Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4 Dolar Eşiğini Aşan Doğal Gaz %2’ye Yakın Artıda Fiyatlanıyor

Doğal gaz vadeli işlemleri yüzde 2 artıda fiyatlanırken bir haftanın yükseğine çıktı.
4 Dolar Eşiğini Aşan Doğal Gaz %2’ye Yakın Artıda Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftanın ilk gününe artıda başlayan doğal gaz, en çok artan emtialar arasında ön plana çıkarken bir haftanın yüksek seviyelerinde fiyatlanıyor.

Geçen haftanın ilk işlem gününde yüzde 11’lik düşen ABD doğal gaz vadeli işlemleri, yeni haftaya 3,98 dolarla yüksek başladı. Gün boyu pozitif bölgede ilerlerken 4,01 dolar seans içi yüksek seviyesini işaretledi.

En çok artan emtialar listesinde ilk sırada yer alan doğal gaz, yüzde 2’ye yakın primli fiyatlandı.
 Doğal Gaz 4 Dolar Eşiğini Aştı
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 12.26’da yüzde 1,9 kazançla işlem gören enerji emtiası, 3,96 – 4,01 dolar aralığında hareket etti. Son verilere göre enerji emtiasının haftalık kazancı yüzde 8,5’e çıkarken yıllık bazda yüzde 53 oranında değerlendi.

Pozitif seyrin sürmesi durumunda ilk teknik direnç seviyesi 4,02 dolarda dururken düşüş durumunda izlenecek ilk teknik destek 3,97 dolara işaret etti.

Kasım sonlarından bu yana düşen ABD doğal gaz vadeli işlemleri Ekim ayında 6,52 dolarla rekor kırdıktan sonra yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti.

Bu arada AB doğal gaz fiyatları, ABD ile Rusya arasında Ukrayna sınırına yakın asker yığınağı nedeniyle artan gerilimin ortasında 5 Ekim’de ulaşılan rekor seviyelere yaklaştı. ABD doğal gaz vadeli işlemleri ise Ekim ayında 6,52 dolarla rekor kırdıktan sonra yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu