Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Süper Zenginlerin Bir Numaralı İçkisi

Süper Zenginlerin Bir Numaralı İçkisi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en pahalı ürünleri ve elmaslar ayrılmaz bir ikili olarak karşımıza çıkıyor, değil mi? Ortaya çıkardığımız ürünün içerisine bir elmas ya da elmaslar koymak, anında ürünün değerini arttırıyor. Zira elmas başlı başına değeri olan, zengin insanlar tarafından oldukça rağbet gören bir mücevher. Mesela, bir moda tasarımcısı sıradan bir kot pantolonu elmaslarla süslüyor ve artık sıradan bir giyecek olmaktan çıkan pantolon, rekorları kıran fiyatlara satılıyor.

Seçkin ve çok varlıklı insanların gittiği gece kulüpleri de tıpkı buna benzeyen taktikler geliştirmiş. Örneğin; Asya’da bulunan bir kulüp 26.000 dolar değerinde bir içeceğe sahip. Peki, bir servet değerinde olan bu içecek, neden mi bu kadar pahalı? Çünkü, içkinin içinde değerli bir elmas var. Singapur’da bulunan işletmenin adı ise ”Pangaea” olup, elmaslı içeceğin adı da ”The Jewel of Pangaea” olarak konulmuş. İçeceğin namını duyan çok zengin ve ünlü kişiler, ”The Jewel of Pangaea’yı” denemek için birbirleriyle yarışıyorlar. Herkes bu içkiyi en pahalı olarak görürken, beklenmedik bir şey oldu. Ne mi? Dilerseniz bunu yazımızdan birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı içkileri:

The Jewel of Pangaea – Singapur

The Jewel of Pangaea - SingapurAyrıcalıklı gece kulüpleri haftada sadece 3 gece hizmete açık olurlar ve servisleri inanılmaz derecede pahalıdır. Bir masanın bir gecede kulübe kazandırdığı hesap ise ortalama olarak 12.250 dolar civarındadır. Haliyle, böyle bir mekana gelen varlıklı kişiler için de onlara daha pahalı içkiler satabilmek adına değişik stratejiler geliştirilmiş.

Ödüllü barmen Ethan Leslie Leong’un ürettiği kokteyl, en pahalı içecek olma ününü taşıyor. Ethan, dünyadaki pek çok ünlü barmenin bir içkiyi nasıl daha değerli yaptığını biliyordu. Yaptıkları tek şey, bir kadeh martininin içine değerli bir taş atmaktı. Ancak Leong, diğerlerinden farklı olmayı seçti ve tadı harika olan bir kokteyl üretti. Üstelik bu güzel içkinin içinde de Triple X 1 karat değerinde Mouawad mücevher firmasından, bir elmas bulunuyor.

Flawless – Londra

Flawless - LondraLeong ürettiği içki sayesinde insanların beğenisini kazandı. Ancak bir Mouawad elmasının süslediği kokteylin popülerliği çok uzun sürmedi. Çünkü, Londra’da çok seçkin bir gece kulubü ”Flawless” adında yeni bir içki geliştirdi. İçerisinde; Louis XII konyağı, Cristal Rose şampanyası, esmer şeker, acı kokteyl sosu, 24 ayar yenilebilir altın yaprağı ve kadehin dibinde 11 karat değerinde elmas bir yüzüğü olan içkinin değeri ise tam 56.700 dolar.

Gece hayatını alkol alan ya da almayan herkes sever. Fakat alkol alanlar için mekan tercihleri, bu duruma göre belirlenir. Peki, bir kadeh içkiye yaklaşık bir daire fiyatı ödemeniz gerekse ne düşünürdünüz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu