Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sasa Polyester Hisseleri Geri Alım Kararının Ardından Hızlı Yükseldi

Sasa Polyester azami 500 milyon liraya kadar hisse geri alımına karar verdiğini açıkladıktan sonra hisseleri hızlı hareket etti.
Sasa Polyester Hisseleri Geri Alım Kararının Ardından Hızlı Yükseldi

Sasa Polyester Sanayi Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) pay geri alımıyla ilgili bildirim gönderdi.

Yapılan açıklamaya göre; şirket 21.10.2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında azami 500 milyon liraya kadar Sasa Polyester hissesi geri alımı yapmaya karar verdi.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Geri Alınan Paylar ilgili ilgili olarak 21 Temmuz 2016 ve 25 Temmuz 2016 tarihlerinde yaptığı duyurular çerçevesinde hareket edecek.

Buna göre; hisselerin Sasa Polyester tarafından borsadan satın alınmasına, şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak azami fon tutarının 500 milyon lira olmasına karar verildi. Ayrıca geri alınacak azami pay sayısının, bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamanın ardından Sasa Polyester hisseleri (SASA) hızlı hareket ederek 28,16 liraya kadar tırmandı.
Sasa Polyester Hisseleri Yüzde 0,66 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde yükseliş gösterdikten sonra 27,36 liraya kadar ulaşmıştı. Günün kapanışını 27,20 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere düşüşle başlayarak açılış dakikalarında 27,06 liraya kadar geriledi.

Sasa Polyester hisseleri açılışın ardından yataya yakın bir eğilim izlerken, en düşük 26,92 lirayı kaydetti. Hisse geri alım kararı haberiyle birlikte de hızlı yükselerek 28,16 liraya tırmandı. Ancak burada kalıcı olmayan hisseler, 27,25 lira bandına kadar geriledi.

Hisseler, TSİ 12:37 sularında yüzde 0,66 oranında yükselişle 27,38 liradan işlem görmeye başladı. Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesiyle birlikte 27,80 ve 28,23 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 26,94 ve 26,51 liradaki destek noktaları izlenecek.

Sasa Polyester hisselerinin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %2,76 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %5,84 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %121,91 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum