Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY Japonya MB/Kuroda Açıklamalarına Tepki Vermedi

Majörlerden USD/JPY paritesi, Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda'nın açıklamaları sonrasında dalgalanmadı.
USD/JPY Japonya MB/Kuroda Açıklamalarına Tepki Vermedi

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, bugün yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. USD/JPY paritesi, Kurodo’nın açıklamaları sonrasında yatay seyrini korudu.

21 Mayıs’ta en son 108,95’ten işlem gören majör ikili, bugüne yatay başlangıç yaptı. Gün içi hareket aralığı 108,66 – 108,99 olurken TSİ 16.22’de yüzde 0,03 ekside seyrederken görüldü.

USD/JPY, ABD dolar endeksinin 2021 zirvesini gördüğü 31 Mart’ta 110,96’ya kadar yükselmişti.
USD/JPY 24 Mayıs
Kaynak: piyasa.paratic.com

BOJ-IMES Konferansı konuşmasında Kuroda, bu yılın temasının “Yeni Normale Uyum Sağlama: COVID-19 Salgını Sonrası Perspektifler ve Politika Zorlukları” olduğunu söyledi.

Bu karanlık tünelin sonundaki ışığın, etkili aşılar yayılırken görmeye başladıklarını dile getiren Kuroda, ekonomik perspektifler, politika zorlukları ve pandemi sonrası yeni normalin doğası olmak üzere üç konuya odaklandı.

Durgunluğun ve devam eden toparlanmanın eşitsizliğinin 2000’lerin sonundaki küresel mali krizden bu yana devam eden üç eğilimi güçlendirebileceğini belirtti. Eğilimlerin, tasarruftaki artış, ekonomik eşitsizlikteki artış ve borçtaki artış olduğunu söyledi.

“Kesin olan bir şey, yaşadığımız dünyanın salgından önceki dünya ile aynı olmayacağıdır” diyen Kuroda, büyümenin toplumun küçük bir kesiminde yoğunlaşması durumunda kapsayıcı ekonomik büyümenin zor olabileceğini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum