Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüm Zamanların En Zengin 10 Evcil Hayvanı

Tüm servetinizi evcil hayvanınıza bırakmak ister miydiniz? Listemizde tüm zamanların en zengin evcil hayvanları bulunuyor. Şaşırmaya hazır olun!
Tüm Zamanların En Zengin 10 Evcil Hayvanı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Beslediğiniz evcil hayvanın kazandığı paralarla sizi yorucu iş hayatından çekip aldığını hayal edin. Kısacası o para kazanırken siz yan gelip yatıyorsunuz. Başlangıçta ütopik bir hayal gibi duran bu durum, aslında gerçek. Tek sorumluluğunuz onun bakımı. Bunu da zevkle yapacağınızdan eminim. Zira evden ekmek alan değil de eve yiyecek getiren, hatta sahip olduğunuz evi geçindiren bir canlıdan bu kadarcık zahmeti kim kıskanır ki? Hala gözünüzde bu durumu canlandıramadıysanız, yardımcı olalım. Medya dünyasının sevimli canlılarından bahsediyorum. Yani her biri yıldız olan ünlü evcil hayvanlardan.

Hayvanların hepsinin bu zenginliğe sahip olması doğal olarak mümkün değil. Aslında onların dünyasında da durum insanlarınkinden farksız. Bazı özel yetenekler gerekli. Konuşma yetisinin olmadığını varsayarsak, en önemlisi hareketler ve tabi ki onları hemcinslerinden özel kılacak fiziki özellikler. Listemizde bulunan evcil dost canlıların çoğu, televizyon şovları ve filmlerde rol alarak ünlendiler. Bazıları ise farklı gösterilere çıkarak oldukça iyi paralar kazandı. Ama dudak uçuklatacak servete sahip olanlar, bunların hiçbirini yapmadı. Onların tek avantajı, milyon dolarlık servetleriyle tanınan hayvan severler tarafından sahiplenilmeleriydi. Bu kişiler, hayat arkadaşlarını o kadar sevdi ki kendileri bu dünyadan göçtükten sonra da mağdur olacakları riskini göze almak istemedi. Peki, ne mi yaptılar? Mallarını, mülklerini kısacası tüm servetlerini onlara bıraktılar.

Geçtiğimiz günlerde bir kuruluş, tüm zamanların en zengin evcil hayvanları listesini yayınladı. Bizlerde oldukça dikkat çeken bu haberden yola çıkarak sizlere tüm zamanların en zengin evcil hayvanlarını derledik. Kedi ve köpeklerden daha fazlasını içeren bu listeye göz gezdirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İşte karşınızda tüm zamanların en zengin evcil hayvanları:

10 Trouble

Trouble“Rich Bitch” başlığı ile New Yorker sitesinde şehir planlamacısı Leona Helmsley’in vefat ettiği haberi karşımıza çıkmıştı. Bu iki kelimenin oldukça doğru olduğunun ortaya çıkması, biraz da olsa komik. Yıllar önce vefat eden Helmsley, ölümünden sonra da zenginlik içinde bir hayat yaşasın diye kenara ayırdığı 12 milyon doların tamamını Trouble adındaki Malta Terrier cinsi köpeğine bıraktı. Helmsley, 2007 yılında vefat etti; fakat Troble sahibinin ölümünden sonra bıraktığı 12 milyon doların tamamını alamayacaktı. New York Times’teki Cara Buckley’nin açıklamasına göre, yargıç mirası 2 milyon dolara düşürdü. Bu bedel yine de elde edilmesi güç bir para.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 KÖPEK IRKI İÇİN TIKLAYIN.

9 Conchita

ConchitaDaha önce “dünyanın en şımartılmış köpeği” olarak adlandırılan bu köpek, Miamili sahibi Gail Posner’in varisi oldu. Posner; sonsuza kadar yaşamayacağını, nedeni ne olursa olsun bir gün sonunun olduğunu biliyordu. Wall Street Journal’daki Mark Maremont ve Leslie Scism’e göre Posner, ölümünden sonra şivavasına iyi bakıldığından emin olmak istedi. 2010 yılında Posner’in ölümünün ardından, varisi olan Conchita ve iki diğer köpeğe yaşadıkları köşk miras kaldı. Bu köşk, WSJ’e göre 8 milyon dolar değerinde. Ayrıca Posner, köpeklerine güven fonu olarak 3 milyon dolar daha bıraktı.

DÜNYANIN EN LÜKS 10 EVCİL HAYVAN OTELİ İÇİN TIKLAYIN.

8 Tommaso

Tommaso2011 yılında 94 yaşında hayata gözlerini yuman Maria Assunta bir duldu. Herhangi bir çocuğa sahip olmayan bu kadın, Tommaso adındaki bir kediye sahipti. ABC News’teki Kevin Dolak’ın açıklamasında Assunta’nın, son zamanlarında kedisinin geleceği hakkında endişeli olduğunu belirtmişti. Aklına zekice bir fikir gelen Assunta, ölümünden sonra bile bir şekilde Tommaso’nun iyi olduğundan emin olabileceği bir servet bırakacaktı. Bir zamanlar sokaklarda yaşayan bu kediye, bir anda 13 milyon dolar olarak bildirilen yüklüce bir miras kaldı. Sıfırdan zenginliğe uzanan gerçek bir hikaye…

DÜNYANIN EN PAHALI VE İLGİNÇ KEDİ EVLERİ İÇİN TIKLAYIN.

7 Toby Rimes

Toby RimesToby Rimes’in inanılmaz hikayesi. New Yorklu sahibi Ella Wendel, bir servet bırakacak kadar köpeğini çok sevdi. Wedel, 1931 yılında vefat etmeden önce hiç evlenmedi. Lisa Unleashed web sitesinde yayımlanan yazıya göre, Rimes’e yüklü miktarda para bırakıldı. Sahip olduğu milyonları, on yıllar sonrasında torunlarına bırakan Toby ya da Tobey adındaki kanişin hikayesi bu şekilde son buluyor. Bu hikayenin şehir efsanesi mi ya da gerçek mi olduğuna sizler karar verin.

BRİKK İMZALI LÜKS KÖPEK TASMASI İÇİN TIKLAYIN.

6 IV Gunther

IV GuntherBirçok sitede, tarihin en zengin köpeği IV. Gunther hakkında yayımlanan haberlerden bazılarına rastlamış olabilirsiniz. Almanya’nın Kontesi Karlotta Libenstein, bütün mal varlığını köpeğine bıraktı. Bu köpek sonrasında IV. Gunther’i doğurdu. Time’nin haberine göre, 1991 yılında Konstes vefat ettiğinde, gayrimenkullerin değeri 80 milyon civarındaydı. Time sitesinin iddialarına göre yatırımcılar bu serveti 370 milyondan daha fazla bir rakama çıkardılar. Belki sizler de hatırlarsınız, Gunther’in yatırımcıları bir keresinde Madonna’ya ait bir villayı satın almışlardı. IV. Gunther listenin en tepesinde olmayı hak ediyor mu? Belki de etmiyor. Reader’s Digest, bu hikayenin bir kısmının “reklam kampanyası” olduğunu iddia etti.

AÇIK ARTIRMAYLA SATILAN DÜNYANIN EN PAHALI KÖPEĞİ TİBET MASİFİ İÇİN TIKLAYIN.

5 Blackie

BlackieGörünüşe göre, bu sevimli canlı hakkında tarihin en zengin kedisi olduğu konusunda bazı görüş ayrılıkları yaşanmakta. Blackie adındaki bu kedinin Dünya Guinnes Rekorlar Kitabına adını yazdırması bu konuya açıklık getirdi. Blackie, 1988 yılında vefat eden Ben Rea’ya ait. Dünya Guinnes Rekorları’na göre ölümünden sonra Rea, hayatta kalan son 15 kedisine 12.5 milyon dolar civarında bir miras bıraktı. Antikacı olan Rea, kedilerle ilgili birçok hayır kurumuna da bağışta bulundu. Diğerlerine göre daha ünlü olan Blackie’nin, Rea’nın ölümünden sonra kazandığı servet eşit olmayabilir.

DÜNYANIN EN PAHALI KEDİ CİNSLERİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Gigoo

 GigooEvcil hayvanlar için düşündüğünü yapmak isteyen farklı insanlar açısından güzel bir makale olabilir. İngiliz yayıncılık devlerinden Milse Blackwell, 2000 yılında eşini kaybetti. Bu olay ona, dünyadan göçüp gittiğinde milyonlar değerindeki mirasını nereye ya da kime bırakması gerektiğini düşünmesine neden oldu. 2001 yılı geldiğinde ise Blackwell’in vefat ettiğini öğrendik. Reader’s Digest’te yer alan habere göre Blackwell, tavuğu Gingoo’ya 10 milyon dolar bırakmış. Time’nin iddiasına göre bu rakam şuanda 15 milyon dolar civarında. Time’deki makalenin bir kısmında ayrıca Blackwell’in, hayır kurumlarına da bir miktar bara bıraktığı yazıyor.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 EGZOTİK HAYVANI İÇİN TIKLAYIN.

3 Huysuz Kedi

Huysuz KediOna internet sitelerinin bazılarında da rastladık. Hatta kendi filminin “yıldızı” olmuştu. Her zaman sıkıntılı hatta etrafındakilerden nefret ediyor gibi görünen bu kedi, sevenleri “Huysuz Kedi” olarak tanıyor. Bir İngiliz dergisi gerçek adı Tardar Sauce olan bu kedinin sahibine, 100 milyon dolar teklif etmişti. USA Today’e göre bu rakam, Aralık 2014 yılında sahibi Tabatha Bundesen tarafından “tamamen yalan” olarak belirtilmişti. Bundesen, ünlü kedisinin ne kadar ettiğini açıklamak istemese bile, Huysuz Kedi ile iyi paralar kazandığı su götürmez bir gerçek.

EN ÇOK KAZANDIRAN 10 İNTERNET GEYİĞİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Chunmun

ChunmunChunmun’un öyküsü, aile üyeleri ile bağını koparmayı düşünen herkes için bir ders niteliğinde. Dinler arası evlilikleri nedeniyle Brajesh Srivastava ve eşi Shabista aileleriyle aralarındaki bağları kopardı. Çiftin hiç çocukları olmadı. Ancak ikisi, yıllar önce evcil hayvan olarak bir maymun satın aldı. Bu maymun BBC’de çıkan hikayeye göre; buradan göçüp gittiklerinde, miras bırakacakları kimsenin olmadığı bir “servete” sahipti.

DÜNYANIN EN PAHALI EVCİL HAYVAN AKSESUARLARI İÇİN TIKLAYIN.

1 Choupette

ChoupetteModa tasarımcısı ve endüstrinin simgesi olan Karl Lagerfeld gerçekten ama gerçekten kedisini çok seviyor. 2015’in Mart ayında NY Mag ile yaptığı söyleşinin bir kısmında Lagerfeld, sevgili Choupette’sine geçen yıl 3 milyon Euro bıraktığını söyledi. Lagerfeld’in Choupette hakkında söyledikleri bunlarla da sınırlı değil:

“Aynı insan gibi, ancak iyi yanı sesiz olması. Tartışmanıza gerek yok. Diğer hayvanlardan ve çocuklardan nefret eder. Daima benimle birlikte. Hizmetinde de iki kişisel hizmetçisi bulunuyor. Ayrıca güzel beyaz tüylerine ve güzel gözlerine de iyi bakmak zorundalar. Ayrıca Choupette’yi eğlendiriyorlar. O benim için dünyanın merkezi. Onu gördüğünüzde siz de anlayacaksınız. Greta Garbo’nun bir diğer versiyonu.”

Birlikte yaşadığımız evcil hayvanlar; yalnızlığımıza ortak olan ev arkadaşımız, aile bireylerimiz, hatta yaptıkları şımarıklıklar ve haylazlıklar ile çocuklarımız gibiler. Bunu inkar edemeyiz. Bazen onları çevremizdeki insanlardan hatta kendi öz çocuklarımızdan bile daha sadık görür olduk. Sizce en iyi dostumuz olan bir hayvanı bu kadar şımartmak doğru mu? Edindiğiniz tecrübeleri bizimle de paylaşırsanız seviniriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.