Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Saç Kesimi

Dünyanın en pahalı saç kesimlerini yapan kuaförler, çuvalla para kazanıyor desek abartmış olmayız. İşte 200 bin doların üzerinde fatura çıkartan kesimler:
Dünyanın En Pahalı 10 Saç Kesimi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Zengin ya da şöhretli insanlar için paralarını nereye harcadıklarının hiçbir önemi yoktur. Bu tür harcamalar bize oldukça saçma gelebilirken, onlar için gayet normaldir. Böylece, onlar göz önünde oldukları için paralarını güzelliklerine harcayabilirler. Peki, az paraya karşılık olarak yüzlerce para harcamak gerçekten doğru mudur? Belki de bu durumu en iyi ünlü ve zengin olanlar anlayabilir. Bu duruma en iyi tarzlarıyla dünyaca ünlü olan insanları örnek verebiliriz.

2011’de Kanada’da Justin Bieber gerek görüntüsüyle gerek tarzıyla milyonlarca gencin idolü hanine geldi. Hatta ona benzeyen oyuncak bebekler 100.000 dolara satıldı. Benzer şekilde Rihanna ve Katy Perry’nin oldukça sıra dışı saç şekilleri kadın hayranları tarafından taklit edilmeye çalışıldı.

Eğer siz gerçekten büyük ligde oynuyorsanız, taklit yerine kendi tarzınızı yaratmalısınız. Bu zenginlik ve şöhret sizi pahalı kuaförlere yöneltecektir.

Aşağıda basit yıkama ve kesimden oluşan en pahalı 10 saç kesim fiyatı ve saç stilistleri sıralanmaktadır.

10 Oribe

OribeKübalı saç stilisti Oribe, efsanevi bir üne sahiptir, böylece ona işlem yaptırmak 400 dolardan başlıyor. Oribe işe ilk olarak ünlü saç stilisti Garren’in yanında başladı. Daha sonra ilk salonunu New York’ta Plaza otelde açtı. O, yıllardır hünerlerini arttırmaya devam ediyor ve birçok ünlü Oribe’i tercih ediyor.

9 Serge Normant

Serge NormantFransız saç stilisti Serge Normant, Sarah Jessica Parker ve Elle Barkin gibi ünlülerin sıkça uğradığı kişidir. Normant, rutin olarak becerilerini moda çekimleri için gösterir. Ama eğer ortalama bir kişi Normant’tan kesim istiyorsa; ya New York’ta ya da Los Angelas’ta Frieda salonlarından birinde 500 dolar ödemesi gerekir.

8 Chris Mcmillan

Chris McmillanJennnifer Aniston Friends dizisiyle star olduğundan bu yana lüks kahverengi gölgelere sahiptir ve o ihtişamlı gölgeleri yapan kişi McMillian’dır. Fiyatı da gösterişi kadar lükstür ve 600 dolardan başlar.

7 Sally Hershberger

Sally HershbergerEğer saçınızı Sally Hershberger trendi yaptırmak istiyorsanız, kesim için 600 doları ödemeniz gerekiyor. Hershberger kesimler yaparak ve Meg Ryan’in ünlü kısa ve sarı gölgelerini şekillendirerek popüler oldu. Aynı zamanda Tom Cruise ve Hilary Clinton, Hershberger’in müşterilerindendir.

6 Frederic Fekkai

Frederic FekkaiFekkai, 90’larda kesime 300 dolarla başladığı zaman, birçok insana ün kattı. Fakat şimdi bu fiyatı ikiye katladı. Dengeli olmayan enflasyona rağmen, ciddi bir ünlü kitlesini elinde tutmayı başardı. Fekkai, aynı zamanda şişesi 20 dolar olan kendi şampuanı ile müthiş bir zenginlik kazandı.

Meryl Streep, Uma Thurman, Charlize Theron, Sigourney, Weaver, Salma Hayek ve Scarlett Johansson gibi ünlülerin muhteşem saçları onun elinden çıkıyor.

5 Orlando Pita

Orlando PitaÜnlü saç stilisti Orlando Pita, Hollywood’dan ünlü müşterilere sahiptir. Julianne Moore, Julia Roberts ve Gwyneth Paltrow bu ünlüler arasından sadece birkaçıdır. Orlando Pita genellikle Manhattan trendinde stilistik bir saç için 800 dolar alıyor.

4 Ted Gibson

Ted GibsonOna olan büyük ilgiden dolayı, Ted Gibson saç kesim ücretini 950 dolardan 1200 dolara yükseltti. Bütün dünyada yayımlanan “What Not to Wear” programında ünlendi ve Renee Zellweger ve Anne Hathaway, onun ünlü müşterilerinin birkaçıdır.

3 Rossano Ferretti

Rossano FerrettiAngelina Jolie, Ferretti’nin ünlü müşterileri arasında yer alıyor. Yenilikçi ve eşsiz tasarımları ile ünlenmiştir. Armani, Dior ve Yves Saint Laurent gibi markaların modellerine saç stilistliği yapmaktadır. Rossano Ferretti, ününü bütün dünyaya adını verdiği lüks saç salonlarıyla yaydı.

Ferretti’nin özel tekniği, kişinin yüz şekline yakışan en doğal saçı yaratmasıdır.

2 Stuart Phillips

Stuart PhillipsJamie Oliver, Jean Claude Van Damme ve Benicio Del Toro gibi ünlülerin kuaförüdür. Phillips en standart saç kesimini bile 300 dolardan ücretlendirir. Philips’in Long-Day salonu sadece saç kesimini kapsamaz; aynı zamanda şampanyalı öğle yemeği, baş masajını, kişisel saç ürünlerini kapsar. Uçak ve limuzin ücreti de toplam fiyata dahil edilir.

1 Ken Modestou

Ken ModestouBize saçma gelen harcamalar, Sultan Brunei için normaldir. Ünlü Sultan, Ken Modestou’ya sadece saç kesimi için kilometrelerce uzaktan gelir. Modestou, Londra’da Dorchester otelde çalışıyor.

Sultan Brunei ise onun için Güneydoğu Asya’dan gelir; elbette onun Singapur birinci sınıf uçağa da bindiğini düşünürsek, kuşkusuz bu fiyat bir hayli kabarık olacaktır. Eğer istediğiniz buysa 23.000 dolara bütün bu masraflar da eklenecektir.

Angelina Jolie’nin saç tarzını kuaförünüzden isterken, sonucun neden birebir aynı olmadığını şimdi daha iyi anladınız mı? Ne demişler; “ne kadar ekmek, o kadar köfte!”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.