Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/JPY En Çok Düşen Olsa da 5 Yılın Yükseğinde İstikrar Kazanıyor

5 yılın en zayıf seviyelerine gerileyen Japon yeni, bugün toparlanmaya çalışsa da tarihi düşük seviyelerinden kurtulamıyor. Detaylar haberimizde;
USD/JPY En Çok Düşen Olsa da 5 Yılın Yükseğinde İstikrar Kazanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Japon yeni, FED’in erken faiz artırımına yönelik beklentilerin artması ve doların genel güçlenmesiyle dün ABD doları 5 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Dün 116,35’e kadar çıkan parite, bugüne 116,1 ile açılış yaparken ilk 4 saatlik kapanış sonunda 116,25 ile günün en yüksek değerini kaydetti. Buradan sonra yönünü aşağıya çevirerek 116 eliğinin altına indi.

TSİ 10.34’te yüzde 10 ekside en çok düşen majör parite olarak işlem gören USD/JPY, 115,90 – 116,25 aralığında hareket etti.
USD/JPY 5 Yıl Yüksek
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dolardaki güç ile baskı altında kalmaya devam eden parite, haftalık, aylık ve yıllık göstergelerin tümünde pozitif performans gösterdi. Haftalık kazancı yüzde 0,9 olurken aylık yüzde 2,2, yıllık bazda ise yüzde 13 oranında artış kaydetti.

Düşüşün sürmesi durumunda majör parite için ilk teknik destek seviyesi 115,82 olurken ikinci destek 115,68 oldu. Yönün dönüp yükseliş başlarsa ise 116,17 ilk direnç oldu.

Bugün 116 altına çekilme isteği, Japonya’daki Covid gelişmeleriyle yönlendirildi.

Başbakan Fumio Kishida Salı günü Covid aşısı için takviye dozları hızlandırma, ithal Covid antiviral ilaç tedarikini güvenceye alma ve Omicron varyantına yanıt için tıbbi tesisleri yeniden düzenleme taahhüdünde bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu