Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ucuz Arabalar Kullanan 15 Ünlü İsim

Sahip oldukları sıradan arabalarıyla dünyaca ünlü isimleri bir araya topladık. İşte ilginç isimler...
Ucuz Arabalar Kullanan 15 Ünlü İsim
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İçimizden birçoğumuz, ünlülerin nasıl yaşadıkları ya da nelere sahip olduklarını öğrenmek için büyük bir merak duyarız. Ayrıntıya inecek olursak, aslında daha çok neler aldıklarını, hangi ürünleri kullandıklarını öğrenmek isteriz. Misal; hangi ünlü en son çıkan yatı almış, hangisi spor arabasını kime vermiş, kimin eski sevgilisine bir jet hediye edilmiş gibi. Belki de bu şekilde bizim gibi sıradan insanların alamayacağı şeyleri öğrenerek, kendimizi tatmin ediyoruz. O çok sevdiğimiz ünlünün, yeni spor arabasının tüm özelliklerini öğrenince, sanki araya binmişiz gibi hissediyoruz. İşte bu yüzden, sabahları ilk önce gazetelerin magazin sayfalarına bakar, televizyondaki kim kiminle ne yapmış tarzı programları hiç kaçırmadan izleriz.

Evet, ünlüler elbette çok pahalı arabalara binip, özel jetlerle seyahat ediyorlar, ancak hepsi değil. Birazdan çok şaşıracağınız haberimiz ise bazı isimlerin belki de bizim arabalarımızdan çok daha alt model arabalara biniyor olması. Aslına bakarsanız bu duruma bizim ülkemizde sıkça kullanılan bir cümle olan, bunu asgari ücretli işçi bile alır, diye ifade edebiliriz. Dünyada ise mütevazi kişiliğiyle ünlü birçok ünlüyü sayabiliriz. Bunlardan birisi de ana görselimizde makam aracını gördüğünüz, Uruguay devlet başkanı. Devlet adamı dünyanın en fakir başkanı olarak biliniyor.

Hep, ünlülerin bindiği pahalı arabalar haberleri yapılırken, bugün sizler için farklı bir yazı hazırladık. Bu yazımız, kendimizi iyi hissedeceğimiz ünlülerin de bizlerle aynı arabalara biniyor olmasından alacağımız büyük bir keyif unsuru olacak. Aşağıda sizleri, belki de hayalini bile kuramayacağınız Ferrari’ler, Lamborghini’ler ya da Rolls-Royce’lar bekliyor olmayacak. Hatta belki de şu an evinizin kapısında duran, bir arabayla çok ünlü bir ismi göreceğiz. Buyurun, bu eğlenceli haberi birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda sahip oldukları sıradan arabalarıyla dünyaca ünlü isimler:

15 Britney Spears – Mini Cooper

Britney Spears - Mini CooperBritney Spears, 1999 yılında çıkardığı ”Baby One More Time” albümü ile başarıyı yakalamış bir sanatçı. Daha sonra çıkardığı albümleri de hayranları tarafından sevilerek dinlenen Spears, yıllardır popülerliğini kaybetmemiş bir pop yıldızı olarak sanat hayatına devam ediyor. Elbette bir hayli parası olan ünlü, büyük, pahalı evler aldı, tropik tolculuklara çıktı ve en lüks gece kulüplerinde arkadaşlarıyla eğlendi. Şarkıcının bir mercedes G55’i ve bir Maserati Gran Turismo’su var. Tabii ki bunlara şaşırmadınız. Ancak şimdi söyleyeceğimiz habere şaşırabilirsiniz. Çünkü sanatçının 25.000 dolar değerinde sıradan bir Mini Cooper Convertible’ı da var.

GCM Yatırım Banner

14 Ron Artest – Hyundai Genesis

Ron Artest - Hyundai GenesisŞu andaki adı Metta World Peace olan, fakat bizim eski adıyla tanıdığımız Ron Artest profesyonel bir basketbol oyuncusudur. 2004 yılında seyircilerin arasına dalarak, bir kavga çıkmasına neden olan sansasyonel oyuncuyu hatırladınız değil mi? Ron Artest’in 1999’da Chicago Bulls’da başlayan sporculuk kariyeri, 2014 New York Kick’e kadar devam etmiştir.

Bir NBA oyuncusu olan basketbolcu, doğal olarak da en pahalı arabalara isterse binebilir, değil mi? Elbette. Ancak biz size pahalı değil de sıradan araba haberleri yapacağımızı söylemiştik. Ve Artest’in sahip olduğu arabalardan birinin bir Hyundai Genesis olduğunu, gururla açıklayabiliriz. Neredeyse bütün araba bayilerinde bulabileceğiniz bu aracın fiyatı ise 35.000 dolar.

13 Steve Ballmer – Ford Fusion Hybrid

Steve Ballmer - Ford Fusion HybridMicrosoft’un eski Yönetim Kurulu Başkanı ve NBA’s LA Clippers’ın şimdiki sahibi olan Steve Ballmer, dünyanın en zengin insanları arasında gösteriliyor. Hatta Forbes’un tahminlerine göre, iş adamının serveti 20 milyar dolardan daha fazla. Hal böyle olunca, ünlü isim dünyadaki bütün pahalı arabalardan alabilme şansına sahip oluyor. Fakat Ballmer, bir Bentley ya da bir Ferrar değil de sıradan bir otomobili gururla sürüyor.

Ünlünün arabasını mı merak ettiniz? Evet, şaşırabilirsiniz, çünkü bu araba herkesin altında görebileceğiniz, bir Ford Fusion Hybrid. Ballmer’ın otomobile yaptığı ekstra masraflarla beraber fiyatı 35.000 dolar.

12 Leonardo DiCaprio – Toyota Prius

Leonardo DiCaprio - Toyota Prius1997 yılında oynadığı Titanic filmiyle yıldızı parlayan aktör, dünyadaki en iyi sinema oyuncularından biridir. Efsane Titanic filminden sonra, Catch Me If You Can, The Departed ve The Wolf of Wall Street filmleriyle başarısını devam ettirmiştir.

Edindiği servetle pahalı arabalar yerine 1997 yılında piyasaya çıkan bir Toyota kullanıyor. Çevre dostu olan bu elektrikli aracı ilk çıktığı günlerden itibaren severek kullanan DiCaprio’nun, bir doğa aşığı ve çevreci olması bu aracı seçmesindeki en önemli etkendir. Modeline göre fiyatı 19.600 ile 29.900 arasında değişen Toyota Prius da istenirse kolaylıkla bulunacak araçlardan.

11 Justin Timberlake – Volkswagen Jetta

Justin Timberlake - Volkswagen JettaGünümüzde, Justin Timberlake ismini duymayan birisi kalmamıştır diye düşünüyorum. 10 yıl boyunca ünlü grup NSYNC ile çalışan sanatçı, daha sonra gruptan ayrılarak solo bir albüm çıkardı. Bir zamanlar Britney Spears’la birlikte olan Timberlake, daha sonra Jessica Biel ile hayatını birleştirdi.

Yıllık kazancı milyonlar olan başarılı ismin kullandığı araba ise yine hepimizi şaşırtacak. Volkswagen Jetta sahibi olan ünlünün arabasının fiyatı ise sadece 16.000 dolar. Kim bilir, belki de Timberlake sıradan bir araca binerek meraklı gözlerden uzak olmak istiyordur. Ayrıca dördüncü nesil jetta’lar, Avrupa ülkelerinde “Bora” ismiyle satışa sunulmuştur.

10 Conan O’Brien – Ford Taurus SHO

Conan O'Brien - Ford Taurus SHOConan O’Brien ünlüler dünyasına ilk adımını Saturday Night Live ve Simpsons’ın yazarı olarak atmıştır. Daha sonra ise aslında ünlü ismi çoğu kişinin bu vesileyle tanıdığı, komedi şov programını yapmaya başlamıştır. Late Night, The Tonight Show ve Conan adlı programlar sayesinde, O’Brien herkes tarafından bilinen bir televizyon kişiliği olmuştur.

