Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolar Endeksi için Yukarı Yönlü Potansiyel Zayıflıyor! Beklenti 90 Altına Düşüş Yönünde

Dolar endeksi 93,44 seviyesinden giderek uzaklaşırken yazın 90 altına ineceği tahmin edildi.
Dolar Endeksi için Yukarı Yönlü Potansiyel Zayıflıyor! Beklenti 90 Altına Düşüş Yönünde

31 Mart’ta gördüğü 93,44’lük 2021 zirvesinin ardından düşüş trendini sürdüren Amerikan dolar endeksi (DXY), bugün 90,86 ile 3 Mart’tan bu yana en zayıf performansını kaydetti. Negatif bölgedeki seyrine devam eden dolar endeksi TSİ 12.30 sıralarında yüzde 0,09 ekside 90,98’de bulunuyor.

Mevcut durum, ABD toparlanmasına ilişkin beklentilerin DXY’ye çoktan fiyatlandığı yönündeki görüşü desteklerken bugün yayımlanan ING notu benzer bir tahminde bulundu.

Doları emsal sepetine karşı izleyen Amerikan dolar endeksi (DXY) için daha fazla düşüş öngördü.
ABD Dolar Endeksi 90 Altı Düşüş Tahmin
Kaynak: Trading Economics

Doların son zamanlardaki sağlam ABD ekonomik verilerinden yararlanamadığı ve USD’nin yukarı yönlü potansiyelinin zayıfladığı söylendi.

ING uzmanları yılın ikinci yarısında daha senkronize bir küresel toparlanmaya doğru ilerlerken Euro Bölgesi ekonomisinin iyileşmeyi yakalayacağına atıfta bulundu.

Nihayetinde Amerikan dolar endeksinin 90 seviyesine geri dönmeye devam edeceğini ve yazın bu seviyenin de altına gerileyeceğini öngördü.

Diğer taraftan bugün piyasaların bekleyeceği önemli veri Amerikan Petrol Enstitüsü (American Petroleum Institute) tarafından ABD ham petrol tedarikine ilişkin haftalık rapor olacak.

DXY’nin performansına bakıldığında da ağırlıklı olarak eksi yönde rakamlar çıkıyor. 5 günlük yüzde 0,97 ekside duran dolar endeksi, bir yılda ise yüzde 9,27 kayıpla seyrediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum