Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Nişan Yüzüğü

Evlenme teklifi sırasında kaç karatlık bir yüzük hayaliniz vardı? Listemizde dünyanın en pahalı nişan yüzükleri bulunuyor. Işıltılı bir hayata hazır olun!
Dünyanın En Pahalı 10 Nişan Yüzüğü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hayatınızı birleştirme kararı aldığınızda sizi bekleyen ilk aktivite nişan merasimi olacaktır. Böyle anlamlı ve özel günün en göze çarpan objesi ise hiç şüphesiz takılacak yüzüktür. Manevi anlamda büyük bir değere sahip bu objenin, hiç şüphesiz maddi anlamda da bir değeri olacaktır. Alınacak yüzük kişilerin zevklerine, ekonomik durumlarına göre çeşitlilik gösterir.

Özellikle bayanların çok değer verdikleri bu kıymetli parçaları listelemeye çalıştık. Bu listede; ünlülerin, kraliyet mensubu kadınların aldığı en pahalı ve en güzel nişan yüzüklerini göreceksiniz.

Sizce en pahallı nişan yüzüğü hangisi ve kime ait? İsterseniz bu sorunun cevabına hep birlikte göz atalım. İşte dünyanın en pahalı 10 nişan yüzüğü:

10 Prenses Diana (Kate Middleton)

137.200 Dolar

Prenses Diana (Kate Middleton)Bu yüzük ilk olarak Prenses Diana’ya verildi. Günümüzde yüzüğü Prenses Kate Middleton takmaktadır. Yüzük, 18 karat safir ve beyaz elmastan yapılmıştır. Güncel değeri 137.200 $ civarındadır.

9 Anna Kournikova

2.5 Milyon Dolar

Anna KournikovaAnna Kournikova’ya ait bu ender parça, yüzlerce güzel taştan ve 11 karatlık pembe elmastan oluşmaktadır. Enrique Iglesias, tarafından Anna’ya verilen bu sofistike yüzük, 2,5 milyon dolar değere sahiptir.

8 Catherine Zeta Jones

2.5 Milyon Dolar

Catherine Zeta JonesCatherine Zeta Jones’un sahip olduğu yüzük; 28 küçük elmas ile çevrili yatay görünümdedir. Bu göz alıcı parça, 10 karat markiz şekilli elmas ile tamamlanmıştır. Michael Douglas tarafından satın alınan bu yüzük, şu anda 2,5 milyon $ değerindedir.

7 Jacqueline

2.6 Milyon Dolar

JacquelineAristoteles Onassis, sadece iki kez takabilme fırsatı bulduğu bu parçayı; Jaqueline’ye vermiştir. Güzel yüzük, çoğu zamanını bir banka kasasında geçirmiştir. 0,42 karatlık elmas yüzük, daha önce Lesoto III’ündü. Yüzüğün şuan ki değeri 2.600.000 $’dır.

6 Melania Knauss

3 Milyon Dolar

Melania Knauss15 karat zümrüt kesim pırlanta platinin içine oturtulan ve yaprak tasarım ile tasarlanan yüzük; Donald Trump tarafından, Melania Knauss’a verildi. Melania’nın yüzüğünün değeri 3 milyon $’dır.

5 Jennifer Lopez

4 Milyon Dolar

Jennifer LopezMarc Anthony erkek giyimindeki zevkini, Jennifer Lopez için özel tasarlattığı bu nadide parçada da göstermiştir. Neil Lane’in tasarladığı yüzük 8,5 karat elmastan yapılmıştır. Onlar artık evli olmasa da bu yüzük hala en değerli nişan yüzükleri arasındadır. Yüzüğe şuan 4 milyon $ değer biçiliyor.

4 Grace Kelly

4.06 Milyon Dolar

Grace KellyPrens Rainier Cartier tarafından, Grace Kelly’e armağan edilen bu yüzük 10,47 karat zümrüt kesim elmastan oluşmaktadır. Şuan yüzüğün değeri, 4,06 milyon dolardır.

3 Paris Hilton

4.7 Milyon Dolar

Paris HiltonParis Latsis, Paris Hilton’a bu harika nişan yüzüğünü sunmuştur. Yüzük, 24 karat beyaz altından yapılmıştır ve iki üçgen baget arasına bir dikdörtgen elmas yerleştirilerek tamamlanmıştır. Çift ayrıldıktan sonra, yüzük Katrina mağdurlarına yardım için ihalede satıldı ve şuan ki değeri 4.700.000 $’dır.

2 Beyonce

5 Milyon Dolar

BeyonceBirçok kişi Beyonce’un sahip olduğu bu nişan yüzüğünün, listemizde 2 numarada yer alacağını tahmin etmemiştir. Platin üzerine kusursuz kesilmiş sekizgen 18 karat elmastan oluşan yüzük, Jay Z tarafından Beyonce’ye verildi. Yüzüğün değeri 5.000.000 $’dır.

1 Elizabeth Taylor

8.8 Milyon Dolar

Elizabeth TaylorEn pahalı nişan yüzüğü Richard Burton’ın, Elizabeth Taylor’a armağan ettiği bu nadide parçadır. Yüzük, 33,19 karat IIa sertifikalı Asscher kesim elmas ile süslenmiştir. 8.800.000 $ değerinde olan yüzük, dünyanın en pahalı 10 nişan yüzüğünün arasında liste başında yer almaktadır. Elizabeth Taylor’ın yüzüğü, ölümünden sonra bir kapalı ihalede satıldı. Yüzüğü Asyalı bir koleksiyoncu satın almıştır.

Servet değerine sahip nişan yüzüklerine ve bu kıymetli parçalara sahip olan kişilere hep birlikte göz attık. Her erkek böyle bir yüzüğü sevdiği kadına hediye etmeyi ister ya da her kadın böyle bir yüzüğe sahip olmayı… Paranın pek de mühim olmadığını varsayalım, sizin favoriniz hangisi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.