Ünlünün bir diğer bilinen özelliği ise 1992 model Ford Taurus SHO arabasından bir türlü ayrılamadığıdır. Başarılı ismin arabasının fiyatı piyasaya çıktığı yıl 24.000 dolarken, şu anda eski bir model olup edeceği değer sadece bir kaç bin dolar.

9 Clint Eastwood – GMC Typhoon

Clint Eastwood - GMC TyphoonEfsane oyuncu, yönetmen, yapımcı ve besteci olan Clint Eastwood, elini attığı tüm işlerde başarılı olmuş bir sanatçıdır. 1970 ve 1980 yıllarında Dirty, filminde canlandırdığı Harry Callahan karakteriyle adeta bütünleşerek insanların kalbinde taht kurmuştur. Sevilen isim, araba tercihlerinde ise şekilcilikten çok işlevselliğe Sahip olduğu 1992 ve 1993 model GMC Typhoon arabalarında açıkça görebiliriz. Eastwood’un arabasının fiyatı ise 29.500 dolar.

8 Colin Farrell – Ford Bronco

Colin Farrell - Ford Bronco2000 yılında gösterilen Tigerland filmiyle herkesin dikkatini çeken İrlandalı aktör, başarıyı yakalayarak, bu tarihten sonra düzinelerce filmde yer aldı. Oynadığı filmlerde, her tür arabayı ustalıkla kullanabilen Farrell, özel hayatında ise 5. nesil bir Ford Bronco kullanıyor. Bir SUV olan aracın; güvenilirliği, sağlam yapısı ve V6, V8 motor seçeneğine sahip olma gibi özellikleri bulunuyor. Şayet, ünlünün kullandığı gibi bir Ford Bronco almak isterseniz, 5.000 dolar civarında bir ödeme karşılığında bu araca siz de sahip olabilirsiniz.

7 Lebron James – Jeep Wrangler Unlimited

Lebron James - Jeep Wrangler UnlimitedLebron James NBA takımlarından biri olan Cleveland Cavaliers’ta forma giyen profesyonel bir basketbol oyuncusudur. Başarısı ve imzaladığı yüksek fiyatlı kontratları, James’in lüks bir hayat sürmesine olanak sağlamıştır. Bu servetin apaçık bir nişanesi olan, oyuncunun kullandığı arabalardan bazıları ise şunlardır: Ferrari, Maybach, Bentley, Hummer, Porsche, Mercedes-Benz, Rolls-Royce… Fakat ünlü ismin kullandığı çok daha ucuz bir aracı daha bulunmaktadır. Turuncu bir Jeep Wrangler Unlimited’e sahip olan ünlü, 2010 yılında bu arabayı kullanırken görüntülenmiş. Fiyatı 26.000 dolar olan otomobil, ünlünün diğer arabalarının arasında, neredeyse sudan ucuz kalıyor.

6 Daniel Radcliffe – Fiat Punto

Daniel Radcliffe - Fiat PuntoDaniel Radcliffe dediğimizde belki hatırlamayabilirsiniz, ancak Harry Potter karakterini canlandıran oyuncu dersek, anımsarsınız değil mi? Harry Potter serisi, çocuk oyuncuyu büyük bir üne kavuşturdu ve daha 18 yaşına basmadan milyonlar kazanmasını sağladı. Büyük bir servete sahip olan oyuncu, büyüyünce bu paralarla ne mi yaptı? İlk olarak, 18 yaşına basar basmaz kendisine bir araba alan ünlü, beklediğiniz gibi tercihini bir Ferrari ya da bir Lamborghini’den yana kullanmadı. Aksine gayet küçük ve sıradan bir araba olan Fiat Punto’yu tercih etti. Bu makul arabanın fiyatı ise 17.800 dolar idi.

5 Mel Gibson – Toyota Cressida

Mel Gibson - Toyota CressidaAktör ve film yapımcısı Mel Gibson bir kaç sene önce kötü olaylar yaşamış olsa da o her zaman Mad Max, Braveheart ve the Lethal Weapon gibi ünlü filmlerindeki başarılı rolleriyle anılacak. Mel Gibson elbette büyük bir servet sahibi ancak o da tercihini sıradan bir arabadan yana kullanmış. 5. nesil bir Toyota Cressida kullanırken görüntülenen ünlü, belki de insanların ilgisinden sıkıldığı için böyle bir araba seçmiştir. 1988-1992 model Cressida’yı, durumuna göre bir kaç bin dolar ila 10.000 dolar arasında oynayan bir fiyata satın alabilirsiniz.

4 Tom Hanks – Scion xB

Tom Hanks - Scion xBBütün dünyanın tanıdığı Tom Hanks, yaptığı çeşitli işlerin hepsinde de başarılı olan bir ünlü. 30 yılı aşkın bir zamandır filmlerde oynayan ya da seslendirme yapan ünlü, aynı zamanda bir yönetmen, yazar ve yapımcıdır. Bu kadar uzun süredir bir televizyon kişiliği olan Hanks, elbette sektörden iyi para kazandı.

Edinilen bilgilere göre, Tom Hanks’in serveti 350 milyon dolar civarında. Peki, 58 yaşında olan aktörün bindiği araba acaba Ferrari ya da Rolls-Royce mu? Yanıldınız, başarılı isim 15.000 dolar değerinde bir Scion xB kullanıyor. Ancak arabasını çevre dostu bir taşıt yapabilmek adına, 55.000 dolar masraf yaparak Scion xB’yi elektrikle çalışan bir otomobil haline dönüştürdü.

3 Jay Leno – GMC Syclone

Jay Leno - GMC SycloneListemizde, bir komedyen ve bir sunucu olan Jay Leno’nun da olmasına şaşırabilirsiniz, çünkü daha önceki yazılarımızın birinde, ünlü ismin büyük bir araba koleksiyonuna sahip olduğunu belirtmiştik. Ünlünün koleksiyonunda 250’den fazla ve neredeyse her çeşit arabadan bulunuyor. Ünlünün oldukça pahalı otomobillerinin arasında, bir de GMC Syclone var. 1991’de sadece 2.995 adet üretilen araç tıpkı Clint Eastwood’un Typhoon’u gibi oldukça kullanışlı. Bu arabadan bulabildiğiniz takdirde ise vermeniz gereken fiyat 26.000 dolar.

Jay Leno ve daha fazla ünlünün sahip olduğu lüks araçlara, Yıldız İsimlerin Sahip Olduğu 10 Lüks Araç isimli yazımızdan göz atabilirsiniz.

2 Jennifer Lawrence – Volkswagen Eos

Jennifer Lawrence - Volkswagen EosSon yıllarda X-Men ve Açlık Oyunları gibi filmlerle yıldızı parlayan oyuncunun bilinen serveti 40 milyon dolar. Sahip olduğu parayı pahalı spor arabalara vermek yerine, gayet uygun fiyata sahip bir araba olan Volkswagen Eos’u satın aldı. Ünlünün 35.000 dolara satın aldığı araba, çoğu kişinin de alabileceği 200 beygir gücüne sahip oldukça kullanışlı bir araba.

1 Pope Francis – Renault 4

Pope Francis - Renault 4Papa ve arabaları düşündüğünüzde aklınıza ilk gelenlerden biri, Hıristiyan din adamları tarafından sıkça kullanılan Papa araçlarıdır. Bu araçlar genellikle kurşungeçirmez camlara sahip, modifiye edilmiş SUV tipi araçlardır. Ancak, diğerlerinin aksine Papa Francis alçakgönüllülüğü ve paraya önem vermeyen tavrı ile sıradan 1984 model bir Renault 4 hatchback tercih etmiş.

Papanın Vatikan dolaylarında bindiği otomobil, bir yardımsever tarafından din adamına hibe edilmiş. Fiyatına gelecek olursak, neredeyse bedava denilebilecek bir otomobil olan 1984 Renault’a sadece bir kaç bin dolar vererek sahip olabilirsiniz.

Yıldız isimlerin kariyerleri kadar zengin olmayan araçlarına birlikte göz attık. Bu araçların hepsinin ortak özelliği oldukça ucuz olan fiyat etiketleri. Bizler lüks araçlara sahip olmanın hayalini kurarken, onlar zenginliklerini mütevazilikleriyle gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın