Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY 110,97 ile 3 Ayın Yükseğini Test Etti

Güçlü yükselen USD/JP paritesi, 110,97 testi ile 3 ayın yüksek seviyesini kaydetti.
USD/JPY 110,97 ile 3 Ayın Yükseğini Test Etti

Geçen hafta en son 110,72 seviyesinde işlem gören USD/JPY paritesi, seans açılışını 110,69 ile yaptı. 110,95 seviyesini test eden majör parite, böylelikle 6 Temmuz sonrası en güçlü değerini test etti.

22 Eylül’den bu yana yükseliş trendi izleyen USD/JPY paritesi, son verilere göre yıllık bazda yüzde 5 değerlendi. Haftalık kazancı ise yüzde 1,3 oldu.

TSİ 12.33’de yüzde 0,20 artıda seyrederken gün içinde 110,53 – 110,97 aralığında hareket etti.
USD/JPY Yüzde 0,20 Yükseliş
KAYNAK: piyasa.paratic.com

Paritenin yükselişi sürdürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç seviyesi 111,09 olacak. Düşüş başlarsa ise 110,66 destek noktası olarak takip edilecek.

Parite son zamanlarda FED ve Japonya Merkez Bankası gelişmeleriyle yönlendirildi. FED geçen hafta aylık tahvil alımlarını yakında azaltacağını ve daha yüksek faiz oranlarının beklenenden daha hızlı gelebileceğinin sinyalini verdi.

Japonya Merkez Bankası ise kilit faiz oranını yüzde ekside 0,1‘de tutarken, 10 yıllık Japon devlet tahvili getirisi hedefini değiştirmedi.

Japon yeni cephesinde bu haftanın beklenen verisi seçimler olacak.

Japonya’da iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) iç seçimlerinde Kono Taro önde görünürken Taro’nun liderliği kazanması durumunda JPY’nin destek bulabileceği tahmin ediliyor. ING uzmanları USD/JPY için yakın vadeli aralığın tepe noktası olarak 111.00/111.50’yi gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum