Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ING Ekonomistleri EUR/USD için 1,25’e Yükseliş Tahmin Ediyor

Euro Bölgesi ekonomisinde toparlanma olması ve ABD hazine getirilerindeki artışın düzene girmesiyle EUR/USD için yükseliş tahmin edildi.
ING Ekonomistleri EUR/USD için 1,25’e Yükseliş Tahmin Ediyor

Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau’nun dünkü açıklamaları sonrasında toparlanma gösteren EUR/USD paritesi, 10 Mart’ta geniş ölçüde düşüş eğilimi izledi. TSİ 09:10’da 18.709 dolara kadar gerileyen parite, sonrasında kademeli toparlanma kaydetti.

Son 24 saat içinde en düşük 1.1868’i gördükten sonra TSİ 15:00’da %0,09 ekside 1.1891’de hareket ediyor.

Parite Pazartesi günü aşağı yönlü seyretmiş ve Kasım’dan bu yana en düşük seviyelerine ulaşmıştı.

Bugün gelen tahmine göre EUR/USD’nin bu yaz 1.2500’ün üzerine çıkacağı öngörüldü.
EUR/USD 10 Mart
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ING ekonomistleri tarafından yayımlanan notta, paritenin şu anda gerçek değerinden yüzde 2 ucuz olduğu belirtildi. Bunun göz ardı edilemez bir eksik değerleme olduğu ve geçmiş deneyimlere dayanarak durumun çok uzun sürmeyeceği söylendi. Şu ifadeler dikkat çekti:

“Euro Bölgesi ekonomisi ikinci çeyrekte toparlanmaya başladıkça (aşılama hızının artmaya başlamasıyla) ve ABD hazine getirilerindeki artış daha düzenli hale geldikçe, EUR/USD yükselmeye başlamalıdır.”

Aynı zamanda notta, euro gücünün artık acil bir konu olmadığı ve bunun yerine odak noktasında yüksek tahvil getirilerinin bulunduğu hatırlatıldı. Dolayısıyla Avrupa Merkez Bankası toplantısının euro için bir risk olayı olmaması gerektiği söylendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum