Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Parasını Neye Harcayacağını Şaşırmış Varlıklı İnsanların Yaptığı 15 Harcama

Parasını Neye Harcayacağını Şaşırmış Varlıklı İnsanların Yaptığı 15 Harcama
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın hemen hemen her yerinde sizin ve ailenizin de birisine ait olduğu 3 sosyal sınıf mevcuttur ve bu sınıflar genellikle sırasıyla; zengin, orta sınıf, fakir olarak sıralandırılır. Zengin sınıf, yılda 800.000 TL’den fazlasını ve satın alma gücünün çok büyük bir kısmını elinde tutanların dahil olduğu bir gruptur. Orta sınıf, endüstriyelleşmiş ülkelerin içinde bulunduğu, genel olarak yılda 90.000 TL ile 300.000 TL arası kazanan insanları içerisine alan, ayrıca yılda ne kadar kazandıklarına bağlı olarak adil bir satın alma gücüne sahip kesimdir. Fakir kısma ait olanlar ise genellikle yılda 50.000 TL’den az kazanan insanlardır (Türkiye’de asgari ücreti yıllığa vurunca her ne kadar 26.000 TL olsa da sınır buymuş).

Son yıllarda, zengin ve inanılmaz derecede varlıklı insanların oluşturduğu toplulukta, her geçen gün giderek artan bir rakam oluşmakta, kimi fikirlerinden ötürü. Toplumun büyük bir kısmı her geçen sene gelirlerini neredeyse aynı tutarken, bu insanlar her sene büyük meblağlarla oynamaktadır. İster inanın, ister inanmayın, bu makalenin amacı kesinlikle zengin insanların nasıl korkunç kişiler olduğuyla alakalı değildir. Bu makalenin konusu, bazı zengin insanların paralarıyla neler yaptıklarıdır. Hepimiz şu gerçek konusunda anlaşabiliriz sanırım; zengin insanlar, normal insanların yapamayacağı şeyleri yaparlar. Bunun başlıca sebeplerinden birisi tabiki de o anda kullanmaya hazır olan gözden çıkarttıkları para meblağlarının çok yüksek olması. Bu sebeple karşımıza şöyle bir liste çıkıyor.

İşte karşınızda sadece zenginlerin yapabileceği 15 saçma şey:

1 İsimlerini Uzaydan Görünebilecek Şekilde Kazımak

İsimlerini Uzaydan Görünebilecek Şekilde Kazımakİnsanlar isimlerinin bir şeylerle ilişkili olmasından hoşlanırlar. Mesela araba, ev, iş tapularında isimlerinin bulunması gibi. İlginç bir şekilde bu tatmin edici bir duygudur ve bu duyguya günümüz ekonomik koşullarında ayakta durabilenler tecrübe edebilir. Zengin insanlar bazen de isimlerinin büyük harflerle, kocaman ve pahalı şeylerin üstünde sergilemekten memnuniyet duyarlar. Bu, insanlara servetleriyle beraber neler yapabileceklerini göstermek için muhteşem bir ortam sunar. Suudi Arabistan kraliyet ailesi üyeleri gibi aşırı derecede varlıklı olan insanlar isimlerini ciddi anlamda dünya üstüne yerleştirmişlerdir. Örneğin bir Suudi Prens düşünün ki çölün üstüne uzaydan bakıldığında görünebilecek şekilde kalın harflerle kendi ismini işleten. Her ne kadar sonrasında bu yazıyı kaldırtsa bile, bu en başta zengin insanların elinde ne yapacaklarını bilmedikleri paralarını nasıl harcadığına mükemmel bir örnektir. Tabi o kadar paramız olmadığı için biz neler yapardık tahmin edemiyorum ama kesinlikle bu olmazdı. Elbette zenginlerin bu işi bir aktivite ve şov olarak yaptıkları düşünülürse; bunlara başkalarını da eklememiz gerekiyor. Sadece zengin çiftlerin yapabileceği diğer eğlenceli aktiviteler için buraya tıklayın.

2 Evde Acil Servis Odası Oluşturmak

Evde Acil Servis Odası OluşturmakSağlıklı olmak şu hayatta her şeyden üst bir konumdadır. Dünyadaki en zengin insan da olsan, var olan tüm paraya sahip dâhi olsan; paranın beraberinde getirdiği uzun ve eğlenceli hayatı yaşayamadıktan ve sağlığını koruyamadıktan sonra mal varlığının hiçbir önemi yoktur. Şimdi hepimizin bildiği bir gerçek, zengin insanlar paranın satın alabileceği en iyi doktorları ve ilaçları karşılayabilirler. Kimileri ise evlerinde onlara eşlik eden doktorlar bulundurmayı tercih ediyor, herhangi bir acil müdahale gerekirse diye. Tabiki tıbbi tedavilerini farklı aşamaya getiren zengin kişiler mevcut. Bu varlıklı kişiler ciddi anlamda evlerine bir acil servis odası kuruyorlar ki herhangi bir müdahale gerektiren tıbbi durumda hastaneye yetiştirilmeyi beklememek için. Umarız yakında ölümsüzlük bulunur ve ekstradan bir oda açılır evde.

3 İnanılmaz Derecede Tuhaf Haplar Almak

İnanılmaz Derecede Tuhaf Haplar AlmakHepimiz kullandığımız hapların genel olarak hangi amaca hizmet ettiklerini biliyoruz. Geleneksel olarak ilaçlar, bazı çeşit hafif hastalıklar veya ufak kırgınlıklar tarafından acı çeken insanlara yardım etme amaçlıdır. Bazı çeşit haplar var ki daha kesin problemlere yardım etme amacıyla kullanılan. Örneğin; Laksatif (Bir çeşit bağırsak ilacı), Viagra (şu mavi olan hani). Zengin olsanız da olmasanız da hemen hemen her insan hayatında bir noktada ilaç kullanır. Bu kimi zaman hasta olduğu için değil sadece vücudunun işlevlerini düzgün şekilde yerine getirmesi içindir. Zengin insanlar da her normal insan gibi ilaç kullanır, tek fark şudur ki; bazen çok daha pahalı ve yüksek kalite ilaçlar alabilirler. Tabi ki bu her zaman beraberinde sağlıklı şeylerde getirmez. Öyle bir ilaç mevcut ki insan vücudunu komple altın rengine çevirebilir. Bu size 425 dolara (Yaklaşık olarak 1.275TL) mal olacaktır Fakat bu ilacın ülkemizde satışı bulunmamaktadır ve iyi ki de bulunmuyor. Bu ilaç yabancı ülkelerde sadece zenginler tarafından muhtemelen parasını neye harcayacağını şaşırmış ve iyi bir görünüşe sahip olmak isteyen insanlar tarafından kullanılır.

4 Muhteşem Servislerden Yararlanmak (!)

Muhteşem Servislerden Yararlanmak (!)Dünya üstünde fiziksel veya doğuştan akli olarak birbirinden farklı milyonlarca problemle uğraşan insan var. Ayrıca dünya üstünde bu insanlara yardım amacıyla geceli gündüzlü onların hayatlarını daha bir hale getirmeyi amaç edinmiş çok sayıda vakıf ve yardım kuruluşu var. Bunun yanında tabi ki bazı işletmeler de var ve amaçları sadece engelli insanlara daha konforlu şartlarda hizmet edebilmek, onların refah seviyelerini yüksek tutmak olan. Örneğin Disneyland’in bir keresinde hayata geçirdiği proje gibi. Engelli insanların aileleriyle beraber inanılmaz derece uzunluklardaki bilet sıralarında beklemektense, hiç sıra beklemeden geçme hakkı tanınmıştı. Bu Disneyland tarafından verilen muhteşem bir servisti ama teşekkürleri borç bildiğimiz (!) bazı zengin insanların aldığı kararlar doğrultusunda eğlence parkı 2013 yılında bu servisi iptal etti. Görünen o ki bazı zengin arkadaşlara normal insanlar gibi sırada beklemek zor geldi ve bu yüzden onlarda engelli insanları kiralayarak sıranın en önüne geçip istedikleri anda herkesten önce giriş hakkı elde edebildiler.

