Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sadece Zenginlerin Sahip Olabileceği 10 Tuhaf Eşya

Sadece Zenginlerin Sahip Olabileceği 10 Tuhaf Eşya
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Para var, huzur var” ya da” parayı veren düdüğü çalar” gibi sözlerinin doğruluğu defalarca kanıtlanmıştır. Eğer bu dünyada cenneti yaşamak istiyorsanız, kıyıda köşede yüklü miktarda hesabınızın olması gerekiyor. Ancak ulaşmak istediğiniz birçok hayali bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşte bu durum da parayla ilgili başka bir söz olan, “paran varsa cümle alem kulun, paran yoksa tımarhane yolun” lafına hayat veriyor.

Fakat bazı varlıklı insanlar sahip oldukları astronomik paraları birçoğumuzun almayacağı eşyalar için kullanıyorlar. Fiyat etiketiyle şaşırtan dünyanın en pahalı ürünleri arasında yer alan 30 milyon dolarlık elmas bikini bu tuhaf öğelerden bir tanesi olarak örnek gösterilebilir. Şimdi ise sizler için sadece zenginlerin gücünün yetebileceği tuhaf gündelik eşyalardan oluşan yeni bir liste hazırladık. “Bu eşyaları kim alır ki?” diye sormanızın mümkün olduğu bu öğeleri, elbette ki satın alan birileri çıkıyor. Dilerseniz pahalı gündelik eşyalardan oluşan listemizi birlikte inceleyelim ve listemizin sonunda konuyla ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşın.

İşte huzurlarınızda sadece zenginlerin satın alabileceği gündelik eşyalar:

10 Şişelenmiş Su

60 Bin Dolar

Şişelenmiş SuElinizdeki ekstra parayı bir an önce bitirebilmek için yanıp tutuşuyorsanız, İtalyan sanatçı Amedo Clemente Modigliani’nin Acqua di Cristallo için tasarladığı “Tributo a Modgliani” ismindeki şişelenmiş su içinizdeki ateşi rahatlıkla söndürebilir. Fiji ve Fransa’dan doğal kaynak sularının yanı sıra İrlanda’dan da gayzer suyu ile doldurulmuş bu şişenin içerisine 23 ayar altın tozu serpiştirilmiş. Ayrıca 24 ayar saf altından yapılan dış yüzeyiyle de oldukça ilginç bir su şişesi haline gelen Tibuto a Modgliani, 60 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Bu pahalı şişelenmiş suyu nerede kullanacağınıza da sizler karar verin.

9 Bisiklet

102 Bin Dolar

BisikletListemizin dokuzuncu sırasında yer alan eşyamız, sınırlı sayıda üretilmiş Aurora Crystal Edition adında bir bisiklet. Fiyatı 100 bin doların üzerinde olan Aurora Crystal Edition, oldukça seçkin materyalleri bünyesinde barındırıyor. 24 ayar altın ile kaplanmış kasası, tekerleklerin yanı sıra 600’ün üzerinde Swarovski kristallerle bezenmiş bu güzellikten dünya üzerinde sadece 10 örnek bulunuyor. Aynı zamanda altın yapraklarının işlendiği deri armasında sınırlı sayıdaki numarasını barındıran Aurora Crystal Edition, çikolata rengi deriden oluşturulan oturağıyla da farklı bir hava kazanıyor. Ancak 102 bin dolarlık bu bisikleti satın aldıktan sonra umuma açık yerlere zincirlememeniz sizin yararınıza olacaktır.

8 Güneş Gözlüğü

408 Bin Dolar

Güneş GözlüğüDünyanın en pahalı güneş gözlüğü Chopard De Rigo Vision, 408 bin dolarlık fiyatıyla ağzımızı açık bırakıyor. Elbette ki bu pahalı gözlük James Bond gibi gizli ve özel ajanların kullanmış olduğu inanılmaz derecede işlevsel bir güneş gözlüğü değil. Fakat optiklerden satın aldığımız sıradan bir güneş gözlüğü de değil. Bünyesinde 51 adet tam kesim elmas ve 60 gram ağırlığında 24 ayar altın gibi değer katan öğeleri barındıran Chopard De Rigo Vision, özellikle de Dubai zenginlerini kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

7 Emzik

500 Bin Dolar

EmzikAvustralya merkezli bir mücevher şirketi olan Kalfin, lükse düşkün ebeveynlerin yeni doğmuş bebekleri için pırlantalarla kaplı bir emzik tasarladı. Yarım milyon dolar değerindeki bu pahalı emzik, 14 ayar beyaz ve sarı altının yanı sıra som gümüşten meydana getirilmiş parçaları da bünyesinde barındırıyor. “Kalfin tarafından meydana getirilen bu pahalı emziği kim çocuğuna alır ki” diye sorabilirsiniz. Birliktelikleriyle imparatorluk kuran Hollywood’un en zengin çiftleri ve aileleri arasında yer alan Kim Kardashian ve Kanye West çifti, 500 bin dolarlık bu şaşalı emziği satın alarak çocuklarını da manşetlere taşımayı başarıyor.

6 Tabure

1.3 Milyon Dolar

TabureSiyah renkli deri bir koltuğa göre bu tabure oldukça rahatsız bir eşya olarak görülebilir. Fakat evinizde ağırladığınız misafirler, konforlu bir koltuk yerine som altından meydana getirilmiş olan, 1.3 milyon dolar değerindeki bu tabureye oturmak isteyebilirler. Pahasıyla aklımızı başımızdan alan 50 kg ağırlığındaki bu eşya, Çin’in Suzhou şehrindeki bir açık arttırmada yeni sahiplerine ulaşmayı başardı.

SAF ALTINDAN YAPILMIŞ EN PAHALI GÜNDELİK EŞYALAR İÇİN TIKLAYIN.

5 Kalem

1.5 Milyon Dolar

Kalem1919 yılından bu yana dünyanın en pahalı kalemleri arasında yer alan birçok modele imza atan Aurora, Diamante adını verdiği kalemiyle varlıklı insanların hayallerini süslüyor. Aurora üretimi bu pahalı eşya sıradan bir dolma kalem gibi çalışıyor olsa da saf platinden meydana getirilmiş ve 30 karat ağırlığında DeBeers elmaslarıyla süslenen kasası bu eşyanın pahasını fazlasıyla arttırıyor. Aurora Diamante, bu özelliklerin yanı sıra 2 tonlu rodyum ve 18 ayar saf altın gibi kaliteli materyalleri de bünyesinde barındırıyor.

4 Çizme

3.1 Milyon Dolar

ÇizmeSadece 39 numara ayaklar için meydana getirilen bu çizmeler oldukça kabarık bir fiyat etiketine sahip olabilir. Siyah deriden oluşturulan ana hatlarıyla oldukça şık bir görünüme kavuşan bu eşsiz tasarım 38 binin üzerinde elmas ile bezenmiştir. El ile yerleştirilen beyaz, şampanya, gri ve pembe renkli elmaslarla donatılan 1.3 milyon dolar değerindeki bu güzellik, bünyesinde tam 1527 karat pırlanta ve 4753 gram altın barındırıyor.

3 Beşik

13.2 Milyon Dolar

BeşikEğer yarım milyon dolarlık emzik sizler için yeterli gelmediyse, bebeğinizin adeta prens veya prensesler gibi uykuya dalacakları 13 milyon dolar değerindeki bu beşik sizlere yardımcı olacaktır. Ünlü lüks marka Suommo tarafından geliştirilen bu lüks ürün dört farklı materyalden meydana getirilmiş olsa da bu beşiği pahalı kılan en büyük özellik; 18 ayar saf altından yapılmış olmasıdır.

DÜNYANIN EN PAHALI BEBEK BEŞİKLERİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Kitap

30.8 Milyon Dolar

KitapAçıkça söylemek gerekirse, böylesi pahalı bir kitaba bazı zenginlerin bile gücü yetmeyebilir. Tamamıyla bir tarihi eser olan Codex Leicester, dünyaca ünlü ressam ve bilim adamı Leonardo Da Vinci tarafından yazıldı. İlk olarak Thomas Coke tarafından 1717 yılında satın alınan bu kitap, 1994 yılında dünyanın en güçlü insanları arasında bulunan Bill Gates’in değerli koleksiyonunda yerini aldı.

DÜNYANIN EN PAHALI KİTAPLARI İÇİN TIKLAYIN.

1 Kolye

55 Milyon Dolar

KolyeFiyatıyla başımızı döndüren 55 milyon dolar değerindeki bu kolye, Watches Exhibition & Doha Jewelry şirketinin 10’uncu yıldönümü için 2012 yılında meydana getirildi. L’Incomparable adı verilen bu güzel gerdanlık bünyesinde 91 ayrı elması barındırıyor. Oldukça kaliteli materyallerin bir araya getirilmesiyle büyüleyici bir gerdanlık haline gelen L’Incomparable, bütünüyle 637 karat ağırlığa sahip. Mouawad tarafından meydana getirilen L’Incomparable özellikle merkezinde bulunan sarı renkte değerli taş ile göz alıcı bir güzelliğe sahip.

Zenginler ve para üzerine birçok deyim ve atasözü yazılmış olsa da “para var ama akıl yok” sözü belki de bu durumu en iyi şekilde özetliyor. Fakat bizlere fazlasıyla tuhaf ve gereksiz olarak görünen bu harcamalar varlıklı insanlar için oldukça sıradan bir durum olarak kabul görülebilir. Peki, banka hesabınızda milyonlarca, hatta milyarlarca dolara sahip olsaydınız, bu ürünlerden hangilerini satın alırdınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.