Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enfes Manzarasıyla Amerika’da Satılan En Lüks 10 Sahil Evi

ABD sahil manzaralı evleriyle zaten ünlüdür. Ancak birazdan göreceğiniz sahil evleri hem enfes manzaraları hem de lüks özellikleriyle kendine hayran bırakacak.
Enfes Manzarasıyla Amerika’da Satılan En Lüks 10 Sahil Evi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bütün gün yaşadığımız yorgunluğun ve stresin vücudumuzdan arındığı tek yer kuşku yok ki evlerimiz. Eşsiz deniz manzarası eşliğinde camdan bakmak ya da balkonuna çıkıp denizin muhteşem havasını ciğerlerinize çekmek, paha biçilemez bir duygu olsa gerek. Aslına bakarsanız su veya deniz, başlı başına bir terapi yöntemidir. Yaşadığımız sıkıntılar ve sorular, baktığımız denizin dalgalarına karışır gider. Bu duruma bir de yaşadığımız evlerin fazlasıyla lüks olabileceği varsayımını katarsak; sanırım geçen her bir an, doyumsuz dakikalara dönüşür.

Lüks ev denildiğinde aklımıza, zarif ve yenilikçi yapılar gelir. Bu durumda da özellikle sahil kenarları evlerin yapımı açısından sahip olduğu özelliklerle en çok tercih edilen yerlerin başında yer alır. Ayrıca sevdiğiniz su sporlarına katılmanızı ya da sadece mayonuzu giyip denizde vakit geçirebilmenizi kolay hale getirmektedir. Her yıl milyonlarca turistin sadece bunun için tatil yerlerine milyonlar bıraktığını hesaba katarsak, insana verdiği huzurun önemini de daha iyi anlamış oluruz.

Sahil kenarındaki lüks evler, egzotik, tropikal ya da Avrupa’daki inziva mekanların görünümünü gözümüzde canlandırsa da özellikle Amerika’nın kıyı şeridi tarif ettiğimiz lüks mekanlarla dolu. Bu evlerin boyutu, konumu, özellikleri farklılık gösterse de rahatlatıcı atmosfer ile harmanlanmış sofistike bir zarafet, hepsinin ortak noktasıdır. Eğer uzun ve yorucu bir günün ardından tuzlu deniz havası, sakin bir göl kenarında gün doğumu ve yumuşak dalga sesleri ile uyanmak ya da sahil seven arkadaşlarınızı kıskandırmak istiyorsanız, bu liste Birleşik Devletler piyasasının sunduğu sahil kenarındaki lüks evlere ulaşabilmenizi sağlayacaktır.

İşte karşınızda enfes manzarasıyla Amerika’da satılan lüks sahil evleri:

10 Maine Sahil Kenarı Mülk

1.1 Milyon Dolar

Maine Sahil Kenarı MülkListeye yeni giren bu mülk, okyanus kıyısında bir ev sahibi olmanın deneyimini ödün vermeden yaşamanızı sağlamaktadır. Hemen dışarısındaki Pasifik Okyanusu ile bu ev, yaz için ideal bir yer ya da New England’ın karlı kışını önemsemeyenlerin yıllarını geçirebileceği bir mülktür. Bu evde, göz alıcı 4 yatak odası ve 3 banyo bulunuyor. Evin iç kısmında bulunan açık renkli duvarlar ve büyük pencereler, sizin için oldukça ferah bir yaşam alanı sunmaktadır. Evin mutfağı ise tam kapasiteli profesyonel eşyalar ve açık renkli dolaplar ile donatılmıştır. Yatak odaları, etkileyici okyanus manzarasına ve uyandığınız andan itibaren okyanusun tadını çıkarmanızı sağlayacak balkona sahiptir.

ZENGİNLERİN TERCİH ETTİĞİ EVLERİN LÜKS ÖZELLİKLERİ İÇİN TIKLAYIN.

9 Deniz Kıyısı New Hampshire Ev

1.9 Milyon Dolar

Deniz Kıyısı New Hampshire EvParke döşemeler, tertemiz beyaz duvarlar ve doğrudan okyanus erişimine sahip 1.9 milyon dolar değerindeki ev, New Hampshire’da bulunmaktadır. Dört yatak odası ile bu ev, geniş aileler ya da konuk ağırlamak için fazlasıyla idealdir. Evin yatak odaları, ahşap parkeler ve muhteşem okyanus manzarası, burada dikkatimizi ilk çeken özellikler oluyor. Taştan yapılmış şömine, açık renkli oturma odasının pırlantasıdır. Evin bulunduğu yer olan New Hampshire, Boston Massachusetts’e arabayla sadece bir saatlik uzaklıktadır. Satış vergisi ücreti olmayan bu ev sizlere, Boston’a ve Logan havaalanına kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

NEW YORK’ta BULUNAN EN PAHALI 10 ÇATI KATI DAİRESİ İÇİN TIKLAYIN.

8 Bigfork Montana Evi

7.8 Milyon Dolar

Bigfork Montana EviMülkün “büyüklüğü” Montana’da, “büyük çatal” anlamına gelen Bigfork ile uyumlu olmuş. Gerçek bir lüks olan bu kütük evin değeri 7.8 milyon dolar. Ev; 18 yatak odası, 10 ful banyo ve 3660 metrekarelik bir yaşam alanından oluşmaktadır. Evin salonu, güzel büyük bir taş şömine ve geniş oturma alanına sahiptir. Üç mevsim tarzı veranda alanı, bir yemek odası ile manzarayı tamamlamaktadır. Swan Lake (Kuğu Gölü) yerleşkesinde bulunan bu ev, suya direkt olarak erişim sağlar. Bu da onu sahilde rahatlayabileceğiniz, balık tutabileceğiniz, yüzebileceğiniz ve kano ile gezebileceğiniz muhteşem bir yer yapmaktadır. Kırsal kesimde yaşamak için bu Montana evi oldukça idealdir.

KIŞIN KAÇAMAK YAPABİLECEĞİNİZ DÜNYANIN EN PAHALI 10 KIŞLIK EVİ İÇİN TIKLAYIN.

7 Lloyd Neck (Long Island) Evi

10.8 Milyon Dolar

Lloyd Neck (Long Island) EviLong Island, Lloyd Neck’in sessiz bölgesinde ve Manhattan’a kadar erişen bir suya sahiptir. 10.8 milyon dolar fiyatıyla listelenen bu evde, 19 yatak odası ve 14banyo bulunmaktadır. Bu hazır konuk evi, her şekli ile sofistikedir. Kemerli girişi ve kapı çerçevelerine sahip bu güzel evin dış kısmı muhteşem tuğlalar ile çevrelenmiştir. Evin mutfağı; geniş bir alana, ahşap dolaplara ve yüksek bir tavana sahiptir.

Ana yaşam alanları ve yatak odaları; ahşap döşemeler, okyanus manzarası ve yine evin kemerli dış kapılarını yansıtan zarif bir işçiliğe sahip. Bu evin dış kısmı, Long Island’ın sunduğu birçok güzellikten yararlanmanızı sağlayacaktır. Aşağısındaki sahile bakan geniş açık güverte alanı, taş yürüyüş yolları, pitoresk bahçeleri ile özel rıhtım ve doğrudan sahile erişim gibi birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Kapı girişini tamamlayan tuğla kemeri, nihai bir mahremiyet sağlamaktadır. Eğer büyük partilere veya büyük toplantılara ev sahipliği yapmak istiyorsanız, bu geniş ve lüks ev birçok iç ve dış özelliği ile sizlere eğlenmek için çok sayıda seçenek sunacaktır.

DÜNYANIN EN ABARTILI 10 EVİ İÇİN TIKLAYIN.

6 Batı Yarmouth Massachusetts (Cape Cod) Konutu

13.9 Milyon Dolar

Batı Yarmouth Massachusetts (Cape Cod) KonutuBatı Yarmouth bölgesinde yer alan Cape Cod, eski New England dünyasının cazibesini ve lüksünü tasarımında buluşturmuştur. Bu evde 4 yatak odası ve biri ayrı olmak üzere 4 adet de ful banyo yer alıyor. 1770 metre karelik yaşam alanına sahip bu ev, 1.5 hektarlık bir alana yerleştirilmiştir. Özel erişim sağlanan plajı, tatlı bir esintinin hareketlendirdiği yemyeşil otlar, plaj erişimi olan güzel bir rampa ve iskelesi ile bu ev, Nicholas Spark’ın uyarlanmış bir filminden kesit gibi görünüyor.

Eşsiz malikane, okyanus manzarasına karşı eşsiz bir konuma sahip. Tahta iskelesi, dışarıda yemek ya da güneş banyosu yapmak için oldukça uygundur. Evin rüstik garajı, bölgenin eski dünyasını hissettirmenin yanı sıra araçlarınız için de uygun bir korunaktır. Fazlasıyla güzel taş yolu ve merdivenleri, eve erişiminizi sağlamaktadır. Evin mutfağı, canlı mavi dolapları ve modern özellikleri ile geniş bir alan sunmaktadır. En sevdiğiniz yiyecekleri hazırlamanıza yardımcı olan bu alan, eğlenceli vakit geçirmek için idealdir. Tavana kadar uzanan kolon ve kirişleri, eve güçlü ve doğal bir görünüm kazandırır. Yatak odası ise yüksek tavanı ve tertemiz beyaz renk duvarlarının yanı sıra, okyanus ile çevrelenen cömert bir manzara sunar. Bu ev, eski dünyanın cazibesi ile modern dünyanın şıklığının mükemmel bir karışımıdır.

GÖRENLERDE ŞAŞKINLIK YARATAN 10 ÜNLÜ EVİ İÇİN TIKLAYIN.

5 Carlsbad San Diego Evi

11.4 Milyon Dolar

Carlsbad San Diego EviCarlsbad, büyük ölçüde sıcak bir yaşamı karşılayan San Diego’nun rahatlatan doğasının bulunduğu oldukça güzel bir deniz kenarı evidir. 6 yatak odası, 6 banyosu bulunan 3 katlı bu evin listelenen fiyatı 11.4 milyon dolar. Bu mülk, düzenlenmiş bir patika ile özel plaja erişim sağlamaktadır. Yüksek kubbeli tavanı ve açık renkli net duvarları evin iç kısmını açık ve havadar yapmaktadır. İç kısımda bulunan şömineler, soğuk geceleri ısıtan bir ortam yaratmaktadır. Ana banyoda ise okyanusun tam bir görünümünü sunan lüks bir küvet bulunmaktadır. Ana banyonun makyaj ile kozmetik ihtiyaçlar için geniş bir alanı da bulunuyor. Yatak odasının gömme tavanları, odanın yüksek görülmesini sağlamaktadır.

Dışarı taşan iskelesi açık alan yemekleri için ideal olmakla birlikte, eşsiz bir okyanus manzarası da sunmaktadır. Alternatif olarak, çevrelenen iskele alanı gölgede rahatlama seçeneği de vermektedir. Bu evin çimleri titizlikle yerleştirilmiştir. Dış alan ise doğal güzelliğin anlamıyla birlikte mahremiyet sağlamaktadır. Sahil kenarı, ham ve doğal olan ortamına sizleri hapsedecek!

ZENGİNLERİN KADERİNE TERK ETTİĞİ 10 MALİKANE İÇİN TIKLAYIN.

4 Okyanusa Karşı Southampton New York Evi

26 Milyon dolar

Okyanusa Karşı Southampton New York EviMalikane, Southampton’da ferahlığın, şıklığın ve el değmemiş lüks bir yaşam alanının örneğidir. 26 milyon dolar değerindeki bu ev, 5 yatak odasına, 6 tam banyoya, 1770 metrekarelik yaşam alanına sahip olup; 2 hektarlık bir alana yerleştirilmiştir. Çarpıcı mimarisi ve cesur ahşap ve taş işleri ile bu ev zarifliğin yanı sıra, muhteşem bir okyanus manzarası da sunmaktadır.

Ana yatak odası, pencere çerçeveleri, duvar uzunluğu, okyanusun eşsiz bir kesitini gösteren tam bir kral dairesidir. Bağımsız olan banyosu, minimalist bir yaklaşım ile ana yatak odasının panoramik manzarasına ortak olur. Bu ev, ayrıca gömme bir havuz ve bitişik jakuzisi ile stresten uzaklaşıp bahçenizde rahatlamanızı sağlamaktadır. Evin peyzajı gizlilik ve güzel yeşilliklerden oluşmaktadır. Gerçek bir Southampton incisi olan bu ev, Long Island’daki sahil yaşamının bir timsalidir.

MIAMI’nin MİLYON DOLARLIK YENİ MALİKANESİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Grand Haven Michigan Evi

1.6 Milyon Dolar

Grand Haven Michigan EviMichigan Gölü’nde yer alan bu Grand Haven evi, bir göl kıyısı hayalidir. Bu ev; dört yatak odasına, üç tam banyoya ve göle direkt erişim sağlamaktadır. Eski tip ev, cezbedici birçok özelliğe ve rahatlamanız için geniş bir alan sunmaktadır. 1500 metre karelik bu ev, geniş park alanı ve bitmiş bodrum katıyla her mevsim içeriye girişinizi kolaylaştırmaktadır. Kolon ve kiriş özelliklerinin yanı sıra güzel ahşap korkulukları ile bu evde, köşkün içerisinde yaşıyormuş hissine kapılacaksınız.

Aileler için ya da hırslı sporcular için ideal olan bu mülk, büyük bir göle doğrudan erişimi ile sizleri oldukça rahatlatacaktır. Dış iskele alanı; eğlenmek, güneşlenmek veya sadece göl manzarasının tadını çıkarmak için bulunmaz bir fırsat sunar.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EVİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Laguna Beach Sahil Kenarı Mülk

2.2 Milyon Dolar

Laguna Beach Sahil Kenarı MülkEğer sofistike bir evde kendi tarzınızla yaşamak istiyorsanız, 2.2 milyon dolarlık Laguna Beach’de bulunan bu ev tam da size göre diyebiliriz. Sahilin kenarına yerleştirilmiş bu mülk, 451 metrekarelik bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu evin içerisinde üç adet yatak odası ve iki adet banyo bulunmaktadır. Mülkte ayrıca karo döşeme ve ana banyo küveti dikkat çeker. Balkonu da oldukça geniştir. Bu özelliklerin yanı sıra, okyanusa bakan duvar boyutundaki camlar sayesinde doğal olarak aydınlanmaktadır. Eğer kendi tarzınızda havuzda yüzmek istiyorsanız, bu evde boş zamanlarınızda erişebileceğiniz bir yüzme havuzu da bulunduğunu bilmelisiniz.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 EVİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Honolulu Sahil Kenarı Paradise

10 Milyon Dolar

Honolulu Sahil Kenarı ParadiseHonolulu evi; geniş alanı, yüksek tavanları, etkileyici parke döşemeleri, parlaklığı, çekici renkteki duvarları, cömert yaşam alanı ve sahil kenarına kolaylıkla erişim gibi isteyebileceğiniz her şeye sahip. 10 milyon dolar değerindeki bu evde, havuz başında eğlenceli vakit geçirebileceğiniz gömme bir havuz da bulunmaktadır. Evden görülebilen sahili sunduğu eşsiz manzaranın yanı sıra, evin mahremiyetini de sağlamaktadır.

EV SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN NE YAPMALI? BU SORUNUN CEVABI İÇİN TIKLAYIN.

Evin mutfağındaysa oldukça fazla dolap bulunmaktadır. Ana yaşam alanları ve mutfağı açık bir konsept sunar ve uygun gördüğünüz gibi evi düzenlemenize olanak sağlar. Bu mülkte ayrıca araçlarınızı park edebileceğiniz bir garaj da bulunmaktadır. Gerçek bir Hawaii inziva yeri olan bu ev, tatil köyü gibi konaklama ile ev yaşamını mükemmel bir şekilde dengelemektedir.

Sizin için hazırlamış olduğumuz sahil kenarlarındaki bu lüks evlerde, kendi evinizin konforu ile sahil boyunca güneşi iliklerinizde hissedebilecek, her gün izleyeceğiniz eşsiz okyanus ya da göl manzarasına doyamayacaksınız. Bu evlerde yıllar geçirseniz bile bırakıp gitmek istemeyeceksiniz. Listemizde bulunan malikanelerin en can alıcı özellikleri ise muhteşem doğa manzaraları. Lüks yaşam seçenekleri de sunan Amerika Birleşik Devleri’nde bulunan bu 10 lüks evden en çok hangilerini beğendiniz ve hangisinde bir ömür geçirmek isterdiniz? Bu sorunun cevabını ve düşüncelerinizi yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.