5 Kendilerine Özel Resim Asıcısı İşe Almak

Kendilerine Özel Resim Asıcısı İşe AlmakÜstünde yaşadığımız dünya koşullarında şu an yüzlerce farklı meslek grubu bulunmaktadır ve bunların çoğu hizmet sektörü (restoran, perakende satış), çiftçilik ve imalattır. Hala daha yetenek setine sahip olunması gereken bir sürü iş bulunur. Zengin insanlar ev genelindeki işlerle ilgilenmesi için birilerini tutmaya çok yatkınlardır. Örnek vermek gerekirse; çocuğun bakılmasında ve yetiştirilmesinde yardımcı olması için bakıcı, bahçeyle ilgilenilmesi ve havuz temizliği için sadece bir bahçıvan ya da düzenli olarak gelen bir ekip, bazen de kendilerini ve arazilerini korumak için gözlerini üstünden ayırmayan güvenlik görevlileri. Bunlar hepimizin genelde bildiği şeyler ama çoğunluğumuzun bilmediği şey ise zenginler ayrıca resimlerini astırmak için de insanlar işe alır. Evet, her ne kadar kulağa absürt de gelse, bu işi profesyonel olarak yapan insanlar var. Yaptıkları iş ise bulunduğu ortamdaki herhangi bir resim, fotoğraf, sanat eseri ve tarihi eseri en uygun sergilenecek yeri bulmaktır. Ülkemizde bu meslek her ne kadar popüler olmasa da bu gidişle bunu yapan da çıkacaktır sanırım.

6 Farklı Tipte Çılgın Alkoller Tüketmek

Farklı Tipte Çılgın Alkoller TüketmekHerkes zamandan zamana göre değişebilecek şekilde alkolden keyif alır. Yorucu bir iş gününden sonra rahatlamak kimisi için belki de kelimenin tam anlamıyla kanatlandırmak amacıyla kullanılır. Alkol almak aynı zamanda çok eğlenceli bir hâlde yapılabilir. Özellikle arkadaşlarınla bir partide veya barda içiyor isen. Bu da genel olarak ülkemizdeki büyük problemlerden biri olan genç nüfusun ve hatta çoğu yaşı bile tutmayan genç insanın neden alkol kullandığını açıklıyor. Zengin insanlarda alkol içmekten keyif alır. Her ne kadar orta sınıf insanlarla aynı sert likörü ve birayı içiyor olsalar bile bu onların pahalı ve gösterişli alkoller içmediğini göstermiyor. Çünkü onu da yapıyorlar. Bazı varlıklı insanlar Alman markası G-Spirits diye bilinen ödemekte hiçte zorlanmadıkları çok özel çeşitte bir alkol kullanıyor. Markanın sert likör olarak şu an yalnızca rom, vodka ve viski satışı bulunuyor; ama bu markayı özel yapan tabi ki bu kısım değil. Özel yapan işlem ise şişelenmeden ve satılmadan önce tüm bu yukarıda anlatılan sert likörlerin tek tek bir bayan modelin göğüsleri üzerinden dökülüyor ve şişeleniyor olması. İnternet üstünden online alışveriş de yapabileceğiniz bir siteye sahiptir. Almanya satış fiyatı 129.00 € olup firmanın Türkiye’ye satışı bulunmamaktadır.

Süper zenginlerin sahip olduğu tek alkol türü elbette bu değil. Sizlere daha önce The Jewel of Pangaea isimli içkiden de bahsetmiştik. Bunun içinde de ortalama 12 bin 250 dolar fiyat etiketine sahip olan bu içki, Singapur gece kulüplerinde zenginleri bekliyor.

7 Varlıklı Bir Psikologla Görüşmek

Varlıklı Bir Psikologla GörüşmekDünyanın dört bir yanındaki birçok insan psikolojik problemlerle uğraşmaktadır. Bazıları herhangi bir tehlike arz etmeksizin her ne kadar diğerleri kadar terapi seanslarına ihtiyaç duymasa da terapistlere ya da psikologlara gitmektedir. Zengin insanlar da tıpkı normal insanlar gibi psikologlara görünmeye giderler ve çoğunlukla bu durum herkes tarafından kabul edilmiş klasik psikolojik sorunlarla ilgilidir. Ama bazı zengin insanlar özel psikologları ziyaret ederler ve yalnızca varlıklı olanların etkili olabileceğini düşünürler.

İlginizi Çekebilir:
Sadece Zenginlerin Sahip Olduğu 24 Özellik ve Davranış

Bazı bankalar bu işten fırsat bilip alışılmışın dışında olarak psikolog tutarlar. Bunun amacı ise banka müşterisi olan çok varlıklı, kaybedecek şeyi fazla olduğu için paniğe kapılan, ani kararlar vermekten kaçınmasını istedikleri müşterilerini sakinleştirmek ve onlara psikolojik olarak destek vermek adına böyle bir yol izliyorlar. Bazı psikologların bu durumda müşterilere “Zenginlik bizim kültürümüzde hala bir tabu,“ denildiğini söylerler. Bu da bize bazı zengin insanların paralarını bir problem olarak görüp psikologlarla neden konuştuklarını gayet mantıklı bir hale getiriyor.

8 Kaçırılma Sigortası Yaptırmak

Kaçırılma Sigortası YaptırmakBir ailenin başına gelebilecek en kötü şeylerden bir tanesi, aile üyesinin, özellikle de çocuğun veya eşin alıkonması ve kaçırılması durumudur. Öyle bir durum ki gerçekten stresli ve dehşet verici bir deneyim, aynı zamanda bu olay ekonomik durum fark etmeksizin herhangi bir kişinin başına gelebilir. Tek farkı ise varlıklı kişilerin aile fertlerinin normale göre kaçırılmasının daha fazla risk içerdiğidir. Neden kaçırılmalarının daha büyük bir risk içerdiği de biraz açık. Çünkü başlarına gelebilecek bir kaçırılma olayında, ailesinin güvenli bir şekilde geri dönmesi için yeteri kadardan daha fazla paraları olması ve gerçek anlamda kaçırılmış olmalarıdır. Kimileri bunun farkında olup dışarı çıkıp kaçırılma sigortaları araştırır, özellikle seyahat dönemlerinde. Kaçırılma sigortalarının çeşitleri kişiden kişiye göre değişir. Kimisi sadece kaçırılan şahsın fidyesini öderken, kimilerinin sigortası SWAT ekibinin gönderilmesini dahi içerir. Elbette aşırı derecede zengin olsalar bile karşılaşabilecekleri tek sorun kaçırılmak değil. Sadece zenginlerin karşılaşabileceği sorunlara buradan göz atabilirsiniz.

9 Çok Pahalı Telefonlar Satın Almak

Çok Pahalı Telefonlar Satın AlmakÖyle bir zaman vardı ki telefonlar insanların evlerine kurulmak zorundaydı ve bu telefonlar sabit bir noktada kullanılabiliyordu. Henüz mobil telefonlar bile zar zor bulunabiliyorken, onlar bile ancak karşılayabilecek insanlar tarafından satın alınıyordu. Fakat bu telefonlar her ne kadar nadirde olsa nerdeyse bir tuğla boyutundaydı. Ne bir kamerası ne dokunmatik ekranı ne de internet bağlantısı vardı. Günümüz 2016’sında ise hemen hemen herkesin elinde gayet makul fiyatlara edindikleri telefonlar bulunuyor. Paragrafın başında da belirttiğim gibi sadece varlıklı insanlar telefon kullanabilirdi. Bir tane olması bile varlıklı olduğunuzun işaretiyken şu an hakikaten herkesin telefonu var. Dünyada 1.5 milyarı aşkın telefon kullanıcısı bulunmakta. Buna rağmen telefona ne kadar para harcadığıyla gösteriş yapmak isteyen varlıklı insan sayısı da bir hayli yüksek. Normal insanlar telefonı fonksiyonlarına ve dizaynlarına bakarak tercih ederken, bazı zengin insanlar körü körüne gösterişli ve pahalı olan altın kaplamalı iPhone’leri tercih ediyor. Vertu marka telefonla aynı şekilde gösteriş yapmak isteyen insan sayısı da kanıksanamayacak hâlde. Bu telefon seçilmesinin en temel sebebi ise Londra Senfoni Orkestra’sı tarafından müşteriye özel kayıt alınıp zil sesi olarak ayarlanıyor. Kişiye özel lüks tasarımlı Vertu hakkında bilgi almak için tıklayın.

10 Sekreterine Sekreter Tutmak

Sekreterine Sekreter TutmakSon 10 yılı aşkın bir süredir, ekonomiyi böyle ayakta tutan şeyin zengin insanların yardımıyla gerçekleşmesidir. Çalışanlarına gündelik olarak ücret ödemesi buna defalarca örnek olarak belirtilmiştir. İnanmakta her ne kadar güçlük çeksek de çalışanların yaptığı işlerin telafisini bir şekilde aldığına inanılıyor. Ayrıca itiraf edilmeli ki varlıklı insanların verdiği işler, ülkenin çalışan sayısını büyük bir miktarda artırıyor. Ülkenin çalışma gücünün büyük bir kısmı onlar tarafından karşılanılıyor. Ama öyle bir iş var ki onlar için aralıksız olarak çalışması gerekenler. İşte o da; sekreterlik. Sekreterin görevleri arasında günlük yapılacaklarını düzenli olarak takip etmesi gereken, gün içindeki aktivitelerini ayarlayan, patronu adına gelen çağrıları açmak, toplantılarını, randevularını, özel görüşmelerini ayarlamak ve tabi son olarak günlük işlerini yerine getirmek. Bunların hepsini aynı anda yapacak vakitleri bulunmuyor, haliyle onlar da insan evladı. Bu yüzden karşılayabilecek olan varlıklı insanlar çözümü, sekreterlerine sekreter tutarak buluyor. Yalnızca ultra zenginlerin sahip olabileceği diğer özel hizmetleri öğrenmek için burayı tıklayın.

11 Altın Filtreli Sigara İçmek

Altın Filtreli Sigara İçmekDünyanın dört bir yanında milyonlarca insan sigara ve tütün ürünleri kullanıyor. Bunlara bazı yasak olan purolar ve sigaralar da dahil olmak üzere. Zamanla tabi ne tükettiğiniz de ekonomik durumunuza göre değişiyor (Zamlardan sonra Samsun 216’ya dönenler size de merhaba). Bu durum zengin arkadaşlara herhangi bir zarar göstermemekte. Hâl böyle olunca onlarda kim ne kadar zengin anlamak için genel olarak birbirlerinin içtikleri markalara bakıyorlar. Bu durum normal sigarada her ne kadar fark edilmese de purolarda, özellikle taşıdıkları/içtikleri marka purodan ciddi bir şekilde anlaşılıyor. Bu konuda ama zenginlere biraz kötü haberimiz var, maalesef yüksek marka değeri taşıyan kaliteli ve dünyanın en pahalı puroları artık Küba’dan kolayca çıkarılamıyor. Ama diyorsanız yeteri kadar gücüm var, her gün bu sigarayı içebilirim ve ben gösteriş yapmak istiyorum; işte o zaman size bir Rus markası olan, lüks tütünler sıralamasında pastanın en üstlerinde bulunan Sobranie yardımınıza koşuyor. Bu sigaranın özelliği ise farklı çeşitleri olması. Ama en çok tercih edilenleri; Black Russian ve London Cocktail olarak geçiyor. Bu sigarayı özel yapan ise sadece filtresinin altın gözükmesi. Markanın bir kartonunun site fiyatı 46.32 dolar. Ekstra olarak kargo ve hizmet ücreti de işin içine girince 58.22 dolara geliyor. Eğer hala denemek istiyorsanız yurtdışına çıkan bir arkadaşınızdan rica edin, çıkan arkadaşınız yok mu içmeyin abi.

12 Şirketlerin Hisse Senetlerini Almak

Şirketlerin Hisse Senetlerini AlmakBir insan çok fazla yöntemle zengin olabilir. Örneğin; büyük bir kontrat imzalamak, eğlence sektöründe tanınan yüz haline gelmek, çok akıllı bir iş adamı olmak, gerçekten ihtiyaç olan bir şey icat etmek ya da hani öyle bir şanslı olmalısınız ki Şans Topu’ndan büyük ikramiye bulsun (Merhaba baba hala tutmadı dimi?). Her neyse gelelim asıl konumuza; bir diğer yol ise şirketlerde hissedar olmak. Eğer bu konuda çok iyi olursanız satışların altını üstüne getirip hem kendinizi hem de şirket sahibini daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Peki, nasıl mı? Şöyle; şimdi zengin olan şirket sahipleri, çok ekstra olanlar tabi ki genelde alacakları malları toptancılardan, girişimcilerden ya da yeni olanlardan tercih etmiyorlar. Paranın içeride kalması adına hissedarlardan almayı tercih ediyorlar.

İşte burada bizim şirketimiz Berkshire Hathaway geliyor. İsminizi hiç duymadıysanız sizi suçlayamaz kimse (her ne kadar kurucusu Warren Buffett, 2008 yılında dünyanın en zengin milyarderi olsa da). Eğer bu abimize 1965 yılında güvenip 1000 $ yatırmış olsaydınız, 2014 yılında bu hissenizi 10.5 milyon dolar olarak geri alabilirdiniz. Warren Buffett, Berkshire Hathaway’dan sonra ise kârlı olarak gördüğü tüm şirketleri satın alarak nerdeyse her sektörde bulunuyor. Berkshire Hathaway yönetim kurulunda Bill Gates de bulunuyor. Eğer şuan bu şirketten en ufacık bir hisse bile almak isteseniz 200.000 $ civarındadır.

13 Ömürlük “First Class” Üyelik Satın Almak

Ömürlük “First Class” Üyelik Satın AlmakHer yıl, insanlar dünyanın dört bir yanını seyahat ediyor ve bunu yaparken birden fazla yol kullanıyorlar; botlar, trenler, otobüsler gibi. Ama tabi ki bunların en yaygın olanı kuşkusuz uçak. Dünyada bir sürü hava yolları şirketi bulunuyor; fakat bunlardan en büyük filoya sahip olanlardan birisi American Airlines. Günlük olarak yüzlerce yerden binlerce uçuşu olan şirketin ‘lifetime’ olan uçuşları (bir ömür diyelim) ilk ortaya çıktığı zamanlarda 250.000 dolar idi. Yanınızda ekstra bir misafir olacaksa eğer, aynı şekilde 150.000 $ vermeniz yeterliydi. Bu fiyat size pahalı geldiyse eğer devamında çok şaşıracaksınız.

İlginizi Çekebilir:
Dünyanın En Pahalı 8 First Class Uçak Bileti

Firma ilerleyen yıllarda bu fiyatı 3 milyon dolara yükseltti. Bu parayı verdikten sonra uçuşlar dışında ekstradan her uçuşunuzda istediğinizi yiyip içme hakkına sahip oluyorsunuz. Ama uçağa isminizi kazımıyorlar, öyle bir dünya yok o hataya düşmeyin sakın. Diyecekseniz bunu neden satın alsın bir insan, ama şu ana kadar 66 kişiden fazlasının bu hizmetten yararlandığı biliniyor (Bundan yararlanan kişiler biraz şov yapmış tabi). Ülkemizde dünyaca ünlü en büyük filolardan birine sahip Türk Hava Yolları’nda ise böyle bir durum söz konusu değildir.

14 Kendilerine Ait ‘GittiGidiyor’umsu Versiyonu Kullanmak

Kendilerine Ait ‘GittiGidiyor’umsu Versiyonu KullanmakDevir internetten alışveriş devri olduğu için sanırım herkes hayatında en az 1 kere olsun online satış yapan sitelerden haberdardır. Bu sitelerin birden çok güzel yanı var, kaliteli ürün ve ucuz fiyat. Ünlülerin eşyaları, futbolcu formları, oyun konsolları yani hemen hemen aradığımız her şey için en azından fiyat hakkında bir bilgimiz olsun diye bu siteleri kontrol ediyoruz. Ama maalesef varlıklı insanlar bu sitelerde pek aradıklarını bulamıyorlar. Ülkemizde bu durum için herhangi bir site açma gereği duymayan zenginlerimiz şov yapmakla yetiniyor sadece. Ama yurtdışında varlıklı bir arkadaş işi başka aşamaya taşıyarak JamesEdition.com‘u oluşturuyor. Kendisi gibi varlıklı arkadaşların sitesinden yararlanarak yatlar, jetler, villa almalarına ön ayak oluyor. Hatta bir keresinde Christopher Nolan’ın kaleminden çıkmış olan Batman üçlemesindeki Batmobile’i bile satışa çıkarmıştır. Elbette bu sitelerde, sadece zenginlerin sahip olabileceği eşyalar bulunuyor.

15 İsime Özel Çalışan Şirketlerden Alışveriş Yapmak

İsime Özel Çalışan Şirketlerden Alışveriş YapmakYazımın üst taraflarında bahsettiğim temele dayanaraktan tekrar söylüyorum. İnsanlar herhangi bir şeyin üstünde kendi isimlerini görmekten tatmin olurlar ve hoşlarına gider. Bu kesinlikle zengin veya orta kesimden olmakla alakalı değildir; ama zenginlerin bu tarz şeylerde +34857 önde olduğunu söyleyelim. Aşırı derecede zengin insanlar isimlerinin lüks arabalarda, saatlerinde, botlarında göstermeye bayılırlar. Bazıları iç çamaşırı ve çorabında bile kullanır. Tartışmaya açık bir konu tabi bu. Gerçekten zengin olan arkadaşlar için bu durumu değerlendiren duPont Registry ve buna benzer birçok site varlıklı insanlara hem nadir eşyalar sunuyor hem de bu eşyaların üstüne isimlerini işliyorlar. Bu tarz nadir eşyaları satın alıp üstüne bir de isim yazdıran arkadaşlar, genelde dokunmuyorlar bile. Fiziksel olarak onlara sahip olduğunu bilmek yetiyor, onlara. Çoğu bu tarz ürünleri satın aldıktan sonra olduğu yerde bırakıyorlar ki güvende olduğunu biliyorlar. Aynı zamanda diğer alıcıların görebileceği şekilde yazdıkları isimleriyle şovlarını da yapmış oluyorlar.

Siz de oldukça varlıklı bir insan olsanız ve bu kadar paraya sahip olsanız, bunlardan hangilerini yapmak isterdiniz? Çünkü bunlar arasında bana mantıklı gelen sadece acil servis odası oluşturmak. Herkesin canı kendine kıymetli sonuç olarak…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın