Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

AUD/USD Avustralya Bütçesi Sonrasında 2,5 Ayın Yükseğine Yakın

Avustralya hükümeti 2021 bütçesini açıklarken ülkenin para birimi 2,5 ayın yükseklerinde seyretti.
AUD/USD Avustralya Bütçesi Sonrasında 2,5 Ayın Yükseğine Yakın

Avustralya’nın bugün açıkladığı bütçesinde ekonomik toparlanma için milyarlarca dolarlık harcamaların süreceği taahhüt edildi. Bütçenin yankıları sürerken AUD/USD yükselişini sürdürdü.

Dünkü işlemlerde 0,7891’e kadar ulaşan majör parite, bugüne yatay başladıktan sonra öğleden sonra 0,7853 ile gün içi zirvesini kaydetti. Böylelikle Avustralya doları, ABD doları karşısında 2,5 ayın yüksek seviyelerinde kaldı.

Düne kıyasla hafif gerilese de TSİ 15.37’de artıdaki hareketini sürdürdü.
AUD USD 11 Mayıs
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında ilk teknik destek 0,7819 ilk teknik direnç 0,7853 olarak öne çıktı. Diğer taraftan bütçe detaylarında Hazine Bakanı Josh Frydenberg 30 Haziran’da sona erecek mali yılda bütçe açığının 161 milyar Avustralya doları olarak tahmin edildiğini belirtti.

Ekim 2020’de rakam 213 milyar Avustralya doları olarak öngörülmüştü. Başbakan Scott Morrison Twitter hesabından 2021 bütçesine atıfla Avustralya’nın artık iyileşme yolunda olduğunu söyledi.

“Bütçe, iyileşmemizi güvence altına alıyor ve Avustralya’yı geleceğe hazırlıyor” ifadelerini kullanan Morrison, bütçede yer verilen devasa harcamaların da üzerini çizdi.

Bunlar arasında yaşlı bakımı sistemini önemli ölçüde iyileştirmek için 17,7 milyar dolarlık finansman yer aldı. Aynı zamanda kadınların güvenliğine 1,1 milyar dolar daha yatırım yaptıklarını duyurdu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum