Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarderlerin Servet Harcayarak Tasarladıkları En Pahalı 7 Ürün

Bill Gates’in Da Vinci'nin el yazması, Codex Leicester isimli kitabını 30,8 milyon dolara aldığını biliyor muydunuz? İşte diğer pahalı tutkular;
Milyarderlerin Servet Harcayarak Tasarladıkları En Pahalı 7 Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Felsefenize uysun ya da uymasın, para ve sağlık dünyanın işleyişini belirleyen en önemli öğelerdir. Geçmişten bugüne bu iki faktörün önemi defalarca kanıtlanmıştır. Toplumun büyük bir çoğunluğuna kıyasla büyük miktarlarda paralar ile oynayan bireylerin sahip oldukları lüks yaşam tarzları bu durumu en iyi şekilde gözler önüne seriyor. Rus milyarderin yaptırdığı yüzen saray, Sailing Yacht A gibi milyon dolarlık oyuncaklar ile süslenmiş lüks bir hayatı yaşamayı kim istemez?

Pahalı ve aşırı lüks araçları veya eşyalara sahip olan milyarderleri gördükçe, bu bireylerin açgözlü, lükse ve paraya doymayan insanlar oldukları düşüncesi aklımızda yer etmeye başlıyor. Ancak sanılanın aksine varlıklarının oldukça büyük bir kısmını hayır kurumlarına ve diğer yardım kuruluşlarına bağışlayan gerçek milyarderler de yok değil. Dilerseniz listemizde yer alan milyarderlerin aç gözlü birer birey mi yoksa geleceği değiştirmeye çalışan birer kahraman mı olduklarına, oluşturmak için servet harcadıkları öğeleri inceleyerek sizler karar verin.

İşte karşınızda milyarderlerin servet harcayarak oluşturdukları en pahalı 7 ürün:

7 Saç Kesimi

20 Bin Dolar

Saç KesimiDünyanın en zengin liderleri arasında yer alan Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah, 20 milyar dolarlık serveti ve sahip olduğu 7000 araçlık filosuyla bizleri şaşkına uğratmayı başarmıştı. Şimdi ise bu ünlü lider oldukça maliyetli saç kesimi ile fark yaratmaya devam ediyor. Bizlerin gitmiş olduğu sıradan berber ya da kuaförlere ödediğimiz ücretler 20 ila 200 lira arasında değişiklik gösterebilir. Fakat gezegenin en zengin isimlerinden biri olan Brunei Sultanı’nın, sıradan kuaförlerde saçını kestirmesi elbette ki yakışı kalmaz. Yüklü miktardaki servetiyle göz dolduran Sultan Hassanal Bolkiah, saç kesimi için tamı tamına 20 bin dolar harcıyor. Yaklaşık 12 bin km uzaklıkta yaşayan Ken Modestou adındaki stilisti evinde ağırlayan Bolkiah için bu maliyet fazlasıyla uygun olsa gerek.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 SAÇ KESİMİ İÇİN TIKLAYIN.

6 Tıraş Bıçağı

100 Bin Dolar

Tıraş Bıçağı“Bir erkeğin makyajı” olarak tanımlanan sakal tarzımızı belirlemek için kullanmış olduğumuz tıraş bıçakları, usturalar ya da tıraş makineleri günümüz teknolojileri ile birlikte her geçen gün daha da gelişmekte. Fakat birçoğumuz için bir tıraş bıçağının ne kadar şık ve teknolojik olduğunun çok da bir önemi yoktur. Cildimizi tahriş etmemesi ve uygun maliyetli olması bizler için fazlasıyla yeterlidir. Ancak varlıklı bir bireyseniz, Zaffiro Razor adındaki dünyanın en pahalı tıraş bıçağını satın almak isteyebilirsiniz. Bugüne kadar sadece 99 adet üretilen bu tıraş bıçağının maliyeti tamı tamına 100 bin dolar. Tıbbi kullanıma uygun paslanmaz çelikten ve yapay safirden meydana getirilen Zaffiro Razor, ayrıca bünyesinde platin ile benzer bir metal olan iridyum gibi eşsiz bir materyali de barındırıyor.

5 Köpek Tasması

3.2 Milyon Dolar

Köpek TasmasıEğer gerçek bir hayvan severseniz, evinizde beslemiş olduğunuz bu canlıların çocuklarınızdan farksız olduğunu da gayet iyi bilirsiniz. Varınızı yoğunuzu bu sevimli dostlarını rahat ve mutlu ettirebilmek için harcarsınız. Belki de onlara kendinizden daha fazla harcama yapabilir ve zaman ayırabilirsiniz. Peki, evladınızın yerine koyduğunuz bu yol arkadaşınıza, 3.2 milyon dolar değerinde oldukça yüksek maliyetli bir tasma almak ister miydiniz? Amour tarafından piyasaya sürülen bu pahalı tasma; timsah derisi, 7 karat ağırlığında elmas, altın ve 1600 adet değerli taş içeriyor.

BRIKK İMZALI LÜKS KÖPEK TASMASI İÇİN TIKLAYIN.

4 Köpek Balığı

8 Milyon Dolar

Köpek BalığıListemizin belki de en tuhaf öğesi olarak karşımıza gelen köpek balıkları, yaklaşık 420 milyon yıldır okyanusun derinliklerinde yaşamlarını sürdürmeye devam ediyorlar. Dünyanın en vahşi ve büyük yırtıcılarından olan köpek balıkları, günümüzde başlangıçtaki akrabalarına göre biraz daha küçük boyuttalar. Ancak bu canlıların bazı türleri oldukça devasa boyutlara ulaşabiliyorlar. İşte tam da bu nedenle fark yaratmak isteyen varlıklı insanların milyon dolarlar harcayarak sahip oldukları öğelerden biri haline geliyorlar. Köpek balığı türlerinin en büyüklerinden biri olan ve uzunluğu 5 metreyi bulan Kaplan Köpek Balıkları, en çok tercih edilen canlılardan bir tanesidir. 12 milyar dolarlık bir servete sahip olan Steven Cohen de evinin bir kısmını süslemesi için bu köpek balığı türüne milyon dolarlar harcayan varlıklı insanlardan biri. 4.2 metre uzunluğunda ve 8 milyon dolar değerinde, içi doldurulmuş bir köpek balığını alkol ile dolu bir tank içerisinde kim muhafaza etmek ister ki?

3 Kitap

30.8 Milyon Dolar

KitapTamı tamına 30.8 milyon dolarlık fiyat etiketiyle dünyanın en pahalı kitapları arasında yer alan Da Vinci’nin el yazması, Codex Leicester kitabından bahsediyoruz. Buluşların ve sanatın efendisi Leonardo Da Vinci’nin ellerinde hayat bulan bu kitap, içerisinde mucidin meydana getirdiği ve getirmek istediği çeşitli projelerinin taslak hallerini bulunduruyor. Dünyanın en tanınmış dehalarından biri olan Da Vinci’nin bu eseri, günümüz dahilerinden Bill Gates’in koleksiyonunu süslüyor.

2 Saat

42 Milyon Dolar

SaatParaya para demeyen en ilginç insanlar arasında yer alan Amazon adlı online alışveriş sitesinin kurucusu Jeff Bezos, daha önceleri Atlantik Okyanusu’nun dibindeki Apollo 11 aracının motorunu kurtarmak için sahip olduğu servetin bir kısmını harcamıştı. Saklı kalan güzelliklere meraklı bir milyarder olan Bezos, daha sonra ise gözünü yaklaşık 10 bin yıl önce Teksas’ta bir mağara içerisinde saklı kalan devasa bir saate dikti. “Clock of the Long Now” adındaki bu güzel saatin; toprak altından çıkarılması için 42 milyon dolar harcayan Bezos, halen daha 29.3 milyar dolarlık bir servete sahip.

1 Uzay Mekiği

200 Milyon Dolar

Uzay MekiğiServetinin yarısını bağışlayan milyarderler arasında bulunan Richard Branson’ın 200 milyon dolarlık uzay mekiği ile uçmaya hazır mısınız? Sergilemiş olduğu hemen hemen her davranışla örnek bir milyarder olmayı başaran Richard Branson, çok uluslu bir holding olan ve 400’ün üzerinde farklı şirketlerin bir araya gelmesinden oluşan Virgin Group’un sahibidir. Elbette ki bu holding, Virgin Atlantic gibi tanınmış bir havayolu şirketini de bünyesinde barındırıyor. Ancak dünyanın sayılı milyarderlerinden biri olan Branson hayallerini sadece gökyüzü ile sınırlamayıp atmosferin dışına, uzay boşluğuna da ulaşmak istiyor. 200 milyon dolar gibi astronomik bir rakam harcayarak lüks bir uzay mekiği inşa ettiren Branson, 200 bin dolar karşılığında diğer yolcuları da kendi hayaline dahil ediyor.

Varlıklı insanların satın almış ya da özel olarak inşa ettirmiş oldukları bu ürünleri gördükçe, “milyar dolarlık bir hesaba sahip olsam, bu parayı ne tarz şeylere harcardım” sorusu eminim sizin de aklınıza gelmiştir. Bu soruyu, bizim sizlere sormuş olduğumuzu düşünün ve milyar dolarlık bir servet ile yapmak istediklerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın