Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/JPY Japonya’nın Düşük 3Ç21 Büyümesine Tepki Vermedi

Japonya'nın üçüncü çeyreğe ilişkin büyüme verileri beklentilerden kötü gelirken parite tepkisiz kaldı.
USD/JPY Japonya’nın Düşük 3Ç21 Büyümesine Tepki Vermedi
Son Güncelleme: 
Yorum

USD/JPY, bugün diğer çoğu majör parite gibi artıda işlem görüyor. Dün en son 113,47’de işlem gören USD/JPY paritesi, bugünkü seansa yatay başlayıp hafif hafif artıda işlem gördü.

Japonya’nın ekonomik veri cephesinde açıklanan beklentilerden kötü ekonomik büyüme rakamları parite üzerinde fazla etki yaratmadı.

TSİ 10.18’de yüzde 0,03 ekside dururken gün içi hareket aralığı 113,35 – 113,65 oldu.
USD/JPY Japon GYSİH Tepkisiz
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yine de parite Japon yeni üzerinde süren baskılarla son yılların en yüksek seviyelerinde kaldı. Haftalık ve aylık bazda hafif artışa işaret etse de USD/JPY’nin yıllık getirisi yüzde 9’a ulaştı.

Bugün açıklanan veriler Japon ekonomisinin COVID-19 vakalarının yeniden canlanması ve kalıcı tedarik zinciri aksamalarının ortasında, yüzde 0,8’lik bir düşüşe ilişkin ön tahmine kıyasla 2021’in üçüncü çeyreğinde çeyrek bazda yüzde 0,9 küçüldüğünü gösterdi.

Yıllık bazda da beklentilerden kötü gelen GSYİH büyümesi, üçüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde 3,6 küçüldü. Verilerin ardından Japonya Merkez Bankası’ndan Masayoshi Amamiya, Japonya ekonomisinin durgunlaştığını ancak gelecek yıl boyunca daha net bir toparlanma göstermesinin beklendiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu