Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

New York’da Bulunan En Pahalı 10 Çatı Katı Dairesi

Muhteşem New York manzarasının bir çatı katı dairesiyle buluşması... İşte birçoğumuzun hayalini bile kuramayacağı New York'un en pahalı çatı katı daireleri:
New York’da Bulunan En Pahalı 10 Çatı Katı Dairesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

New York şehrinde bulunan bina ve dairelerin inanılmaz görüntü ve manzaralarına aşinasınızdır. Zira bunun için dünyanın öbür ucuna gitmenize gerek yok. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehri unvanını elinde bulunduran bu güzelim kentin tek bir fotoğrafına dahi bakmanız, durumu anlamanız için fazlasıyla yeterli. Eşsiz görünüm ve manzarayı ayaklarınıza seren evlerin fiyat etiketiyse el yakıyor. Küçücük bir stüdyo dairenin fiyatı bile dünyanın başka bir yerindeki oldukça geniş evlerin maliyetine yakın bir değerde. New York’da hayatlarını devam ettirmek isteyenler, yaşam alanlarından ödün vermeleri gerektiğini bilirler. Onların artıları, dünyanın en büyük ve en canlı şehrinde yaşacak olmalarıdır…

Tabi, şehir bu kadar büyük olunca yaşam alanlarındaki pahalılık ve yoğunluk bölgelere göre farklılık gösteriyor. Bu bölgelerden biri olan Manhattan’da, ortalama bir bütçe ile daire bulabilmek neredeyse imkansız. Ancak, eğer ciddi paralar ödeyebilecek bir bütçeye sahipseniz ve oldukça lüks bir çatı katında yaşamak istiyorsanız, bu listedeki evler tam da sizlerin aradığı niteliklere sahip. Zeminden tavana pencereler, dünyanın en güzel kentinin panoramik manzarasını sunmaktadır. Her hangi bir evin en sade yapıda olması gereken bölümlerinden mutfaklar bile, bu güzelim evlerin en güzel bölümlerinden birisidir. Eğer limitsiz bir bütçeye sahipseniz, Big Apple’da bulunan oldukça çılgın bu çatı katları tam size göre! Fakat, gerçekten sınırsız bir bütçeden bahsettiğimizi tekrar not edelim.

Bir ya da iki milyon dolara dünyanın her hangi bir yerinden inanılmaz derecede lüks evler satın alabilirsiniz, ancak peki ya Manhattan’dan alabilir misiniz? Eğer gerçekten şanslıysanız dokuz haneli fiyata burada iyi bir ev bulabilirsiniz. Bu çatı katları birkaç milyon dolar civarında değiller. Nereden bakarsanız bakın burada bulunan evlerden bir tanesi en azından 60, 70 hatta 100 milyon dolar değerinde. İnanması güç ama durum böyle. Şimdi dilerseniz bu lüks dairelere daha yakından göz atalım.

Huzurlarınızda New York şehrinin en pahalı 10 çatı katı dairesi:

10 212 West 18. St PH1 Dairesi

70 Milyon Dolar

212 West 18. St PH1 DairesiYeni yapılmış lüks dairelerin büyük hayranı olmayan milyonerler için tasarlanmış bu çatı katı dairesi, Walker Tower’de bulunuyor. Bu yapının iç kısmı 1929 sanatı ile dekore edilmiştir. Binanın 24. katında bulunan bu dairede; merdivenleri, etrafınızdaki komşularınızı ve rahatsız edilmeyi kendinize dert etmenize gerek yok. Bunların yanı sıra çatı katının hemen dışarısında bir bahçe bulunmaktadır. 5 yatak odası ve 5 banyosu bulunan bu malikane; Hudson Nehri’nin, Williamsburg’un ve Empire State binasının manzarasına sahiptir. Gerçekten lüksü yaşayacağınız bu ev, Chelsea’nın iddialı ilçesinde tam anlamıyla kusursuz bir yaşam sunmaktadır.

JİMMY CHOO’nun NEW YORK’ta SATIŞA SUNDUĞU EV İÇİN TIKLAYIN.

9 One Madison

72 Milyon Dolar

One MadisonOne Madison’da bulunan bu çatı katı 23 Doğu, 22. Cadde yer almaktadır. Manhattan’da bulunan en uzun rezidans kulelerinden birinin zirvesindedir. New York şehrinde bulunan lüks bir çatı katından beklediğiniz her şeyi bünyesinde barındırmaktadır. 2134 metre kareden fazla bir alanın yanı sıra, 360 derecelik nefes kesici manzara ve Madison Square Park’ı ayaklarınızın altına sermektedir. Eşsiz konumuyla dikkat çeken evin eski sahibi milyarder Rupert Murdoch’tur. Bu çatı katında enfes manzaranın yanı sıra; beş yatak odası, beş banyo, sadece rezidansta yaşayanların girebileceği kapalı bir havuz ve buhar odası sizi bekliyor.

ÖZGÜRLÜĞÜN ŞEHRİ NEW YORK HAKKINDA ÖĞRENMENİZ GEREKEN 25 GERÇEK İÇİN TIKLAYIN.

8 Plaza Hotel Çatı Katları

75 Milyon Dolar

Plaza Çatı KatıHerkes Plaza Hotel’in kötü şöhretini mutlaka duymuştur. Fakat bu plazadaki daireler ve içerdikleri çatı katları gerçek hayatta oldukça değerlidir. Lüksün bir parçası olan bu çatı katının ilk sahibi moda tasarımcısı Tommy Hilfiger’dir. Başlangıç olarak 80 milyon dolara satışa sunulan bu ev, potansiyel bir alıcı çıkmadığı için 75 milyon dolara düşürülmüştür. Yaklaşık 1830 metre kare olan bu dubleks çatı katı, birçok lüks özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Central Park’a bakan bir terası ve tabi ki özel bir duvar ile örülmüş kuleye sahiptir.

DONALD TRUMP’un 21 MİLYON DOLARA SATTIĞI LÜKS TERAS KATI İÇİN TIKLAYIN.

7 10 West Street

75 Milyon Dolar

10 West StreetEğer Eloise gibi daima bir otelde yaşamak istediyseniz, ancak Plaza sizin tarzınızı yansıtmıyor ise Battery Park’da bulunan bu mülk sizler için mükemmel bir alternatif olabilir. Bu daire, Ritz Carlton Rezidans’ın en yüksek katlarında bulunan evlerden bir tanesidir. 360 derecelik New York manzarasını sunmasının yanı sıra, iki katlı etkileyici bir dış alana da sahiptir. 2134 metre karelik alan sizin için yeterli değil ise endişelenmeyin, aslında iki bölüm halinde satılan bu ev yaklaşık 2.300 metrekarelik alanın yanı sıra, 1100 metrekarelik de bir komşu mekana sahiptir. İki yapı birleştirildiğinde 3000 metrekareyi geçen göklerdeki bir mücevher gibidir.

6 San Remo

75 Milyon Dolar

San RemoYeniden kötü şöhretli bir bina daha huzurlarınızdadır. Manhattan’da bulunan San Remo binası; Steven Spielberg, Donna Karan, Bruce Willis, Diane Keaton, Steve Martin, Demi Moore gibi sayısız ünlüye ev sahipliği yapmaktadır. Bu yapının her bir biriminin ortalama satış fiyatı 8 milyon dolara gelse de iki kulenin birbirine geçtiği çatı katı dairelerinden birini satın almak için 75 milyon doları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Tripleks dairenin toplamda 17 odası bulunuyor. Kütüphane, kahvaltı odası, misafir, eğlence ve eşya odaları gibi lüks alanları içerisinde barındırıyor. Eğer böyle bir alanda yaşamak istiyorsanız, bazı şeyleri temiz tutma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ayrıca bu ev, Central Park’ın eşsiz manzarasını sunan inanılmaz bir terasa sahiptir.

5 432 Park Avenue PH 93

81 Milyon Dolar

432 Park Avenue PH 93Gökyüzüne uzanan 432 Park Avenue binası bünyesinde birçok pahalı daireyi barındırmaktadır ve sunmuş olduğumuz bu çatı katı da kesinlikle pahalı dairelerden bir tanesidir. PH 93, boydan boya pencereler ve yüksek tavanı ile 12 fit yükseklikte bulunan tam katlı bir çatı katı dairesidir. Ne kadar bir alanı kapladığını soracak olursanız, tamı tamına 2500 metrekarelik olduğunu söyleyebiliriz. Bu malikane; altı yatak odası, yedi banyosu, iki bayanlar tuvaleti, panoramik manzara ve yerden ısıtması ile oldukça lüks bir dairedir. Sadece manzarası bile milyon dolara değer olsa da bu ev kesinlikle hayalinizdeki lükslüğün zirve noktasıdır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 LÜKS ÇATI KATI İÇİN TIKLAYIN.

4 635 West 42. Street No. 45FL

85 Milyon Dolar

635 West 42. Street No. 45FLManhattan’ın uzak batı yakasında bulunan Atelier Binası, geniş çaplı mülklere sahiptir ve stüdyo tipi daireler de buna dahildir. No. 45FL kelimenin tam anlamıyla binanın 45. katını kaplamaktadır. 85 milyon dolar bütün bir katı satın almak için oldukça uygun bir fiyat gibi görünüyor. Eğer bu size yeterli gelmediyse, bu dairede ayrıca birkaç sıra dışı lüks bölümün olduğunu da söyleyelim. Ayrıca bu lüks eve 2 milyon dolarlık inşaat ücreti ödeyerek, duvarları ve zemini daha da genişletebilirsiniz. Daha çılgın bir şeyler isterseniz, bu daireye 1 milyon daha ödeyip bir de yat sahibi olabilirsiniz. Evet doğru, bu koskocaman dairenin içerisinde olmadığınızda, lüks yatınız ile dışarıda suyun üzerinde dolaşabilirsiniz.

3 150 West 56. Street PH

100 Milyon Dolar

150 West 56. Street PHBir binanın bütün katına yayılmış durumda çatı katı dairesi artık sizi cezbetmiyor mu? Peki, üç katı kaplayan bir daireye ne dersiniz? Bu çatı katı dairesi üç kata yayılmış ve her bir kat, 360 derecelik şehir manzarasına sahip. İçerisinde ise cennete ulaşacağınız bir özel asansör bulunuyor. Birçok lüks yapı ile karşılaştırıldığında; modern, şık tarzı ile bu süslü binaları biraz geride bırakıyor.

2 One57

100.5 Milyon Dolar

One57New York’da bulunan bu gökdelen; daha büyük, daha uzun ve daima daha iyi görünmektedir. One57 binasından daha iyi hiçbir yapı gösterişi böylesine gösteremez. 304 metreden daha uzun bu yapı, çatı katlarından bir tanesini satışa sunuyor ve bu dairenin fiyatı ise tamı tamına 100.5 milyon dolar. Binanın 89. ve 90. katlarında bulunan bu daireye sahip olan kişi, nefes kesici manzaraya da hazır olmalı. 3353 metrekarelik çatı katı dairesinde bir buhar odası ve sinema salonun yanı sıra; yüksek pencereler, şef mutfağı gibi inanılmaz derecede görkemli detaylar bulunmaktadır. Sorulması gereken tek soru, asansör 90. kata ne kadar zamanda ulaşabiliyor?

Bu lüks daireyi ve sahip olduğu özellikleri daha yakından incelemek için New York’ta Rekor Fiyata Satılan Rezidans isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Bloomberg Tower – One Beacon Court

115 Milyon Dolar

Bloomberg Tower - One Beacon CourtEğer bir daire için çok yüksek paralar harcayabilirim diyorsanız, bu çılgın çatı katı dairesine bir göz atın derim. Finansal riskten korunmak için milyarder Steve Cohen, 2005 yılında Yukarı Doğu Yakası’nda bulunan bu çatı katını 24 milyon dolara satın aldı. 10 yıl sonra, tam 115 milyon dolara piyasaya sundu. Cohen’in, evde lüks güncellemeler yaptığı biliniyor; fakat ne olursa olsun bir evin değeri sadece 10 yılda böylesine çabuk yükselemez. 2750 metre karelik alana sahip bu evde; 6 yatak odası, 6 banyo ve New York şehrinde bulunan tekli dairelerden daha büyük alana sahip özel bir misafir odası bulunmaktadır.

Bizler sadece başımızı sokacak sıcak bir evimiz olmasını istesek de milyarderler bu hayal ile yetinmeyip bulutlara ulaşan gökdelenlerde bulunan devasa boyutlardaki lüks çatı katı daireleri ile bizlerin bu küçük hayalleri ile adeta dalga geçiyorlar. New York şehrinin canlı ve parıltılı yaşantısının ortasında bulunan ve inanılmaz manzaralar sunan bu daireler, lükslüğün sınırını zorlamaya devam ediyor. Sıradan bir evin neredeyse 5 ya da 6 katı büyüklüğündeki bu dairelerden bir tanesine ulaşabilmek için en azından 70 milyon dolar harcamanız gerekiyor. Sizlere sunmuş olduğumuz New York şehrinde bulunan en pahalı çatı katı daireleri ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı bizler ile paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.