Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sadece Ultra Zenginlerin Gücünün Yeteceği 8 Özel Hizmet

Zenginlik göstergesi olan özel hizmetleri bu içeriğimizde sıraladık. İşte maddeler halinde lüks hizmetler.
Sadece Ultra Zenginlerin Gücünün Yeteceği 8 Özel Hizmet
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Normal sıradan bir hayat yaşadığınızı varsayalım. Zengin olduğunuzda günlük yaşantınızda neler değişirdi hiç düşündünüz mü? Pahalı mücevherler, lüks otomobiller, belki yatlar katlar ve özel hizmetçiler. Burada saydıklarım lüks zengin bireyler için oldukça doğal. Her şeyin sizin etrafınızda şekil aldığı düşüncesi zamanla sizi doyumsuz yapacaktır. Sahip olduğunuz egoyu tatmin edebilmek için de her zaman daha özel şeyler isteyeceksiniz.

özel hizmetlerSizler için oluşturduğumuz listede ise zengin bireylerin gücünün yeteceği özel hizmetlere değindik. Sahip oldukları servet buradaki imkanları onların ayakları altına seriyor. Özel bir doktorunuz veya özel bir stilistiniz, milyon dolarlık evinizde özel hizmetçiler kısacası her şey onlara özel! Sahip oldukları servetle kendilerini daha nasıl özel hissedebilirler ki? Dilerseniz bu sorunun cevabını sizler için hazırladığımız yazımızdan öğrenelim. Buradaki bazı hizmetlere gerçekten şaşıracağınıza eminim.

İşte karşınızda sadece ultra zenginlerin gücünün yeteceği 8 özel hizmet:

8 Özel Saç Stilisti

Özel Saç StilistiZenginler için günlük kuaföre gitmek gayet normaldir. Hatta bazılarının özel kuaförü bile var. Her gün hiç zahmetsiz birilerinin sizin saçınızı ve makyajını yaptığını hayal edin. Sanırım büyük bir uğraştan kurtulursunuz.

7 Baller Sigortası

Baller SigortasıBaller Güzel Sanatlar Sigortası ultra zenginlerin yaptırdığı bir sigorta türü. Bu sigortanın içeriğinde, zenginlerin değerli eşyalarını daha güvenli taşımak için bir helikopter hizmeti dahi var. Sel ya da diğer afetlerde zenginlerin değerli eşyalarını güvende tutulacak bir sigortadır.

6 Her Şey Dahil Seyahat Acenteleri

Her Şey Dahil Seyahat AcenteleriSeyahat acenteleri turizm sektöründe hızla büyüdü. Özellikle lüks yaşam sahiplerine hizmet eden kuruluşlar var. Böyle bir servete sahipseniz ve uluslararası seyahat ediyorsanız sizin rahatlığınız için her şey detaylı düşünülmüştür. Hizmetlere bakacak olursak; arabalar, oteller, turist rehberi ve tatiliniz boyunca size gerekli olacak her şey. Tabi ki ultra zenginler için kabarık faturaların herhangi bir önemi yoktur.

5 Isıtmalı Garaj Önü Yolu

Isıtmalı Garaj Önü YoluKim zengin olduğunda, kış aylarında çoğumuza işkence olan garaj önündeki karları kürümek ister ki? Zengin bireyler evlerinin önündeki kardan muzdarip olmamak için garajlarının önündeki yola alttan ısıtmalı sistemi döşetiyorlar. Bu onları büyük bir yükten kurtarıyor olmalı.

4 Aile Muhasebecisi

Aile MuhasebecisiFinans araştırmacıları normal muhasebeci ofisi ile bir aile ofisi arasındaki farkı ayırt ediyor. Normal bir ofiste bir çok kurumun dosyası yer alır. Bu yüzden sizin planlarınız aksayabilir ya da hesaplarınızda hatalar oluşabilir. Aile ofisinde ise bunun önüne geçersiniz çünkü bu ofis sizin sahip olduğunuz şirketin varlığıyla bütündür ve her türlü hesap işinizle ilgilenir.

3 PRIMA Ev Sineması Hizmetleri

PRIMA Ev Sineması HizmetleriSadece 35.000 dolar ödeyerek, yeni çıkan bir filmde yer var mı, trafik en yakın sinema salonuna giden yolda nasıl, park alanı bulabilir miyim gibi dertlerden kurtulabilirsiniz. Tabi ki buradaki ücret tasarlayacağınız sinema odasının özelliklerine göre değişir. Ama sizin için dert olmasa gerek çünkü artık zenginsiniz.

2 Özel Sağlık Hizmetleri

Özel Sağlık HizmetleriÖzel hemşireler, özel bakım personeli, doktor ve hatta özel bir hastane süper zenginler için bireysel olarak hizmet verir. Bu tür sağlık hizmetleri gizlilik, haysiyet ve evde tedavi edilmeyi gerekli görmenizden kaynaklanabilir.

1 Kişisel Dadılar

Kişisel DadılarZengin ailelere yeni bir bebek geldiğinde, annelerin yükünü hafifletmek için işe koyulan kişisel dadıları duymuşuzdur. Dadılar eskiden anneler için çocukları emzirmek hariç her şeyi yapıyorlardı. Günümüzde ise onlar için sorun olan emzirme işine de çözüm bulundu. Vücudunun deforme olmasını isteyen zengin anneler çocuklarını emzirmesi için süt anneler kiralıyor.

Burada bulunan özel hizmetlerden hangisi size cazip geldi bilemiyorum ama zengin bireyler genellikle bu özellikleriyle biliniyor. Siz hatırı sayılır bir servete sahip olsaydınız hayatınızda hangi klişelerin değişmesini isterdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın