Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/JPY Japonya MB/Kuroda Açıklamalarına Tepki Vermedi

Majörlerden USD/JPY paritesi, Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda'nın açıklamaları sonrasında dalgalanmadı.
USD/JPY Japonya MB/Kuroda Açıklamalarına Tepki Vermedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, bugün yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. USD/JPY paritesi, Kurodo’nın açıklamaları sonrasında yatay seyrini korudu.

21 Mayıs’ta en son 108,95’ten işlem gören majör ikili, bugüne yatay başlangıç yaptı. Gün içi hareket aralığı 108,66 – 108,99 olurken TSİ 16.22’de yüzde 0,03 ekside seyrederken görüldü.

USD/JPY, ABD dolar endeksinin 2021 zirvesini gördüğü 31 Mart’ta 110,96’ya kadar yükselmişti.
USD/JPY 24 Mayıs
Kaynak: piyasa.paratic.com

BOJ-IMES Konferansı konuşmasında Kuroda, bu yılın temasının “Yeni Normale Uyum Sağlama: COVID-19 Salgını Sonrası Perspektifler ve Politika Zorlukları” olduğunu söyledi.

Bu karanlık tünelin sonundaki ışığın, etkili aşılar yayılırken görmeye başladıklarını dile getiren Kuroda, ekonomik perspektifler, politika zorlukları ve pandemi sonrası yeni normalin doğası olmak üzere üç konuya odaklandı.

Durgunluğun ve devam eden toparlanmanın eşitsizliğinin 2000’lerin sonundaki küresel mali krizden bu yana devam eden üç eğilimi güçlendirebileceğini belirtti. Eğilimlerin, tasarruftaki artış, ekonomik eşitsizlikteki artış ve borçtaki artış olduğunu söyledi.

“Kesin olan bir şey, yaşadığımız dünyanın salgından önceki dünya ile aynı olmayacağıdır” diyen Kuroda, büyümenin toplumun küçük bir kesiminde yoğunlaşması durumunda kapsayıcı ekonomik büyümenin zor olabileceğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%