarında kazanca işaret eden kırmızı metal, düşük stoklar ve arz-talep beklentilerini fiyatlandırıyor. Londra Metal Borsası’nda işlem gören 3 aylık kontratlar 8726,5 dolar seviyesinde bulunuyor.

Geçen hafta perşembe günü %4 civarında kayıpla 4 doların altını gören bakır fiyatı, haftanın son işlem gününde toparlanarak yeniden 4 doların üstünde seyretmeye başlamıştı. Haftanın kapanışını ise 4,1018 dolardan gerçekleştirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum