Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/CAD Toparlanan WTI Sonrası 1,24 Sınırında Seyrediyor

USD/CAD paritesi OPEC+ toplantısı öncesinde ABD ham petrolündeki toparlanmanın etkisiyle 1,24 dolar sınırında işlem görüyor.
USD/CAD Toparlanan WTI Sonrası 1,24 Sınırında Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

USD/CAD paritesi Batı Teksas petrolünün Avrupa seansında toparlanma göstermesiyle birlikte 1,24 dolar sınırında hareket etmeye başladı. FED kararları sonrasında gerileyen ham petrol, OPEC ve müttefikleri (OPEC+) arasında geçecek toplantı öncesinde toparlanıyor.

Petrol, Kanada’nın en çok ihraç edilen ürünü olduğu için yüksek fiyatları Kanada dolarına fayda sağlıyor. USD/CAD paritesinde görülen gerilemeye rağmen boğalar ABD dolarındaki toparlanmanın ortasında varlığını sürdürüyor.

Dolar, FED Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının maksimum istihdam hedefine ulaşılana kadar faiz artırımlarına karşı sabırlı kalacağı yanıtının ardından Hazine getirileriyle birlikte geriledi. USD/CAD paritesinin yönü için bugün OPEC toplantısı izlenecekken ABD doları dinamikleri de takip edilecek.

Bu gelişmeler yaşanırken USD/CAD paritesi TSİ 12:10 sularında %0,10 oranında artıda 1,2405 seviyesinden işlem görüyor.
USD/CAD Paritesi Yüzde 0,10 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite dünkü işlemlerde dalgalı bir yükseliş eğilimi gösterdikten sonra 1,2457 seviyesine kadar tırmandı. FED kararlarının açıklandığı sırada ise hızla geri çekilen parite 1,2380 seviyesine kadar geriledi. Günün kapanışını ise 1,2390 seviyesinden gerçekleştirdi.

Bugünkü işlemlere 1,2391 seviyesinden başlayan USD/CAD paritesi, Asya seansının erken saatlerinde 1,2376 seviyesine kadar geriledi. Daha sonra sakin bir toparlanma gösteren parite, Avrupa seansının açılışında 1,2410 seviyesine kadar yükseldi.

Paritede yukarı yönlü ivmenin artmasıyla birlikte 1,2420 ve 1,2432 seviyesindeki direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 1,2384 ve 1,2363 seviyelerinde bulunan destek noktaları takip edilecek.

USD/CAD paritesinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %0,44 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %1,45 oranında değer kaybeden parite, geçen yılın aynı zamanına göre %5,62 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%