Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır 4,17 Dolarla 2,5 Ayın En Zayıf Seviyesine Geriledi

Bakır vadeli işlemleri, stok ve FED etkisiyle 4,20 dolar altına 2,5 zayıf seviyelerine geriledi.
Bakır 4,17 Dolarla 2,5 Ayın En Zayıf Seviyesine Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Mayıs ayında 4,88 dolarla rekor kıran bakır vadeli işlemleri, diğer metallere paralel olarak negatif seyrediyor. En çok düşen emtialar listesinde yer alan bakır, bugün 4,19 dolarla 7 Ekim sonrası en zayıf seviyelerine geriledi.

Dün en son 4,26 dolarda fiyatlanan kırmızı metal, 15 Aralık açılışını yatay yaparken Asya seansında düz hareket etti. Avrupa seansında sert düşüşe geçen bakır, 4,20 dolar altına indi.

TSİ 12.24’te yüzde 1,7 ekside fiyatlanan bakırın gün içi hareket aralığı 4,17 – 4,18 dolar oldu.
Bakır 4,17 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aşağı yönlü seyrin sürmesi durumunda bakır için ayıların izleyeceği ilk teknik destek noktası 4,14 doları gösterdi. Yükseliş durumunda ise 4,24 dolar ilk teknik dirence işaret etti.

Son zayıflıklar ons türü bakırı haftalık bazda yüzde 4 oranında düşürürken bir ayda da yüzde 4,5 oranında düşürdü. Yıllık getiri ise yüzde 18’lere geriledi.

Bakırdaki zayıflık artan stoklar ve ABD Merkez Bankası‘nın tahvil alım programına daha hızlı bir son vereceğine yönelik beklentilerin risk iştahını azaltmasıyla yönlendirildi.

Ayrıca konut fiyatlarının, satışlar, yatırım ve inşaatın tümünün Kasım ayında düştüğünü göstermesinin ardından Çin’in emlak sektöründeki yavaşlamaya ilişkin endişeler satıcılı seyri etkiledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu