Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birliktelikleriyle İmparatorluk Kuran Hollywood’un En Zengin Çiftleri ve Aileleri

Hollywood dünyasında birliktelikler şaşırtıcı olabiliyor. Listemizde birliktelikleriyle adeta bir imparatorluk kurmuş en zengin çiftleri ve aileleri göreceksiniz!
Birliktelikleriyle İmparatorluk Kuran Hollywood’un En Zengin Çiftleri ve Aileleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Bir elin nesi var iki elin sesi var” derler. İşte bu söz, tam da Hollywood yıldızları için yazılmış. Oynadıkları filmlerden milyon dolarlar kazanan bu zatı muhteremler, yaşadıkları şaşaalı yaşantıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyor. Yıldız isimlerin evlilikleri ve ilişkileri de genellikle aynı sektörde tatlı bir rekabet yaşadıkları kendileri gibi ünlü kişilerle oluyor. Birlikte kurdukları hayatla da güçlerine güç katıyorlar. Listemizde yer alan on ailenin net servetini birleştirdiğimizde, tamı tamına 10 milyar dolarlık bir servet ortaya çıkıyor. Bu varlıkların bazıları doğuştan miras yoluyla elde edilmişken, bazıları evliliklerle kazanılmış, yine bazılarıysa çok çalışarak kendilerine lüks yaşamdan oluşan bir imparatorluk kurmuştur.

Listemizde oldukça güçlü çiftler yer almaktadır. Bu ünlü isimlerden bazıları zengin insanlar ile evlenerek kendi yollarını çizerlerken, boşanma ise zengin taraf için tam bir hüsran olmuştur. Bu duruma verilebilecek en güzel örnek, Hollywood’un efsaneleşmiş isimlerinden Tom Cruise olabilir. Bu durumu kendine meslek edinmiş bazı insanlar, ünlülerin başına musallat olan servet avcıları olarak nam salmışlardır. Ama elbette hep kötü talihinin kurbanı olan ünlüler yok sektörde. Yaptıkları evlilikle lüks yaşantısını daha da zenginleştiren birçok aile de var. Peki, Hollywood’un bu en zengin aileleri kimlerden oluşuyor ve gelirleri ya da servetleri toplamda ne kadar? Cevaplar sizleri oldukça şaşırtabilir, çünkü bahsettiğimiz rakamlar oldukça yüksek!!!

Huzurlarınızda Hollywood’un en zengin çiftleri ve aileleri:

10 Vanderbilt Ailesi

300 Milyon Dolar

Vanderbilt AilesiDemiryolunun devleri arasında olan babasının ölümünden sonra 5 milyon dolarlık güven fonu ile hayata başlayan Gloria Vanderbilt, oldukça yüksek gelirli bir ailenin kızıydı. Gloria oyuncu, moda tasarımcısı ve sanatçı olarak servetini arttırmaya devam etti. Böylece Gloria’nın serveti 200 milyon dolara ulaşmış oldu. Vanderbilt ismi herkes tarafından oldukça iyi tanınmaktadır ve hatta üst tabaka ismi olarak lanse edilmektedir. Gloria’nın oğlu CNN haber spikeri ve televizyon sunucusu Anderson Cooper, şu anda 100 milyon dolarlık bir net gelire sahip. Ancak bu ailenin şu an ki net serveti 300 milyon dolardır. Ayrıca Vanderbilt tarafından yazılan “Beyaz Saray Düştü” filminin senaryosu da dünyanın en pahalı senaryoları arasında yer almaktadır.

9 Tom Hanks ve Rita Wilson

370 Milyon Dolar

Tom Hanks ve Rita WilsonHollywood’un en çok kazanan oyuncularından biri olan Tom Hanks; Forest Gump, Yeni Hayat gibi filmlerle gişe rekorlarını ezip geçmişti. Ancak Tom Hanks, oldukça yüksek rakamlarda gelire sahip olmasına rağmen sahibi olduğu Scion xB modeli otomobiliyle ucuz arabalar kullanan ünlü isimler arasında yer almaktadır. Bu ünlü isim, 20 milyon dolarlık servetli Amerikalı oyuncu Rita Wilson ile hayatını birleştirerek, toplamda varlığını 370 milyon dolara taşıdı. Hollywood’un yüksek ücretli oyuncularından biri olan Hanks, Tom Cruise’nin de dahil olduğu en çok kazanan Hollywood yıldızları listesinde yer almaktadır.

8 Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones

405 Milyon Dolar

Michael Douglas ve Catherine Zeta-JonesBu yıl 100 yaşına girecek olan Kirk Douglas, çok zengin bir ailenin yaşayan en yaşlı üyesi oldu. Bu efsane isim, 60 milyon dolarlık net servetini hem kamera karşısında hem de arkasında çalışarak kazanmıştır. Oğlu Michael Douglas ayrıca bir oyuncu olarak kendi servetini oluşturmuştur ve özellikle Temel İçgüdü filmindeki inanılmaz oyunculuğuyla oldukça tanınır hale gelmiştir. 300 milyon dolarlık kazanca sahip Michael Douglas, kendisi gibi oyuncu olan ve 45 milyon dolarlık kazanca sahip olan Catherine Zeta-Jones ile evlenmiştir ve Douglas, Zeta-Jones’a dünyanın en pahalı nişan yüzükleri arasında bulunan 10 karatlık bir yüzük hediye etmiştir. Bu çiftin toplam kazancının 405 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

7 Brad Pitt ve Angelina Jolie

440 Milyon Dolar

Brad Pitt ve Angelina JolieSürpriz bir şekilde bu Hollywood’un en ünlü çifti, listemizdeki en zengin aile olarak yer almıyor. Her ikisi de Hollywood’un en çok kazanan oyuncuları olmalarına rağmen, en son işbirliği yapmış oldukları ve Angelina Jolie için bir gurur projesi olarak görülen By The Sea filmi eleştirmenlerden geçer not alamamıştı. Dünyanın en ünlü sanat koleksiyonerleri arasında yer alan Brad Pitt ve Angelina’nın en son beraber rol aldıkları filmse Bay ve Bayan Smith idi. Hollywood’un en ünlü isimlerinden Brad Pitt’in serveti 240 milyon dolarken, eşi Angelina’nın 200 milyon dolarlık bir kazancı var. Sahip oldukları üçü evlatlık ve üçü öz olan çocukları, ebeveynlerinin serveti sayesinde hiçbir zaman açlık çekmeyecektir.

6 Osbourne Ailesi

470 Milyon Dolar

Osbourne AilesiRock müziğinin efsaneleşmiş isimlerinden Ozzy Osbourne, yarasa kafaları ısırmakla ve çılgın trenler ile tanınmaktadır. Ancak onlarn geliri sadece müzikten ve şarkılarından oluşturmamıştır. Ozzy’in sahip olduğu servet 220 milyon dolar, ancak eşi Sharon Osborune’nin de geliri onunla eşit miktardadır ve bu rakamla Hollywood’un en zengin kadınları arasında yer almıştır. Bu çiftin çocukları Aimee 5 milyon dolarlık, Jack 10 milyon dolarlık, Kelly ise 15 milyon dolarlık servete sahiptir. Osbourne ailesinin gelirlerini topladığımızda 470 milyon dolardık oldukça yüksek bir rakam ortaya çıkıyor. Bu servetin büyük bir çoğunluğu ailenin yer aldığı reality şov olan Osbournes yapımından gelmektedir.

5 Tom Brady ve Gisele Bundchen

475 Milyon Dolar

Tom Brady ve Gisele BundchenBu güçlü çift sadece göz kamaştırıcı olmayıp, aynı zamanda da mega zenginlerdir. 38 yaşındaki NFL buz hokeyi oyuncusu Tom Brady’in net geliri 130 milyon dolar ve ünlü modellerden biri olan eşine ait gelirin yanına bile yaklaşmıyor. Gisele, Victoria’s Secret ile anlaşma imzaladıktan sonra dünyanın en iyi modellerinden bir tanesi haline geldi ve şu an ki net serveti tamı tamına 345 milyon dolardır. Bu gelirine ek olarak Gisele, kariyerinin 20. yıldönümünü kutlamak amacıyla bir kitap yayımladı ve Gisele Bundchen’in 700 dolarlık yeni kitabı fiyatından dolayı insanların ilgilisini çekmeyi başardı. Dünyanın en zengin kadınlarından biri olarak adlandırılan bu model, ayrıca dünyanın en çok kazanan ismi oldu. Tom ve Gisele ayrıca ünlü bir çift olmanın da ekmeğini yemiştir. Bu gösterişli çiftin toplam serveti 475 milyon dolar.

4 Kardashian Ailesi

500 Milyon Dolar

Kardashian AilesiListemizde 4. numarada bulunan Kardashian ya da Jenner ailesi, halen daha para basmaya devam etmektedir. Her bir üyenin kendisine ait büyük çapta serveti olsa da Kim, Kanye West ile birlikteliğinden 85 milyon dolar kazanarak servetini 230 milyon dolara çıkarmıştır. Ailenin geri kalan üyelerinin servetlerine gelecek olursak; Kris Jenner 100 milyon dolar, Khloe ve Kourtney 20’şer milyon dolar ve ailenin en fakiri olan zavallı Rob ise 2 milyon dolarlık servete sahiptir. Atletizm ile kazanç sağlayan Caitlyn Jenner’in geliri ise 100 milyon dolardır. Bu ünlü ailenin gelirinin birleşiminden çıkan rakam ise tamı tamına yarım milyar dolardır. Kardashianlar, Hollywood’un en güçlü aileleri ve dünyanın en zengin reality şov sunucuları arasında yer almaktadır.

3 Jay Z ve Beyonce

1 Milyar Dolar

Jay Z ve BeyonceBeyonce’nin sahip olduğu en pahalı ürünler ve Jay Z’nin hız canavarı Bugatti sevdalısı ünlüler arasında yer almasından daha önce bahsetmiştik. Bu iki müzisyen, tek bir isim haline geldikten sonra 1 milyar dolarlık toplam servetleriyle Hollywood’un en çok kazanan ailelerinden biri haline geldiler. Jay Z’nin geliri 550 milyon dolar ve Beyonce’nin ise 215 milyon dolardır. Ancak bu çiftin servetinin büyük bir kısmı evlendikten birkaç yıl sonra oluşmuştur. Ünlü çiftin kızları Blue Ivy’in geri kalan hayatı boyunca çalışmasına gerek kalmayacaktır. Zenginliklerini rap şarkıcılığından ve müzisyenlikten kazanan bu çift, birkaç sene öncesine kadar Hollywood’un en çok kazanan çifti olarak kabul edilmişti. Birkaç yıl önceki kazançlarını düşünecek olursak, bu çift yeniden listemizde 1 numaraya oturabilir.

2 Jackson Ailesi

1.2 Milyon Dolar

Jackson AilesiÇocukluklarından beri çalışan Jackson ailesi, kesinlikle büyük bir serveti hak ediyor. Michael Jackson’un ölümünden sonra bile para kazanmaya devam ettiler ve söylentilere göre onun ismi üzerinden yaşamış olduğu zamandan daha çok getiri sağladılar. Michael’in serveti 600 milyon dolar ve sahip olduğu üç çocuğunun her birinin geliri ise 100’er milyon dolardır. Wissam Al Mana gibi bir milyarder ile evlenmesine rağmen Janet Jackson’un geliri 150 milyon dolar olurken, annesi Katherine’nin 50 milyon ve Joe’nin geliri ise 500 bin dolardır. Latoya ise 4 milyon dolarlık bir servete sahiptir ve böylece Jackson ailesi toplamda 1.2 milyar dolarlık servetleriyle 2. sırada yer almıştır.

1 Steven Spielberg ve Kate Capshaw

3.6 Milyar Dolar

Steven Spielber ve Kate CapshawTek başına Steven Spielberg; E.T., Jaws, Jurassic Park ve Schindler’s List gibi milyon dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmleri sayesinde büyük bir servet kazanmıştır. Spielberg, 3.5 milyar dolarlık net geliri ile sinema tarihinin en çok kazanan yönetmeni olmuştur. Şimdilerde ise Spielber, 20 milyon dolarlık kazanca sahip oyuncu Kate Capshaw ile evlenerek servetini büyütmeye devam etmiştir. 3.6 milyar dolarlık servetleri ile Spielberg ve Capshaw çifti, Hollywood’un en zengin ailesi olmayı başarmıştır.

Tüm dünyanın severek izlediği Hollywood yapımı filmlerin ve müziklerin, oyuncuları veya şarkıcılarının yüksek miktarlarda paralar kazandıklarını bilmeyen yoktur. Bu ünlü isimlerin bazıları sebep oldukları sansasyonel haberler ile bu kazançlarını arttırmışlardır, bazıları ise birlikte oldukları insanlar sayesinde imparatorluklarını daha da büyütmüşlerdir. Ancak bu yıldızlar sadece bu şekilde servetler kazanmayıp, aynı zamanda sergilemiş oldukları kusursuz performanslarla da isim yapmayı başarmışlardır. Tek başlarına bile yüklü miktarlarda servetlere sahip olan bu Hollywood ünlüleri, kendileri gibi şöhretli isimler ile evlenerek yıkılmaz ve sarsılmaz bir imparatorluk kurmuşlardır. İleri ki zamanlarda bu çiftler arasından ayrılanlar olabilir mi, bilinmez; ancak ayrılsalar bile karşılarına birçok insanın çıkacağı su götürmez bir gerçektir. Sizlere sunmuş olduğumuz Hollywood’un en zengin ailelerinden hangileri sıralamadaki yerleri ile sizleri şaşırtmayı başardı? Sorumuzun cevabı ile düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.