Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Zengin Reality Şov Oyuncuları

Bu kez de dünyanın en zengin reality show oyuncularını karşınıza getiriyoruz. İşte Kardashianlar ve Donald Trump'ın da yer aldığı zenginler listesi:
Dünyanın En Zengin Reality Şov Oyuncuları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Reality Şov gösterileri herhangi bir TV durum komedisi ya da drama olarak tanımlanabilir. Ülkemizde tam karşılığını almasa da sıradan insanların günlük yaşamından kesitler veren programlara Reality Şov deniyor. Bizde yayınlanıp bu kategoriye girebilecek en yakın yarışmalar şimdiler de gösterimde olmayan “Biri Bizi Gözetliyor” ya da oldukça sevilen “Survivor” olabilir.

Bu şovların Reality yani gerçeklik diye adlandırılmasının yanlış olduğuna ilişkin tartışmalar var. İnsanlar, programlarda kişilerin egzotik bir adada ya da kapalı bir evde alışılmadık hareketler yapacağını söylüyorlar. Yani ismiyle alakalı olamadığını ve işin içine kameralar ile montajlama girince gerçeklerin saptırılacağını iddia ediyorlar. Haklı da olabilirler, insanlar zor şartlarda garip davranabilir ve bu şovlarda kameralar karşısında yapmacık hareketler sergilenebilir. İşte işin tam da bu kısmında olayın “şov” kısmı devreye giriyor.

Bu şovlar popüler hale gelene kadar, yıldızlar büyük bir para karşılığında anlaşma yapmazlar. Bazı Reality Şov karakterleri bayağı ve çekilmez olarak ünlenir. Hatta onlara dünyanın en son milyoner lakabı kazanacak kişileri olarak bakılır. Bu sindirilemez ve aldatmaca zenginliğe sahip insanlar tabi ki var. Bu ünlüler kendinin yer aldığı Reality Şov’da komik ve saçma davranışları ile çok konuşulur hale geliyor. İnsanlar saçma bulmasına rağmen onları izliyor, hatta milyarlara sahip olmasına ortak oluyor. İşin en ilginç yanı da bu değil mi? Sevmediğiniz birine servet öneriyorsunuz. Neyse, sözü fazla uzatmadan bu karakterlere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en zengin reality şov oyuncuları:

5 Honey Boo Boo

Honey Boo BooÇoğu insan doğal olarak bu küçük kızı izlerken komik ve saçma buluyor. Ancak küçük Honey Boo Boo büyüleyici yetenekleri ile herkesin kalbini çalmayı başardı. Bu tuhaf aile, garip bir şekilde şöhrete ve servete ulaştı.

4 Dog the Bounty Hunter

Dog the Bounty HunterGerçek adi Duane Chapman, Amerikalı bir ödül avcısıdır. Sahip olduğu karakter Reality şova taşınınca ünlü oldu. Programda kendi görüşlerini ve çalışmalarını sergiler. 2003’te Meksika’da bir tecavüzcüyü yakalayıp Amerika’ya getirmeye çalışırken yakalanır. Meksika’da ödül avcılığı yasal olmadığından, Meksika hükümeti tarafından Hawaii’de tutuklanıp hapse atılır. Daha sonra kefaletle kurtulur.

3 Nelly

NellyNelly artık zorunlu görülen reality gösterisi ile eğlence sektöründe aranan isimlerden oldu. Aslında başarılı müzik kariyerinden de oldukça fazla kazanıyordu, ama o bununla yetinmedi. Hazırlanan şovda savurgan harcamaları ile ünlü bir adam sahnedeydi. Bu harcamalar, pahalı spor arabalar ve elmas işlemeli ayakkabı modellerinden oluşuyor.

2 Kardashianlar

KardashianlarKuşkusuz Kardashian ailesi tüm dünyada tanınıyor. TV şov programı ise genellikle düzensiz ev halkının yaşamını kayıta alıyor. Başrolde Kim Kardashian var. Şov, Kim Kardashian ve onun renkli, bir o kadar karışık ailesi, üvey babası Bruce Jenner’ı da dahil gerçek hayatını konu alıyor. Dizide aile sık sık tartışmalar yaşar ve sonunda yine birbirlerini desteklerler. Ancak bu dizi de oldukça saçma sahnelerde var.

1 Donald Trump

Donald TrumpÇırak isimli reality şovun amacı Donald Trump’a çırak bulmaktır. Farklı kökenlerden gelen 16 yarışmacı, New York’ta 13 hafta yarışır. Bu kişiler yarışma anında Trump Tower süitlerinde yaşar. Onlara bir takım görevler verilir. Hatta bu görev New York Borsası Önünde limonata satmak gibi oldukça uçuk şeyler de olabiliyor.
Ödülü kazanan ise Trump’un bir şirketini bir sene boyunca yönetebilecek ve büyük miktarda maaş kazanacaktır. Bu şov görünüşte ticari bir amaç gütmezken, sonradan işler değişti ve para getirisi nedeniyle kar amaçlı yapılmaya başlandı.

TV izlemek boş zamanlarımızı değerlendirdiğimiz en büyük etkinlik. Eskiden sadece bir kaç tane olan kanal sayısı şimdilerde yüzleri geçti. Tabi ki hem pasta hem de bu pastadan pay isteyenlerde artış oldu. Bunun için de kanallar farklı arayışlara yöneldi. İnsanları kendine çekebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Reality şovlar da bunun bir parçası. Peki, siz sever misiniz bu tür programları?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın