Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

1 Haftanın Yükseğindeki Doğal Gaz 5 Dolar Üzerine Tutunuyor

5 dolar üzerinde konsolide olan doğal gaz, yüzde 3 artışla emtia yükselişinde öne çıkıyor.
1 Haftanın Yükseğindeki Doğal Gaz 5 Dolar Üzerine Tutunuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta 4,75 dolarla bir buçuk ayın en düşük seviyesine gerileyen doğal gaz vadeli işlemleri, bu hafta toparlanıyor. Dün 5,06 dolara kadar çıktıktan sonra en son 5,03 dolarda fiyatlanan doğal gaz CFD’si, 16 Kasım seansına yatay başladı.

Gün boyu 5 dolar eşiğinin üzerinde kalırken 5,19 doları test etti. Yüzde 3 artıda duran doğal gaz, 9 Kasım sonrası, yani bir haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

TSİ 14.46’da yüzde 3,3 artıda duran doğal gazın gün içi hareket aralığı 5,02 – 5,19 dolar oldu.
Doğal Gaz %3,3 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yazım sırasında en çok artan emtialar listesinde ilk sırada yer aldı. Kalorifer yakıtı ve benzin de en çok artan emtialardan oldu.

Yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç 5,23 doları gösterirken yönün tersine dönmesi durumunda 5,06 dolar ilk teknik destek seviyesi oldu.

Son toparlanma, doğal gaz fiyatlarını haftalık yüzde 4,50 artıya geçirirken aylık bazda aynı oranda ekside kaldı. Bununla birlikte bir yıllık artış yüzde 93’e yaklaştı.

Yükseliş ABD’deki ısıtma talebi beklentilerinin, daha soğuk hava tahminlerinden aldığı destekle yönlendirildi. ABD’nin yanında Avrupa’daki daha soğuk hava tahminleri de fiyatları olumlu etkiledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu